TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Агире дебитираше со реми: Леганес остане непоразен кај Сосиедад (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.11.2019

Реал Сосиедад и Леганес одиграа 1-1 во рамки на 13.коло во Ла Лига. Новиот тренер на „фенерџијата“ дебитираше со позитивно реми на гостувањето кај фаворитот. Микаел Мерино го доведе домашниот тим во водство од 1-0 во 63-тата минута, а Леганес ...

Реми на Реал Сосиедад и Леганес

Нетпрес - 09.11.2019

Фудбалерите на Реал Сосиедад во петокот пропуштија можност со победа над последниот Леганес да избијат на врвот на табелата во шпанското првенство со два бода пред гигантите Барселона и Реал.

Сосиедад ремизираше со Леганес и се искачи на врвот на Ла лига (ВИДЕО)

Екипа - 08.11.2019

Реал Сосиедад одигра нерешено 1-1 со Леганес во премиерниот меч од 13. коло во Ла лига, што беше доволно тимот од Сан Себастијан да се искачи на врвот на првенствената табела. Домаќините во првото полувреме го имаа поседот и играта, но не успеаја да ...

Леганес освои бод на „Аноета“ (Видео)

TopSport - 08.11.2019

„Фенерџијата“ Леганес успеа да освои бод кај фаворизираните Реал Сосиедад во воведниот натпревар од 13 коло во Ла Лига. На клупата на Леганес на овој натпревар дебитираше новиот тренер Хавиер Агире. Првото полувреме мина во знакот на Сосиедад.

ЕКИПА 1Х2: ШПАНИЈА – сите отсутни фудбалери во Ла лига

Екипа - 08.11.2019

ЕКИПА помага при одлучувањето на кои натпревари да се типува, со информации поврзани со играчкиот кадар на екипите од најсилните лиги во светот. Ова е листата на сите отсутни фудбалери во Ла лига, кои нема да настапат викендов на натпреварите од ...

Анализа и предлог типови: Ноќевање на првата позиција за Сосиедад!

Спортски - 08.11.2019

Вечер во 21:00 започнува 13-то коло од шпанската Ла Лига, а почетокот на тоа коло ќе го означи дуелот помеѓу Реал Сосиедад и Леганес. И минатата сезона фудбалерите на Сосиедад прикажуваа доста добри партии иако е интересно дека многу подобро играа ...