TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арда Туран и официјално нов член на Башакшехир

Екипа - 13.01.2018

Турскиот интернационалец Арда Туран и официјално ја напушти Барселона и потпиша договор со лидерот во турското првенство, тимот на Башакшехир. Ова го потврди и каталонскиот клуб, кој напоменува дека Арда Туран се согласил да игра како позајмен играч ...

ОФИЦИЈАЛНО: Арда Туран се врати дома во Турција

Sport 1 - 13.01.2018

Арда Туран ја напушти Барселона и потпиша договор со тимот на Истанбул Башакшехир. Турскиот репрезентативец речиси и да не добиваше шанса кај каталонците оваа сезона, а и минатата исто така не се прослави.

ТОП 10 трансфери кои денеска би требало да се случат

Спортски - 17.01.2018

И денеска ви ги пренесуваме ТОП 10 трансферите кои денеска треба да се случат според страницата „Football Whispers“, која ја анализира веројатноста на најголемите светски трансфери. Иако на врвот и понатаму се Горецка, Волкот и Санчез , чии ...