TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Во таа соба убиваа луѓе и ги сечеа на парчиња“: Светот ќе се згрози од планот на Беливук – планирана ликвидација на ...

Курир - 04.05.2021

– Истрагата спроведена од Министерството за внатрешни работи против групата на Вељко Беливук е незабележана поради различните злосторства извршени од тие лица и бројот на лица кои учествувале во организацијата и извршувањето на тие злосторства, ...

Познато чие е телото: Вучиќ тврди дека бандата на Беливук на мајката испратила фотографии од искасапениот син

Фактор - 04.05.2021

Криминалната група на Вељко Беливук, попознат како Веља Неволја била немилосрдна кон своите жртви, но и кон нивните семејства. Фотографии од Црногорецот Р.М. кога наводно бил искасапен од соработниците на Веља со месеци биле испраќани кај неговата ...

Вучиќ за бандата на Беливук: На една мајка и праќале фотографии од мачениот и убиен син

Слободен Печат - 04.05.2021

Криминална група на уапсениот Вељко Беливук, наречен Веља Невоља, убила многу луѓе, изјави претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Тој нагласи дека Беливук и неговиот соработник Марко Миjковиќ испратиле слики од масакрираниот син на мајката на ...

Вучиќ: Групата на Беливук на една мајка и испраќала фотографии од масакрираниот син

24Инфо - 04.05.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, порача дека ќе биде „научна фантастика“ групата на уапсените криминалци Вељко Беливук и Марко Миљковиќ да се најдат на слобода. Во празничното издание на Блиц, Вучиќ посочи дека оваа криминална група, како ...

Монструми: Екипата на Веља невоља на мајка ѝ праќала слики од убиениот син

Република - 04.05.2021

Претседателот на Србија Александар Вучиќ отри нови детали за кланот на Велимир Беливук. Тој вели дека покрај жртвите не биле поштетдени и нивните семејства. Тие убија многу многу луѓе. На мајката на еден од убиениот и праќале слики на маскакрираниот ...

Доказите против Беливук се сè посилни и морничави, но семејствата на исчезнатите мажи не веруваат дека се убиени додека ...

Хаштаг - 04.05.2021

Семејствата на исчезнатите мажи, за кои се сомневаат дека биле брутално убиени од кланот на Вељко Беливук наречен Вељз Невоља и Марко Миљковиќ, попознат под прекарот „Касап“, иако се соочуваат со бројни докази, не веруваат дека нивните сакани се ...

Србија го лоцираше водачот на Кавачкиот клан Звицер

Република - 04.05.2021

Министерот за внатрешни работи Александар Вулин утрово за Пинк изјави дека лидерот на Кавачкиот клан Радоје Звицер е лоциран. Сепак, тој не сакаше да каже каде тој се наоѓа за да не и наштетат на истрагата.

Водачот на Кавачкиот Клан Звицер е лоциран

PressingTV - 04.05.2021

Министерот за внатрешни работи Александар Вулин утрово за Пинк изјави дека лидерот на Кавачкиот клан Радоје Звицер е лоциран. Сепак, тој не сакаше да каже каде тој се наоѓа за да не и наштетат на истрагата.

На мајката на еден од убиените и праќале слики на масакрираниот син: Вучиќ откри морничави детали за групата на Веља ...

Во Центар - 04.05.2021

Српскиот претседател, Александар Вучиќ истакна дека од Црна Гора биле увезени двата спротивставени криминални кланови, Кавачкиот и Шкаљарскиот клан. Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави денеска дека ќе биде „научна фантастика“ групата ...

Ѓилас: Во затвор треба да биде и врвот на државата со кој Беливук беше поврзан

Локално - 03.05.2021

Претседателот на српската Партијатза слобода и правда (ССП), Драган Ѓилас, во емисијата „Персона нон грата“ на ТВ Н1 рече дека е логично, по апсењето на Вељко Беливук и членовите на неговата криминална група, врвот на државата со која се поврзани, ...