TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еден загинат, 20 повредени во пукотници на фестивал во САД

+инфо - 17.06.2018

Еден од осомничените, 33-годишен маж загинал, додекa другиот осомничен е во притвор. Едно лице го загуби животот, а 20 се повредени во пукотници на уметнички фестивал во американскиот град Трентон во Њу Џерси.

Еден загинат во оружен инцидент на фестивал во Њу Џерси

Н.Македонија - 17.06.2018

Едно лице загина, а над 20 се повредени во оружен инцидент на уметнички фестивал во Трентон, главниот град на американската сојузна држава Њу Џерси, пренесуваат денеска американските медиуми. Инцидентот се случил во раните утрински часови денеска.

САД: Пукотница на фестивал, еден загинат, 20 повредени

Канал5 - 17.06.2018

Едно лице го изгуби животот, а 20 се повредени во пукотницата на уметничкиот фестивал во американскиот град Трентон во Њу Џерси. Инцидентот поради кои присутните во паника почнале да бегаат од местото на настанот, се случил рано изутрината по ...

Во престрелка во Њу Џерси еден мртов, и најмалку 20 ранети

Локално - 17.06.2018

Едно лице беше убиено, а 20 од нив беа ранети во пукањето што се случи на уметничкиот фестивал во Трентон, главниот град на американската држава Њу Џерси. Нападот се случил во 14:50 часот ноќ на фестивалот на сите острови во Трентон.

Вооружен напад на фестивал во Њу Џерси – најмалку 20 ранети

Кајгана - 17.06.2018

Едно лице загина, а најмалку 20 се ранети во вооружен напад што се случи на уметнички фестивал во Трентон, Њу Џерси утрово во околу 3 часот. Полицијата соопшти дека напаѓачот е убиен, а другиот осомничен е во притвор.

Пукотници на фестивал во Њу Џерси, еден загинат и повеќе ранети

Курир - 17.06.2018

На културен фестивал во Трентон, во Њу Џерси, во текот на изминатата ноќ дошло до пукотници во кои најмалку едно лице е убиено, а повеќе луѓе се ранети. Пукотниците се случиле нешто пред 3 часот по полнок, по локално време, на фестивал за уметност, ...

САД: Еден загинат, 20 повредени во пукотници на фестивал

А1 On - 17.06.2018

Едно лице го загуби животот, а 20 се повредени во пукотници на уметнички фестивал во американскиот град Трентон во Њу Џерси. Инцидентот се случил рано утрово по локално време. Присутните во паника почнале да бегаат од местото на инцидентот, а се ...

Еден загинат, 20 повредени по пукање на фестивал во Њу Џерси

Стандард - 17.06.2018

Едно лице го загуби животот, а 20 се повредени по пукање на уметнички фестивал во американскиот град Трентон во Њу Џерси. Инцидентот се случил рано утрово по локално време. Присутните во паника почнале да бегаат од местото на инцидентот, а се ...

Детали за пукотниците во Њу Џерси: 13-годишно момче се бори за живот

Курир - 17.06.2018

Едно лице го загуби животот, а 20 се повредени во пукотници на уметнички фестивал во американскиот град Трентон во Њу Џерси. Инцидентот се случил рано утрово по локално време. Присутните во паника почнале да бегаат од местото на инцидентот, а се ...

САД: Еден загинат, 20 повредени во пукотници на фестивал

Независен - 17.06.2018

Едно лице го загуби животот, а 20 се повредени во пукотници на уметнички фестивал во американскиот град Трентон во Њу Џерси. Инцидентот се случил рано утрово по локално време. Присутните во паника почнале да бегаат од местото на инцидентот, а се ...

САД: Еден загинат, 20 повредени во пукотници на фестивал

Вечер - 17.06.2018

Едно лице го загуби животот, а дваесет се повредени во пукотници на уметнички фестивал во американскиот град Трентон во Њу Џерси. Инцидентот се случил рано утрово по локално време. Присутните во паника почнале да бегаат од местото на инцидентот, а ...

САД: Еден загинат, 20 повредени во пукотници на фестивал

Слободен Печат - 17.06.2018

Едно лице го загуби животот, а 20 се повредени во пукотници на уметнички фестивал во американскиот град Трентон во Њу Џерси. Инцидентот се случил рано утрово по локално време. Присутните во паника почнале да бегаат од местото на инцидентот, а се ...