TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рускоска: Се радувам што Мијалков самиот се пријави

Press24 - 23.02.2021

Се радувам што обвинетиот Сашо Мијалков самиот се пријави, истакна денеска на прес-конференција обвинителката Вилма Рускоска. Појасни дека Мијалков преку посредници побарал да се пријавил токму во Обвинителството за организиран криминал и корупција.

Рускоска не верува во приказната на Мијалков дека бил болен

Press24

Обвинителство ја повлече жалбата: Мијалков во домашен притвор, наместо во затворски

Слободен Печат

Обвинителите ја повлекле жалбата за затворски - Мијалков ќе оди во куќен притвор

Press24

Рускоска: Олеснителна околност е што Мијалков сам се пријави

24Инфо

Русковска: Ќе размислиме дали ќе бараме затворски притвор за Мијалков, олеснителна околност е што сам се пријави

365

Русковска за Мијалков: Олеснителна околност е што самиот се пријави

Фактор

ТВ21 Скопје1 ТВ21 Press24 Frontline Телма Centar

Русковска: Не знам како делува Мијалков, дали е болен или не, но ќе размислиме дали ќе побараме затворски притвор

Слободен Печат - 23.02.2021

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков вечерва е спроведен во домашен притвор, а шефицата на Јавното Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска во изјава за медиумите ...

Рускоска: Не мислам дека Мијалков ќе избега

ТВ21

Русковска не верува дека Мијалков ќе бега: Ако мислеше да избега, ќе избегаше

365

Мијалков однесен во домашен притвор на Водно

Н.Македонија

Мијалков избегал преку гранична зона кај Куманово? – Се бара „кртот“ кој го известил „шефот“ дека му се спрема притвор

ТВ21

Мијалков се појавил во обвинителство кај Русковска

Нетпрес

Русковска тврди дека навреме го информирала МВР за Мијалков

Алсат-М

МКД Р.С.Европа Сакам да кажам Скопско Ехо 24Инфо МКД 24Инфо Нетпрес

Русковска: Ќе размислиме дали да побараме затворски притвор за Мијалков

Телма - 23.02.2021

Обвинителката Вилма Русковска вечерва изјави дека ќе се размисли дали ќе побараат затворски притвор за Сашо Мијалков, но посочи дека тоа што сам се пријавил е олеснителна ...

Русковска: Ќе размислиме дали да бараме затворски притвор, но олеснителна околност е што Мијалков сам се пријави

Фокус

Рускоска: Ќе размислиме дали да бараме затворски притвор, олеснителна околност е што Мијалков сам се пријави

Нова ТВ

Русковска: Ќе размислиме дали да бараме затворски притвор – олеснителна околност е што Мијалков сам се пријави

Вечер Прес

Русковска: Ќе размислиме дали да бараме затворски притвор, но олеснителна околност е што Мијалков сам се пријави

Акцент

Русковска: Олеснителна околност е што Мијалков сам се пријави, ќе размислиме за затворски притвор

Нетпрес

Русковска размислува и за затворски притвор за Мијалков!

PressingTV

Како ви избега?

IRL - 23.02.2021

“ Неколку пати сум кажал и пак ќе повторам дека со бегање не се решаваат проблемите. Мојот стил на живеење не е да бегам”, ќе се пофали Сашо Мијалков за по три години да исчезне непосредно пред носење на пресудата.

Фетаи барала притвор за „Монструм“, а Русковска за Мијалков не

Нетпрес

ВИДЕО | Русковска тврди: Мијалков не може да помине граница – пасошот му е одземен, не е утврдено дали има и други патни исправи

Слободен Печат

Русковска за „360 степени“: „Пропусти има и мене апсолутно ми е страшно што ова нѝ се повтори“

Точка

Рускоска отфрла одговорност на обвинителството за бегството на Мијалков

Р.С.Европа

Русковска: За мене како човек и обвинител е страшно што бегствата се повторуваат

Press24

Русковска: Ако Обвинителството во петокот побараше притвор ќе се протолкуваше како прејудицирање на пресудата

ТВ21

Бриф 24Инфо Press24 +инфо Слободен Печат Вечер Прес MakPress Frontline

Рускоска: Ќе размислиме дали ќе побараме затворски притвор

ТВ21 - 23.02.2021

Обвинителката Вилма Рускоска на прес конференција истакна дека ќе размислат дали за Сашо Мијалков ќе се побара затворски притвор, „Ќе размислиме дали да побараме затворски притвор. Цел ден беше бурен.

Рускоска: Ја исклучувам можноста дека информацијата за притворот протекла од Обвинителството

Опсервер

Рускоска: Исклучувам можност дека информацијата за притворот протекла од Обвинителството

Слободен Печат

Рускоска: Ја исклучувам можноста дека информацијата за притворот протекла од Обвинителството

iPortal

Рускоска: Ја исклучувам можноста дека информацијата за притворот протекла од Обвинителството

24Инфо

Рускоска: Ја исклучувам можноста дека информацијата за притворот протекла од Обвинителството

Либертас

Рускоска: Ја исклучувам можноста дека информацијата за притворот протекла од Обвинителството

МКД

+инфо Press24 ТВ21 Република Локално Нетпрес еМагазин Фокус

Русковска: Мијалков не може да помине граница, пасошот му е одземен

Независен - 23.02.2021

Сашо Мијалков не може да помине граница, затоа што му е одземена патната исправа. Дали има уште некоја патна исправа не ми е познато, изјави шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал Вилма Русковска, во „Утрински ...

Рускоска: Мијалков не може да помине граница, пасошот му е одземен

Press24

Рускоска: Македонскиот пасош му е одземен, а дали Мијалков има и друг, прашајте ги колегите од СЈО

Република

Мијалков не може да помине граница, пасошот му е одземен

Вечер Прес

Русковска: Мијалков не може да помине граница затоа што му е одземен пасошот

Фокус

Русковска: Мијалков не може да помине граница, пасошот му е одземен, не знам дали има други патни исправи

Алсат-М

Рускоска: Мијалков не може да помине граница, пасошот му е одземен, не знам дали има други патни исправи

Кајгана

Бизнис Вести 24Инфо Опсервер Frontline ММС Нова ТВ +инфо CivilMedia