TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На кои хороскопски знаци есента 2021 ќе им донесе големи промени?

Црнобело - 24.09.2021

Летото полека завршува и иако есента на многумина не им е најомиленото годишно време, од астролошко гледиште, за дел од хороскопските знаци ќе биде прилично среќно. Што се однесува до овие 3 знаци, есента ќе биде во знакот на промените.

Дневен хороскоп за 24.09.2021: Јарци - посесивноста ви создава проблеми, Водолии - голем животен пресврт

Црнобело - 24.09.2021

Кој лесно ќе се справува со денешните проблеми, а кој ќе има можност да се фокусира на личните планови? Како ќе ви помине овој ...

Има да се распаметат: На овие знаци во Зодијакот им се смее невидена среќа следните три години

Женски магазин - 23.09.2021

Овие шест знаци на Зодијакот ги чека голема среќа! Следните три години ќе бидат успешни во сѐ, проверете дали сте меѓу нив… Овен Овните со години работат напорно, но како никој да не ја забележува нивната работа, а камоли да ја наградува.

Занимливости за хороскопските знаци: На кого се лепат парите, кој е роден лидер?

Кајгана - 23.09.2021

Беа спроведени бројни истражувања во областа на астрологијата со цел да се утврди дали има нешто повеќе од забава во оваа област. Кои се и какви се луѓето кои веруваат во хороскоп, како се однесуваат припадниците на различни хороскопски знаци...

Овој хороскопски знак има најмалку смисла за хумор

Локално - 23.09.2021

ВОДОЛИЈАТА има најмалку смисла за хумор, барем ако им веруваме на астролозите. Астролозите го припишуваат недостатокот на хумор во овој знак на фактот дека Водолиите не се многу опуштен знак.

Ова се хороскопските знаци на кои највеќе можете да им верувате

Скопје24 - 23.09.2021

Астрологијата често знае да ни открие важни детали за луѓето околу нас. Таа ни помага како да ги разбереме луѓето, кои карактеристики тие ги поседуваат, а и на кого можеме да му веруваме. Ова се знаците на кои највеќе можете да им верувате во ...

ХОРОСКОП ЗА 23-ТИ СЕПТЕМВРИ: Бикот иритира луѓе, Шкорпијата мора да се тргне, а Лавот има ПРОБЛЕМ

Попара - 23.09.2021

Овен Прекумерната грижа станува стресна за секого, предупредува дневниот хороскоп. Своите стравови ги проектирате претежно на женскиот дел од семејството. Интензивно размислувате за секој детал, а големите работи ви бегаат.

5 хороскопски знаци кои најчесто се разведуваат

Кајгана - 23.09.2021

Ако сте родени во еден од овие 5 хороскопски знаци, размислете добро пред да одлучите да се венчате бидејќи имате поголеми шанси за развод отколку другите хороскопски знаци, според Зодијакот.

Дневен хороскоп за 23.09.2021: Овни – притисок на работното место, Риби – не ги влошувајте проблемите во врската

Црнобело - 23.09.2021

Како ќе ви помине овој четврток? Кој ќе се истакне на работното место, а кој ќе биде склон кон правење ...

Според хороскопот овие знаци имаат најслаб карактер

Скопје24 - 22.09.2021

Сите ние имаме некоја пријателка која ни кажува дека почнува со диета, а по неколку часа ја гледаме со чоколадо во рака. Постои голема веројатност да е родена во некој од овие хороскопски знаци.

ХОРОСКОП ЗА 22-РИ СЕПТЕМВРИ: Рибите добиваат повик, а Овенот станува ЛАВ!

Попара - 22.09.2021

Овен Околностите ве наведуваат да донесете одлука што не е во согласност со вашата природа. Подготвени сте да жртвувате, но во длабочината на душата чувствувате дека сето тоа е понижувачки за вас.

Есен 2021 носи пари за три хороскопски знаци

Скопје24 - 22.09.2021

Следните месеци носат изобилство, среќа и просперитет за многу хороскопски знаци, но според астролозите, само три хороскопски знаци ќе го најдат патот до парите и богатството есента 2021 година.

Ова се најдуховитите хороскопски знаци: Со нив никогаш не е досадно!

Кумановски м. - 22.09.2021

Секој може да биде смешен понекогаш, но сите знаеме луѓе на кои хуморот им е природен. Овие забавни, друштвени луѓе сакаат да бидат центар на добар разговор, правејќи сите околу нив да се смеат.