TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тврдам дека документи не протекуваат од Обвинителството, сликани се копии, а такви им пративме на судовите, вели ...

Сакам да кажам - 09.10.2019

Шефицата на организиран криминал и корупција Вилма Русковска за тајното сликање и протекувањето на првата страна од исказот на Орце Камчев во Обвинителството, прстот го впери во судот. Таа не кажа кој суд, дали Основниот суд Скопје 1 или ...

ВИДЕО: Русковска бара да им се одземат пасошите на осомничените во истрагата за невладината на Боки 13

А1 On - 09.10.2019

Утре ќе бидат повикани во судот останатите осомничени во најновата истрага за невладината организација на Бојан Јовановски, Боки 13, рече обвинителката Вилма Русковска. Таа бара од судот да им бидат одземени пасошите, еднаш неделно да се јавуваат во ...

Нова истрага за Бојан Јовановски, вмешан и функционер

IRL - 09.10.2019

Јавното обвинителство отвори нова истрага за Бојан Јовановски во која вклучени се пет физички и едно правно лице за перење пари, измама и помагање. Како што соопштија од Обвинителството, Бојан Јовановски како првоосомничен во новата истрага сторил ...

Се апси татко му на Боки 13 кај стара Змија!

Бриф - 09.10.2019

Во моментов во тек е полициска акција по наредба на судот за обезбедување на Миле Јовановски, татко на Боки 13, осомничен во случајот Рекет за злоупотреби преку Меѓународниот сојуз. Апсењето се одвива во Тафталиџе кај стара Змија.

Осомничен во новата истрага за „Рекет“ и таткото на Боки 13

А1 On - 09.10.2019

Меѓу осомничените, како што дознава А1он, во новата истрага за „Рекет“, е и таткото на Бојан Јовановски, Миле Јовановски. Во случајот „Рекет“ досега обвинети се Бојан Јовановски – Боки 13, кој се сомничи за „примање награда за противзаконито ...

Денеска обвинение за Рекет, под истрага за измама и еден функционер

Р.С.Европа - 09.10.2019

Обвинителството за организиран криминал денеска ќе поднесе обвинение против Бојан Јовановски – Боки 13, Зоран Милески Кичеец и против поранешната специјална обвинителка Катица Јанева за случајот Рекет.

Медиумите од регионот загрижени за здравјето на Боки13

Магазин - 09.10.2019

Што се случува со Бојан Јовановски, каква е неговата здравствена состојба, како е третиран во затворот во Шутка…Се само дел од прашањата кои си ги поставуваат медиумите од соседството, пишува Фактор.мк.

Боки 13 нема посериозни нарушувања на здравјето

еМагазин - 09.10.2019

Првоосомничениот во случајот “Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13, вчера по вторпат не даде исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Откако му се слоши на носилка беше изваден од Обвнителството и беше префрлен во болницата ...

Медиумите од регионот загрижени за шоуменот Боки13

Фактор - 09.10.2019

Што се случува со Бојан Јовановски, каква е неговата здравствена состојба, како е третиран во затворот во Шутка...Се само дел од прашањата кои си ги поставуваат медиумите од соседството. Постојано се пренесуваат информациите од македонските медиуми ...

Бојан Јовановски e вратен во Шутка по укажаната лекарска помош во ГОБ „8 септември“

Канал5 - 08.10.2019

Првоосомничениот во Рекет ,Бојан Јовановски од Обвинителството каде требаше да даде исказ поради влошена состојба беше пренесен во болницата Осми септмеври..Дали и кога ќе даде исказ засега нема информации.

До четврток обвиненија за „Рекет“

Deutsche Welle - 08.10.2019

Првоосомничениот Бојан Јовановски денеска ќе даде исказ во Обвинителството. Дали ќе посочи и други инволвирани лица, покрај досега осомничените? Основното јавно обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција до четврток ќе поднесе ќе ...

(ВИДЕО) „Рекет“: Боки 13 го однесе брза помош, полицаец со непристоен гест кон новинарите

Алсат-М - 08.10.2019

Точно на пладне затворската полиција го донесе Боки 13 од притвор за да даде исказ пред Вилма Рускоска. Затворското комбе го спроведе преку задниот влез. Со лисици и шише вода се качи во обвинителството за организиран криминал.

На Боки 13 му се слоши уште пред да даде исказ, со Брза помош однесен од Обвинителството

МКД - 08.10.2019

На Бојан Јовановски, познат како Боки 13, денеска му беше укажана Прва помош откако му се слоши додека беше изведен да даде исказ пред Обвинителството за организиран криминал. Јовановски беше изнесен на носилкаи со возило на брза помош и полициска ...

Наместо пред Русковска, Боки 13 итно пренесен во болница

Сител - 08.10.2019

Боки 13 не даде исказ во обвинителството. Точно напладен беше донесен со полициска придружба од истражниот затвор, но кратко по предвиденото време за неговиот говор, пристигна возило на итната медицинска помош.

По лекарската интервенција, Боки 13 се врати во затворот во Шутка

МКД - 08.10.2019

Здравјето не е нарушено. По лекарската интервенција Бојан Јовановски со затворско комбе е вратен во притвор во затворот во Шуто Оризари во Скопје, велат од болницата „8 Септември". Денеска во 12 часот Боки 13 како првоосомничен во случајот „Рекет“ ...

Боки 13 колабираше уште пред да даде исказ, обвинителството му подготвува обвинение

Телма - 08.10.2019

Првоосомничениот во случајот Рекет Бојан Јовановски наместо да даде исказ пред обвинителката Вилма Русковска, заврши во болница. На пладне од Шутка беше донесен во обвинителството за организиран криминал за да ја даде својата одбрана.

Бојан Јовановски – „Боки 13“ колабираше на распит во Обвинителството

Глас на Америка - 08.10.2019

Јовановски е пренесен во болница со возило на Итна Помош. Катица Јанева нема да зборува пред Рускоска и ќе се брани со молчење. Својот исказ и одбрана ќе ги даде во текот на судскиот процес.

Боки 13 на носилка изнесен од Обвинителство, брза помош го пренесе на клиника

Алсат-М - 08.10.2019

Бојан Јовановски – Боки 13, со возило на брза помош е пренесен на скопските клиники откако му се слоши додека даваше исказ во Обвинителството за организиран криминал. Тој денеска околу пладне со полициска придружба беше донесен да даде исказ како ...

Боки 13 колабирал во ЈО поради што не даде исказ за Рекет

Р.С.Европа - 08.10.2019

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, денеска итно беше однесен во болница, откако му се слошило кога требаше да дада исказ во Обвинителството за случајот Рекет, каде што е првоосомничен.

Затворската полиција го донесе Боки 13 да даде исказ кај Русковска

МКД - 08.10.2019

Бојан Јовановски во јавноста попознат како Боки 13 во придружба на затворската полиција од Истражниот затвор во Шутка е донесен во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција да даде исказ за случајот "Рекет", за кој е првообвинет ...

Боки 13 од болница вратен во Шутка, не му е констатирано посериозно нарушување на здравјето

Сакам да кажам - 08.10.2019

Првоосмничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски-Боки 13 е вратен назад во притвор во затворот во Шутка, по 4 часа минати во болницата „8 Септември“ откако му се слоши пред да даде исказ кај обвинителката Вилма Русковска.

Боки 13 со возило на брза помош изнесен од Обвинителството

Канал5 - 08.10.2019

Бојан Јовановски попладнево на носилка беше изнесен и со возило на брза помош и полициска придружба замина од Обвинителството за гонење организран криминал и корупција. Медицинската екипа пристигна во Обвинителството дваестина минути по доаѓањето на ...

Боки 13 наместо на исказ, заврши во болница

24 Вести - 08.10.2019

Бојан Јовановски колабираше пред обвинителката. Донесен да даде своја верзија за случајот Рекет, но не го ни почнал неговиот исказ. Со болничка носилка беше пренесен во Градската болница „8ми септември“.

(видео) Боки 13 од Обвинителството изнесен со количка на Брза помош

Телма - 08.10.2019

Дваесттина минути по доаѓањето на Бојан Јовановски во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција каде што треба да даде исказ за „Рекет“, во зградата на Обвинителството пристигна возило и екипа на Брза помош.

Бојан Јовановски од обвинителство пренесен во „8 септември“

Канал5 - 08.10.2019

Првоосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски од Обвинителството каде даваше исказ поради влошена состојба беше пренесен во болницата Осми септември. Таму е нашиот репортер Михајло Видимлиски.

Боки 13 колабираше во Обвинителството, итно е пренесен на Клиника

Нова ТВ - 08.10.2019

Дваесет минути откако Бојан Јовановски дојде во Обвинителството за гонење организиран криминал да даде исказ за „Рекет“, беше повикана Брза помош. Крако потоа тој беше изнесен со возилото и пренесен во болница.

Боки 13 ќе дава исказ за „Рекет“ во Обвинителството за организиран криминал

Канал5 - 08.10.2019

Првоосомничениот во предметот „Рекет“ Бојан Јовановски денеска напладне ќе даде исказ пред обвинителката Вилма Рускоска. Јовановски точно напладне од истражниот затвор во Шутка ќе биде спроведен во Обвинителството за организиран криминал каде ќе ...

Боки 13 на носилки со амбулантно возило изнесен од обвинителството

Сител - 08.10.2019

Бојан Јовановски не ја даде својата одбрана. По 15 мин откако влегол кај oбвинителката Русковска, Боки 13 почнал да повраќа а кратко потоа изгубил и свест, вели неговиот адвокат. Заради ова беше повикана итната помош која на носилки го изнесе од ...

Боки 13 итно пренесен в болница откако му се слоши пред да даде исказ кај Русковска за „Рекет“

Сакам да кажам - 08.10.2019

Првоосмничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски-Боки 13, по получасовната интервенција на лекарската екипа од Брзата помош која дојде во Обвинителството за организиран криминал, на носилки беше изесен и ставен во амбулантното возило.

Боки 13 дојде кај русковска да даде исказ за „Рекет“, по 10 минути дојде брза помош

Сакам да кажам - 08.10.2019

Првоосомничениот за „Рекет“ Бојан Јовановски- Боки 13 дојде во Обвинителството за организиран криминал и корупција да даде исказ пред обвинителката Вилма Рускоска. По само 10 минути, пред Обвинителството се паркираше возило на Итна помош.

Бојан Јовановски со брза помош од Обвинителството однесен во болница

Р.С.Европа - 08.10.2019

По половина час откако беше донесен да даде исказ во Обвинителството, првоосомничениот Бојан Јовановски - Боки 13, беше повикана екипа на брза помош, по што Јовановски на насилки беше изнесен и итно, под полициска придружба, префрлен во болница.

По укажаната лекарска помош, Боки 13 вратен во Шутка

Скопје1 - 08.10.2019

Првоосомничениот во Рекет ,Бојан Јовановски од Обвинителството каде требаше да даде исказ поради влошена состојба беше пренесен во болницата Осми септмеври..Дали и кога ќе даде исказ засега нема информации.

Адвокатот на Боки 13: Почна да повраќа и колабираше, не беше контактибилен

+инфо - 08.10.2019

Непријатна сцена се случи. Она што се случува и псоледните 40-50 дена односно откако е притворен. Почна да повраќа и колабираше, не беше контактибилен одредено време. Сега дојде Брза помош и однесен е во која болница, рече адвокатот Сашо Дуковски, ...

Бојан Јовановски треба да даде исказ, заврши увидот во доказите

Макфакс - 08.10.2019

Бојан Јовановски денеска со полициска придружба од затворот во Шуто Оризари треба да даде исказ во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Увидот во доказите заврши и сега првоосомничениот во случајот „Рекет“, познат како Боки ...

Боки13 и натаму останува во притвор - Денеска ќе даде исказ за „Рекет"

Press24 - 08.10.2019

Апелација пред неколку дена ја отфрли жалбата на Бојан Јовановски познат како Боки13 за случајот Рекет, со што тој и понатаму останува во притвор. Македонскиот шоумен кој е првоосомничен за случајот Рекер денеска треба да се појави пред ...

(Видео) Бојан Јовановски го донесоа во Обвинителството да даде исказ

Макфакс - 08.10.2019

Осомниченот Бојан Јовановски, познат како Боки 13, со бело полициско комбе точно напладне го донесоа во Обвинителствтото за гонење организиран криминал и корупција. Tој треба да даде исказ или да одлучи и понатаму да молчи пред обвинителката Вилма ...

(ВИДЕО) Дуковски: Боки 13 колабираше и масивно повраќаше во тоалетот

А1 On - 08.10.2019

Адвокатот на осомничениот Бојан Јовановски, Сашко Дуковски, рече дека состојбата со неговиот клиент е алармантна и дека итно е пренесен во болница. Дуковски рече дека го затекнал Јовановски како повраќа во тоалетот и бил неконтактибилен, а исказот ...

ВИДЕО: Му се слоши на Боки 13, го изнесоа со Брза помош од Обвинителството

А1 On - 08.10.2019

Осомничениот Бојан Јовановски во истрагата „Рекет“ кој требаше да даде исказ кај обвинителката Вилма Русковска го изнесоа од гаражата на Обвинителството и го внесоа во возило на брзата помош.

Боки 13 ќе дава исказ за „Рекет“

+инфо - 08.10.2019

Тој во изминатите две недели ги разгледуваше доказите – снимките, вештачењата на мобилните телефони, како и исказите на сведоците, со кои Обвинителството го сомничи Јовановски за „перење пари“ и „примање награди“.

Ексклузивно видео на ТВ 21: Бојан Јовановски колабираше во обвинителство

AKO - 08.10.2019

Првообвинетиот во ,,Рекет“ беше донесен да даде исказ во ЈО, но само по неколку минути колабирал, Екипа на Брза помош го симна низ скалите и го однесе во болница. Неговиот адвокат, Саша Дуковски, вели дека тоа било грда ...

Боки 13 пуштен од болница без посериозно нарушување на здравјето

365 - 08.10.2019

По денешниот краток, но мошне непријатен престој во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, каде наместо да дава исказ за „Рекет“, Бојан Јовановски заврши во болница, првоосомничениот во случајот повторно е вратен во притвор ...

Дуковскин за Боки 13: Почна да повраќа и колабираше, не даде исказ (ВИДЕО)

ММС - 08.10.2019

Адвокатот Сашо Дуковски на првосомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски, по изнесувањето на Јовановски од Обвинителство поради повраќање, губење свест и неконтактибилност, рече дека бил сведок на неубава слика и уште еднаш потенцираше дека ...

Боки 13 на количка изнесен од Обвинителството

365 - 08.10.2019

Во придружба на затворската полиција од Истражниот затвор во Шутка, Бојан Јовановски денеска, неколку минути по 12 часот, беше донесен во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за да даде исказ за случајот „Рекет“, во кој тој ...

Боки не успеа да даде исказ, веднаш почнал да повраќа кај Русковска

Независен - 08.10.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13 не успеа да даде исказ пред обвинителката која го води случајот, Вилма Русковска. Точно на пладне со полиција беше донесен во Обвинителството од затворот во Шутка, но само што влезе, ...

Костов: Боки 13 нема сериозно нарушување на здравјето

Фактор - 08.10.2019

Директорот на Градската општа болница „8 Септември“, Христијан Костов, вели дека Бојан Јовановски нема сериозни нарушувања на здравсхето, откако првоосмничениот во „Рекет“ беше вратен назад во притвор во затворот во Шутка.

Боки 13 од Обвинителство итно пренесен во болница

360 степени - 08.10.2019

Требаше за првпат денеска да даде исказ пред обвинителката Вилма Русковска, но на Боки 13, непосредно по влегувањето во Обвинителството му се слошило и со брза помош е пренесен на клиника.

Дуковски: „Јовановски колабираше, ова е непријатно, секој човек заслужува право на живот“

ТВ21 - 08.10.2019

Сашо Дуковски, адвокатот на првоосмничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13, денеска даде изјава за тоа што се случи во Обвинителството за организиран криминал и висока корупција, отккоа Боки 13 на носилки беше изнесен од Апелација и однесен ...

Јовановски денеска првпат ќе дава исказ за случајот „Рекет“

Нетпрес - 08.10.2019

Обинителката Вилма Рускоска денеска ќе го сослуша првпат исказот на Бојан Јовановси познат како „Боки 13-ка“, за случајот „Рекет“, откако минатата седмица беше објавено дека истрагата е завршена, а Јовановски како првоосомничениот за аферата со ...

Боки 13 стигна во Обвинителството

Слободен Печат - 08.10.2019

Исказот ќе го дава пред обвинител од јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Бојан Јовановски или попознат како Боки 13, денеска со полициска придружба од затворот “Скопје” е донесен за прв пат да даде исказ по за ...

Апелација одлучи – Боки 13 останува во притвор

Бриф - 08.10.2019

Апелацискиот суд Скопје не го прифати барањето на одбраната на осомничениот Бојан Јовановски – Боки 13 во случајот„Рекет“ да му се укине мерката притвор. По разгледувањето на жалбата, Судот одлучил дека се уште постои опасност Боки 13 да побегне, ...