TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НЕМА ЛАБАВО: Одземени 26 возила на одреден период согласно измените во Законот за безбедност во сообраќајот

Вечер - 13.01.2021

Од почетокот на примената на измените во Законот за безбедност во сообраќајот на патиштата досега се одземени 26 возила и тоа на одреден временски период, а меѓу нив некои биле нерегистрирани, други стари возила кои испуштаат чад, но и стари возила ...

Одземени 26 возила на одреден период согласно измените во Законот за безбедност во сообраќајот

Бриф

Одземени 26 возила од почетокот на примената на новиот Законот за безбедност во сообраќајот

24Инфо

МВР одзема 26 возила, едни нерегистрирани, други испуштале чад, правеле бучава и биле стари

МКД

Одземени 26 возила на одреден период согласно измените во Законот за безбедност во сообраќајот

MakPress

Одземени 26 возила на одреден период согласно измените во Законот за безбедност во сообраќајот

Опсервер

Возач фатен со 2,65 промили алкохол во крвта, казнети 213 возачи во Скопје

Република - 13.01.2021

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (12.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 213 мерки, од кои 13 за управување со брзина поголема од ...

(ФОТО) Фатен возач со 2,65 промили алкохол во крвта, 213 возачи казнети во Скопје

Нетпрес

ФОТО: Во Скопје фатен возач со 2,65 промили алкохол во крвта

Скопје инфо

Во Скопје казнети 213 возачи во Скопје, еден имал 2,65 промили алкохол во крвта

МКД