TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сомнителен пациент ќе се тестира за мајмунски сипаници – засега во Македонија сè уште не е потврдено присуство на овој ...

Телма - 10.08.2022

Здравствените власти негираат дека пациент со мајмунски сипаници е хоспитализиран на Инфективна. Таква дијагноза во земјава официјално не е потврдена ама сомнежи веќе постојат. Написите во дел од медиумите допреле до Министерството за здравство, а ...

Колкава е опасноста за ширење мајмунски сипаници, каква заштита треба, објаснува проф. Даниловски

Н.Македонија

70% од заразените со мајмунски сипаници на светско ниво се во Европа

Алфа

Се уште се испитува случајот со мајмунски сипаници во Кичево

Канал5

МЗ: Досега нема потврден случај на мајмунски сипаници во Македонија

Кумановски м.

Откриени уште два симптома кои може да укажуваат на мајмунски сипаници

Panacea.mk

Што треба да знаат родителите за ризиците од мајмунска сипаница кај децата?

Курир

Кумановски м. Кумановски м. 4NEWS

Вакциналната лотарија на ЕУ против мајмунските сипаници проследена со немир

Н.Македонија - 10.08.2022

Пандемијата на ковид-19 го рашири вакциналнот национализам, додека раните денови на ХИВ-кризата беа проследени со хомофобија, стигматизација и нееднаков пристап до третманите за лечење. А сега, со 16.500 случаи на мајмунски сипаници во Европа, ...

На Британија ѝ снемува вакцини против мајмунски сипаници

Вечер Прес

Велика Британија би можела да остане без вакцини против мајмунски сипаници на крајот на месецот

4NEWS

ФТ: Велика Британија би можела да остане без вакцини против мајмунски сипаници на крајот на месецот

Независен

ФТ: Велика Британија би можела да остане без вакцини против мајмунски сипаници на крајот на месецот

Опсервер

ФТ: Велика Британија би можела да остане без вакцини против мајмунски сипаници на крајот на месецот

Курир

ФТ: Велика Британија би можела да остане без вакцини против мајмунски сипаници на крајот на месецот

24Инфо

Сител Република MakPress Нетпрес

Администрацијата на Бајден одобрува нова метода за инјектирање вакцина против мајмунски сипаници

А1 On - 09.08.2022

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден одлучи да дозволи поинаков метод на инјектирање на вакцината против мајмунски сипаници што користи една петтина од количината на единечна доза, објави Њујорк Тајмс, цитирајќи високи ...

САД имаат ограничена понуда на вакцини против мајмунски сипаници

Кумановски м.

Администрацијата на Бајден одобрува нова метода за инјектирање вакцина против мајмунски сипаници

24Инфо

Администрацијата на Бајден одобрува нова метода за инјектирање вакцина против мајмунски сипаници

24 Вести

САД: Нова метода за инјектирање вакцина против мајмунски сипаници

Слободен Печат

Администрацијата на Бајден одобрува нов метод за инјектирање вакцина против мајмунски сипаници

Канал5

Администрацијата на Бајден одобрува нова метода за инјектирање вакцина против мајмунски сипаници

MakPress

Вечер Прес