TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Летонци ќе му судат на Еурофарм Пелистер во Швајцарија

Gol.mk - 02.03.2021

Утре со натпреварите од последното десетто коло ќе се спушти завесата на групната фаза на Европската лига во ракомет. Македонија пренесува една екипа во следната фаза, бидејќи Еурофарм Пелистер ќе игра во осминафиналето, а Металург ќе го заврши ...

Кој замина, кој дојде – колку суперлигашите беа активни на трансфер маркетот

24 Ракомет

Радовиќ и Котески едногласни: Да го надополнитеме тоа што го пропуштивме во Битола

Дриблинг

Еурофарм Пелистер се надева на чудо, без неколку клучни играчи патува за Швајцарија

Екипа

Обрван верува во Еурофарм Пелистер и Металург, сите интернационалци од БиХ ги стави на список

24 Ракомет

Металург домаќин на Адемар, a Пелистер гостува кај Кадетен Шафхаузен

Сител

Еурофарм Пелистер без првиот голман Хендави во дуелот со Кадетен Шафхаузен

Дриблинг

Спортски Gol.mk 24 Ракомет SportMedia Тера 24 Ракомет OhridNews Сител

Костески и Радовиќ едногласни пред дуелот со Шафхаузен: Ќе го дадеме максимумот, имаме нешто да им вратиме

Дерби - 01.03.2021

Тимот на Еурофарм Пелистер утре против Кадетен Шафхаузен ќе го одигра последниот меч од групата Д во ракометната Лига Европа. На овој дуел нашиот претставник поточно тренерот Бабиќ нема да смета на неколку важни играчи како Хендави, Кушан, ...

„Пелистерци“ патуваат решителни: Има за што да му вратиме на Шафхаузен!

Sport 1

Костески: Со тимска игра до добар резултат во Швајцарија

SportMedia

Костески: Го анализиравме Шафхаузен, не смееме да ги потцениме (ВИДЕО)

Gol.mk

Костески: Имаме втора шанса да му вратиме на Кадетен за тоа што го пропуштивме

24 Ракомет

Радовиќ: Ќе се бориме до последниот атом од силите

24 Ракомет

Радовиќ: Нема да калкулираме, имаме нешто да им вратиме на Швајцарците

Gol.mk

Тера МКД Слободен Печат

Хрватот Мараш останува уште две години во македонски клуб

Курир - 01.03.2021

Македонскиот претставник во ракометната Лига Европа, Еурофарм Пелистер, ја продолжи соработката со хрватскиот интернационалец Матео Мараш (20) до јуни 2023 година. -Сакам да му се заблагодарам на клубот.

Уште еден конкретен потег на клубот од Битола: Мараш уште две години ќе го носи дресот на Пелистер

Дерби

Битолчани завршија голема работа: Мараш во Еурофарм Пелистер уште две години!

Gol.mk

ФОТО: Матео Мараш се избори за нов договор со Еурофарм Пелистер

Дриблинг

Мараш останува во Еурофарм Пелистер до 2023 година

Sport 1

Хрватскиот талент останува во Битола: Матео Мараш до 2023 година во Еурофарм Пелистер

24 Ракомет

Еурофарм Пелистер заврши голема работа, Мараш останува во Битола до јуни 2023

Битола Њуз

Екипа Слободен Печат SportMedia Спортклуб Тера Опсервер Либертас MakPress

Данците си играат мајтап со Битола откако беа пречекани во камен ладна сала

Република - 16.02.2021

Ракометарите на ГОГ Гудме направија посебно видео за битолската сала „Боро Чурлевски“ во која нема услови за играње. На истото може да се види дека на Данците им смрзна „здивот“ во салата каде што треба да играат против Пелистер.