TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Напуштајќи го Неверленд“ : Кога еден „бог“ престанува да биде „бог“?

Н.Македонија - 20.03.2019

Еден од најкотроверзните документарни филмови, за една од најконтроверзните личности на планетава, сега е лесно достапен за јавноста на ХБО. Четиричасовниот, дводелен документарен мини-серијал ја имаше својата премиера на годинашниот филмски ...

Вака Меколи Калкин опиша што се случувало во спалната соба на Мајкл Џексон

Вистина.мк - 20.03.2019

Еден од актерите во документарецот „Leaving Neverland“, Џејмс Сејфчак, открива дека Мајкл Џексон во ходникот до својата спална соба имал алармен систем кој го предупредувал дека некој се приближува до собата.

Кевин од „Сам дома“ зборува за морбидниот ходник во домот на Мајкл Џексон

Кумановски м. - 20.03.2019

Еден од актерите на документарот „Заминувањето до Недојдија“ Џејмс Сејфчак открива дека Мајкл Џексон во ходникот до својата спална соба имал алармен систем кој го предупредувал ако некој се доближувал до собата во која тој бил со момчиња.

Телохранителот на Мајкл Џексон: Ми раскажуваше какви жени сака

Канал5 - 19.03.2019

Филмот „Напуштајќи ја Недојдија“(Leaving Neverland) многумина ги натера на размислување за тоа дали покојниот крал на поп музиката бил педофил. Се поголем е бројот на луѓето кои го бранат Џексон и не сакаат да слушнат дека бил педофил, кој со години ...

Поранешниот телохранител на Мајкл Џексон тврди: "Мајкл не беше педофил, тој сакаше жени"

Точка - 19.03.2019

Некогашниот телохранител на Мајкл Џексон одговори на обвиненијата на Вејд Робсон и Џејмс Сејфчек велејќи дека овие двајца мажи лажат дека поп ѕвездата ги злоставувал и дека Џексон отсекогаш сакал жени.

Вистината? Или во ред ни е и лагата?

Фактор - 19.03.2019

о гледав новиот документарец за Мајкл Џексон, „ Leaving Neverland“ , направен од сведоштва на двајца - сега возрасни мажи кои ја раскажуваат приказната за сексуално злоставување кое верувам на многу од нас ни се чини многу далечно и нереално.

Кевин од „Сам дома“ зборува за морбидниот ходник во домот на Мајкл Џексон

Репортер - 20.03.2019

Еден од актерите на документарниот филм „Заминувањето во Недојдија“ Џејмс Сејфчак открива дека Мајкл Џексон во ходникот до својата спална соба имал алармен систем кој го предупредувал ако некој се доближувал до собата во која тој бил со момчиња.

(ВИДЕО+ФОТО) Телохранителот на Мајкл Џексон открил интимни детали кои фрлаат сомневање на целиот документарец „Leaving ...

Екран - 19.03.2019

Филмот „Leaving Neverland “ натерал стотици илјади луѓе на размислуавње за тоа дали починатиот крал на попот навистина бил педофил или не. Се’ повеќе познати и непознати лица кои го бранат Џексон и’ не сакаат да слушнат за тоа дека бил педофил кој ...