TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО галерија: Мбапе му обезбеди на шампионот пласман во осминафиналето

Телма - 26.11.2022

По победата од 2:1 во дуелот против Данска, актуелниот светски првак Франција успеа да го обезбеди пласманот во следната фаза од Мундијалот во Катар. Двоен стрелец за Триколорите беше Килијан Мбапе додека единствениот погодок за Данска беше дело на ...

Мбапе ја однесе Франција во осминафиналето на Мундијалот

Курир

ВИДЕО | Мбапе блесна, Франција е прв осминафиналист!

Слободен Печат

Мбапе ја предводи Франција до осмифинале на Мундијалот во Катар

Екипа

Мбапе го однесе светскиот шампион во нокаут-фазата (Видео)

Спортманија

Франција е прв осминафиналист на Мундијалот во Катар (Видео)

СуперСпорт

Светскиот првак Франција е прв осминафиналист: Мбапе ја порази Данска (ВИДЕО)

МакФудбал

Република Денешен PressingTV +инфо 24 Вести Lider Опсервер

Данскиот селектор: Мбапе е фантастичен, бевме блиску до реми

Gol.mk - 26.11.2022

Данска попладнево загуби од Франција со 1-2, во второто коло од групата Д на Светското првенство во Катар. Актуелниот шампион веќе е во осминафиналето со шест бода, Австралија има три, а Данска и Тунис освоија по еден бод.

Данскиот селектор: Жиру е подобар од било кога, но Кјаер одлично го познава

Gol.mk

Франција го прекина децениското проклетство на светските шампиони (ФОТО)

Sport 1 - 26.11.2022

Суперѕвездата Килијан Мбапе со два гола вечерва го однесе светскиот првак Франција во осминафиналето на Светското првенство во Катар и „триколорите“ станаа прв тим со сигурен пласман во елиминациската рунда, ама со тоа падна и децениското ...

Данците покажаа карактер, но Мбапе ја однесе Франција во осминафиналето (Видео)

Дерби

Данците втор предизвик за Франција на Дешамп во Катар

Gol.mk

Мбапе ја однесе Франција во осминафиналето на СП (ВИДЕО)

Нетпрес

Мбапе ја однесе Франција во осмина-финалето

TopSport - 26.11.2022

Бранителот на титулата, фудбалската репрезентација на Франција избори пласман во осмина-финалето на Мундијалот во Катар. Французите, во второто коло, ја победија Данска со 2:1. Со оваа победа Франција ја обезбеди првата позиција во Д-групата.

Мбапе ја однесе Франција во осмина-финалето

Макфакс

Мбапе ја однесе Франција во осмина-финалето

А1 On

Мбапе ја однесе Франција во осмина-финалето

Денар