TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Србија секој втор позитивен, регистрирани нови 12.159 случаи, 32 починати лица

Денешен - 23.01.2022

Во Србија регистрирани нови 12.159 случаи на заразени со коронавирус, од 24.192 тестирани примероци. Уште 32 лица починаа како последица на КОВИД-19. На болничко лекување се 2.841 пациент, од кои 115 се на ...

12.159 новозаразени во Србија

А1 On

Пад на бројот на новозаразени од ковид во Србија

Слободен Печат

Во Србија се потврдени 14.717 новозаразени со ковид

А1 On

Србија пријави нови 14.717 случаи на ковид-19 и 28 починати пациенти

Нова ТВ

Рекорден број на новозаразени: Во Словенија позитивни дури 75 отсто од тестираните

Во Центар - 23.01.2022

Во Словенија во изминатите 24 часа се потврдени рекордни 13.911 случаи на коронавирус, а дури 75,5 отсто од тестовите биле позитивни. Владата поради тешката епидемиолошка состојба не размислува за олеснување на мерките.

Црн рекорд во Словенија, речиси 14.000 новозаразени, 17 лица починаа

Скопје1

Во Словенија рекорден број новозаразени, нема олеснување на мерките

Слободен Печат

Во Словенија рекорден број новозаразени, нема олеснување на мерките

Телма

Во Словенија рекорден број новозаразени, нема олеснување на мерките

ТВ21

Во Словенија рекордни 13.911 нови случаи на Ковид-19, позитивни 75,5 отсто од тестираните

Frontline

Во Словенија рекорден број новозаразени, дури 75,5 отсто од тестовите позитивни

А1 On

Опсервер Независен Нетпрес +инфо 360 степени Lider Вечер Прес Сител

Во Црна Гора секој трет тестиран е позитивен на корона

Вечер Прес - 23.01.2022

Во Црна Гора се поголеми се бројките на заразени со коронавирусот. Во последното деноноќие регистрирани се 996 нови случаи на коронавирус од 2.844 тестирања, соопшти денеска црногорскиот Институтот за јавно здравје. Починале шест лица.

Во Словенија рекорден број новозаразени, позитивни се 75,5 отсто од тестираните

ММС

Словенија со рекорд на новозаразените и три четвртини позитивни тестови

Нетпрес

Словенија со рекордни 13.911 новозаразени, дури 75 отсто позитивни тестови

24Инфо

Словенија со рекорд на новозаразените и три четвртини позитивни тестови

Република

Словенија силно погодена од ковид-бранот: Близу 14 илјади заразени за еден ден

Алсат-М

Србија и Словенија со над 10.000 заразени – ковидот во регионот се шири со „брзина на светлината“

Телма

Фактор Lider Н.Македонија