TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Имал алкохол во крвта – Обвинителството со првични детали за виновникот за сообраќајката кај Штип

Алфа - 03.06.2023

Дополнителни анализи од крвта ќе го утврдат точниот процент на алкохол во крвта на возачот на „Шевролетот„ во кој како последица од несреќата што се случи вчера напладне на автопатот Штип-Миладиновци починаа сопруга, 15годишна ќерка и баба, ...

ВОЗАЧОТ НА ШЕВРОЛЕТОТ ПРЕТЕКНУВАЛ И ИЗГУБИЛ КОНТРОЛА - Обвинителството со детали, имало и присуство на алкохол во крвта

Фактор

Обвинителството по трагичната несреќа кај Штип: Возачот бил под дејство на алкохол

Канал5

Возачот бил пијан пред сообраќајната несреќа во која загинаа тројца меѓу кои и неговата ќерка, обвинителство за трагичната несреќа на Штип-Миладиновци

Телма

Првични сознанија: Возачот на „шевролетот“ ја предизвикал сообраќајката во која загинаа неговите мајка, сопруга и ќерка

Макфакс

Детали за страотната несреќа на патот Штип-Миладиновци: Возачот на „шевролет“ пиел алкохол, двата автомобили се превртеле во канал

Press24

Возачот кој ја предизвика сообраќајката кај Штип бил во алкохолизирана состојба

А1 On

Либертас Слободен Печат Опсервер Нетпрес Во Центар Бриф ТВ21 24 Вести

Три жртви во страотна сообраќајка, меѓу нив и 15 годишно девојче, 4 лица се повредени

Канал5 - 02.06.2023

Во страотна сообраќајка на автопатот Штип- Миладиновци кај Кадрифаково при судир на два автомобила загинаа три лица, мегу нив и 15 годишно девојче.. Петнаесетгодишно девојче и две женски лица загинаа во страотната сообраќајна несреќа која се случила ...

Познати деталите за трагедијата и идентитетот на загинатите – МВР со детали за тешката сообраќајка во која учествувале возила со скопски и кочански таблици во која загинаа три лица

Centar

Три лица загинаа во сообраќајна несреќа на автопатот Свети Николе-Штип

Мета

МВР со детали за сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци: Три лица загинаа на 15, 29, 37 години!

4NEWS

МВР со детали за сообраќајката кај Штип: загинало и малолетно девојче

Макфакс

МВР со детали за сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци во која загинаа три лица

А1 On

МВР со детали за сообраќајната незгода во која погинаа три жени

Фактор

Точка Курир Нетпрес

Кобно враќање од веселба во Кочани, тројца загинаа, возачот бил под дејство на алкохол

Фокус - 03.06.2023

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Штип и увидни екипи на МВР извршија увид на автопатот Штип – Миладиновци, каде вчера во тешка сообраќајна несреќа животот го загубија три лица.

Се враќале од веселба во Кочани, возачот „претекнувал“ пијан - Детали за сообраќајката во која загинаа три лица

Скопје инфо

Од веселба во смрт – Како се случила сообраќајката на патот Штип-Миладиновци во која загинаа три лица

ММС

Возачот под дејство на алкохол се обидел да претекнува: Детали за тешката сообраќајка кај Штип во која загинаа три лица

Локално

Кобно враќање од веселба во Кочани, возачот бил под дејство на алкохол му загинаа ќерката,сопругата и тештата

Либертас

ВОЗАЧОТ ПИЕЛ АЛКОХОЛ НА ВЕСЕЛБАТА При претекнување загубил контрола, му загинаа ќерката, сопругата и тештата

+инфо

Обвинителството извршило увид, несреќата кај Кадрифаково предизвикана од возилото во кое биле загинатите

Мета

Република Сакам да кажам 4NEWS Centar Вести плус Скопје24 Точка Денешен

Првичното тестирање кај возачот на шевролетот покажало присуство на алкохол

МКД - 03.06.2023

Според направениот увид и првичните информации, до несреќата дошло кога автомобил „шевролет“ со скопски регистарски таблици, во кој се превезувале петмина патници од едно семејство кои се враќале кон Скопје од веселба во Кочани, почнал да претекнува ...

ОЈО со детали за тешката сообраќајна несреќа: Се враќале од веселба, возачот бил под дејство на алкохол, изгубил контрола при претекнување

MakPress

Возачот на едно од возилата во трагичната сообраќајка кај Кадрифаково бил под дејство на алкохол

360 степени

ОЈО со детали: Враќањето од веселба заврши кобно- тројца загинаа, возачот бил под дејство на алкохол

Курир

ОЈО со детали: Враќањето од веселба заврши кобно- тројца загинаа, возачот бил под дејство на алкохол

Пулс24

ОЈО со детали: Враќањето од веселба заврши кобно- тројца загинаа, возачот бил под дејство на алкохол

Lider

Возачот на „шевролетот“ бил пијан: Детали од Обвинителство за сообраќајката кај Штип во која загинаа три лица

еМагазин

Независен