TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јавно обвинителство: Предистражна постапка за перење пари

МРТ - 07.12.2017

Ова е резултат на објавените написи од повеќе медиуми во Македонија на изјавата на поранешниот српски министер за надворешни работи Јеремиќ, за наводно перење пари во Република Србија од високи македонски функционери...

Поведена предистражна постапка за перење пари од страна на високи македонски функционери во Република Србија

ТВ21 - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка заради постоење на индиции за сторено кривично дело Перење пари и други приноси од казниво дело од чл.273 од Кривичниот законик.

Обвинителството отвори истрага по изјавите на Јеремиќ дека Мијалков перел пари

Мета - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка поради постоење на индиции за перење пари од високи македонски функционери, по изјавата што ја даде поранешниот претседател на ...

Предистражна постапка за перење пари на високи македонски функционери во Србија

МКД - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка заради постоење на индиции за сторено кривично дело перење пари и други приноси од казниво дело од чл.273 од Кривичниот законик.

ОЈО: Предистрага за перење пари на македонски функционери во Србија

Нова ТВ - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка заради постоење на индиции за сторено кривично дело Перење пари и други приноси од казниво дело од чл.273 од Кривичниот законик.

ОЈО ќе истражува дали Мијалков „перел пари“ во Србија

ТВ21 - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка заради постоење на индиции за сторено кривично дело Перење пари и други приноси од казниво дело од чл.273 од Кривичниот законик.

Предистражна постапка за Груевски и за Мијалков за перење пари во Србија

+инфо - 07.12.2017

Луѓето на режимот, пред се Сашо Мијалков кој е десна рака на Груевски, панично ги извлекуваат парите стекнати преку коруптивна работа, напиша Јеремиќ. Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција информира по допрен ...

Обвинителството ги испитува тврдењата на Вук Јеремиќ за криминал на поранешната власт

Телма - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, по допрен глас, отвори предистражна постапка заради постоење на индиции за сторено кривично дело Перење пари и други приноси од казниво дело од чл.273 од Кривичниот законик.

Мијалков и Груевски под истрага за перење пари во Србија

Фокус - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција покрена предистражна постапка против поранешни македонски високи функционери за перење пари во Република Србија.

Обвинителството отвори истрага по изјавите на Јеремиќ дека Мијалков перел пари

Либертас - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка поради постоење на индиции за перење пари од високи македонски функционери, по изјавата што ја даде поранешниот претседател на ...

По изјавата на Јеремиќ, ОЈО поведе предистражна постапка за перење пари

Стандард - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка заради постоење на индиции за сторено кривично дело Перење пари и други приноси од казниво дело од чл.273 од Кривичниот законик.

Обвинителството отвори истрага по изјавите на Јеремиќ дека Мијалков перел пари

Локално - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка поради постоење на индиции за перење пари од високи македонски функционери, по изјавата што ја даде поранешниот претседател на ...

Поведена предистражна постапка за перење пари од страна на високи македонски функционери во Република Србија

24 Вести - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка заради постоење на индиции за сторено кривично дело Перење пари и други приноси од казниво дело од чл.273 од Кривичниот законик.

ОЈО поведе постапка против македонски функционери што переле пари во Србија

Макфакс - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство поведе предистражна постапка за перење пари од страна на високи македонски функционери во Република Србија. „Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна ...

ОЈО поведе постапка против високи македонски функционери кои переле пари во Србија

А1 On - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство поведе предистражна постапка за перење пари од страна на високи македонски функционери во Република Србија. „Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна ...

ОЈО поведе постапка против македонски функционери кои переле пари во Србија

Вечер - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство поведе предистражна постапка за перење пари од страна на високи македонски функционери во Република Србија. „Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна ...

ОЈО поведе постапка против македонски функционери кои переле пари во Србија

Орбис - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство поведе предистражна постапка за перење пари од страна на високи македонски функционери во Република Србија. „Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна ...

Предмалку ОЈО соопшти: Македонски високи функционери под истрага за перење пари во Србија

Sky - 07.12.2017

Основното јавно обвинителство поведе предистражна постапка за перење пари од страна на високи македонски функционери во Република Србија. „Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна ...