TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ди Марија му пратил нацрт на Меси за тоа како ќе игра во ПСЖ: Кога дознав дека сака да си оди од Барса…

Дерби - 24.09.2020

Анхел Ди Марија го крена гласот откако не беше повикан за аргентинскта репрезентација од страна на селекторот Скалони, нагласувајќи дека не може да се зборува за промена на генерации во тимот кога и натаму повици добиваат Лионел Меси и Серхио Агуеро.

Ди Марија суспендиран за 4 меча за инцидентот со Марсеј, а нема да игра ниту за Аргентина

Алфа - 24.09.2020

Анхел Ди Марија доби четири меча суспензија за удирање противнички играч па ПСЖ ќе мора и без Аргентинецот во финишот на овој и поголем дел од следниот месец. Ди Марија е четврти казнет за инцидентот со Олипик Марсеј откако претходно и Нејмар, ...

Ди Марија откри како го убедувал Меси да се пресели во ПСЖ

Спортски - 24.09.2020

Анхел Ди Марија се обидел да го убеди Лионел Меси да се пресели во ПСЖ, откако Аргентинецот побара раскин на договорот со Барселона. Меси побара од Барселона да го раскине договорот и да замине без обештетување, па неколку клубови покажаа сериозен ...

„Агентот“ Ди Марија не успеал да им го донесе најголемото засилување во историјата на ПСЖ

СуперСпорт - 24.09.2020

Анхел Ди Марија се обидел да го убеди Лионел Меси да се пресели во ПСЖ, откако Аргентинецот објави дека сака да го раскине договорот со Барселона и бесплатн о да замине од тимот. Манчестер сити беше голем фаворит за неговиот потпис, но тие на крајот ...

Ди Марија бесен на селекторот: Ако сум јас стар, зошто се повикани Меси и Агуеро?

Спортски - 24.09.2020

Селекторот на Аргентина, Лионел Скалони, за претстојниот циклус квалификации за СП 2022 не го повика Анхел ди Марија. Образложението за тоа е дека следува смена на генерации, и едноставно тој е веќе стар за да го носи националниот дрес.

„Ја подмладуваат репрезентацијата, па тогаш зошто се тука Меси и Агуеро?“

TopSport - 24.09.2020

Анхел Ди Марија е лут што не добил повик во репрезентацијата на Аргентина за претстојните квалификациски натпревари за пласман на Светското првенство. Играчот на ПСЖ полудел бидејќи му било кажано дека селекторот започнал со подмладувањето на ...

Ди Марија збесна откако не го повикаа во репрезентацијата

Спортманија - 24.09.2020

Ѕвездата на ПСЖ со сите оружја „пука“ по селекторот на Аргентина. Селекторот на националниот тим на Аргентина, Лионел Скалони, за претстојниот циклус квалификации за СП 2022 не го повика Анхел ди Марија, па фудбалерот на Пари Сен Жермен преку ...

Ди Мариа „зовре“: Ако сум јас стар зошто се тука Меси и Аугеро?

SportMedia - 24.09.2020

Анхел Ди Мариа не е повикан за репрезентацијата на Аргентина на подолго врем, а образложението за тоа е дека следува смена на генерации, и едноставно тој е веќе стар за да го носи националниот дрес. Ди Мариа има 32.

Ди Марија не е повикан за репрезентацијата на Аргентина, па го крена гласот: Зошто тогаш Меси е тука?

Дерби - 24.09.2020

Фудбалерот на ПСЖ, Анхел Ди Марија по подолг период не доби повик во репрезентацијата на Аргентина. Причината за оваа одлука на селекторот е наводната смена на генерации и обидот да се внесе свежа крв меѓу гаучосите.

Ди Марија лут оти не е повикан за Аргентина: Зошто тогаш Меси е тука?

Gol.mk - 24.09.2020

Анхел Ди Марија иако зад себе остави одлична сезона во редовите на ПСЖ, не доби повик за репрезентацијата на Аргентина, со образложение дека се работи за смена на генерацијата. Искусниот офанзивец како да не можеше да се помири со тоа, особено што ...

Ди Марија откри како се обидувал да го убеди Лео Меси да се пресели во ПСЖ

24Фудбал - 24.09.2020

Анхел Ди Марија вели дека веднаш стапил во контакт со Лео Меси по информацијата дека напаѓачот сака да замине од Барселона, му покажал како ќе изгледа стартниот состав на ПСЖ доколку тој пристигне во Париз.

Ди Мариа се налути: Нема да молчам за ова во селекцијата, зошто е Меси се уште таму?

Спортклуб - 24.09.2020

Анхел Ди Мариа не е повикан за следната прозивка во репрезентацијата, а главното алиби на селекторот кон играчот било тоа што генерацијата се менува. Но Аргентинецот имаше замерка на таа одлука на селекторот, па го посочи Меси во смисла, зошто е тој ...

Ди Марија казнет за хаосот на ПСЖ – Олимпик Марсеј

OhridNews - 24.09.2020

Дисциплинската комисија во францускиот фудбал му изрече драстична суспензија на Анхел ди Марија за учеството во хаосот во дерби пресметката помеѓу Пари Сент Жермен и Олимпик Марсеј. Ди Марија ќе паузира четири натпревари.

Суспензија од четири натпревари за „плукачот“ Ди Марија

TopSport - 24.09.2020

ПСЖ и Марсеј (0:1) мечот го одиграа пред две недели, тој заврши со инцидент на теренот, петмина фудбалери беа исклучени, а дисциплинските органи при Фудбалскиот сојуз на Франција изрекоа уште една суспензија.

Ди Марија не доби повик за репрезентација, па полуде: А, Меси и Агуеро…?

Sport M - 24.09.2020

Анхел Ди Марија не е повикан за настап во репрезентацијата на Аргентина, а главното објаснување било дека станува збор за смена на генерации. Токму поради тоа Ди Марија полудел. -Ако ги погледате работите реално, тогаш зошто Меси е тука? Зошто ...

Ди Марија се обидувал да го донесе Меси во ПСЖ преку - Инстаграм!

Sport 1 - 24.09.2020

Фудбалерот на ПСЖ, Анхел Ди Марија откри дека разговарал со Лионел Меси, откако дознал дека неговиот сонародник не планира да остане во Барселона. Меси минатиот месеци најави дека планира да го напушти каталонскиот гигант, и тоа бесплатно бидејќи ...

Ди Марија не доби повик во репрезентацијата и полуде: Зошто тогаш Меси е тука!?

Екипа - 24.09.2020

Анхел Ди Марија не доби повик за настап во репрезентацијата на Аргентина, а објаснувањето за тоа е дека се работи за смена на генерација. Но, Ди Марија никако не се помирува со такво објаснување, посебно забележувајќи дека само тој не добил повик од ...

Ди Марија не е повикан во националниот тим, па полуде: Зошто е тогаш тука Меси?

СуперСпорт - 24.09.2020

Анхел Ди Марија не доби покана за репрезентацијата на Аргентина, а главното објаснување беше дека работат на промена на генерациите. Имено, тој не можеше да се помири со тоа, особено кога виде дека само тој не доби повик, и потполно „полуде“.

Анхел Ди Марија казнет со 4 натпревари за плукање

Sport M - 24.09.2020

Париз, 24 септември 2020 (МИА) – Аргентинскиот играч за врска на Пари Сен Жермен, Анхел ди Марија е казнет со четири натпревари за однесувањето за време на скандалозното дерби со Марсеј во третото коло од Лига 1.

Ди Марија не остана неказнет, четири меча суспензија за плукањето на Алваро

Gol.mk - 23.09.2020

Француската фудбалската федерација ја соопшти одлуката за казната за Анхел Ди Марија како последица на плукањето во правец на Алваро Гонзалез и сред натпревари и во полн ек на пандемија од ковид-19.

Ди Марија доби четири меча суспензија поради плукање

24Фудбал - 23.09.2020

ПСЖ ќе биде без Анхел Ди Марија во следните четири меча во француското првенство откако Аргентинецот доби суспензија од четири натпревари поради плукање на мечот со Марсеј. Дербито меѓу ПСЖ и Марсеј изобилуваше со тензија и инциденти, а еден од оние ...

Анхел Ди Марија казнет со 4 натпревари за плукање

Опсервер - 24.09.2020

Париз, 24 септември 2020 () – Аргентинскиот играч за врска на Пари Сен Жермен, Анхел ди Марија е казнет со четири натпревари за однесувањето за време на скандалозното дерби со Марсеј во третото коло од Лига 1.

Анхел Ди Марија казнет со 4 натпревари за плукање

iPortal - 24.09.2020

Аргентинскиот играч за врска на Пари Сен Жермен, Анхел ди Марија е казнет со четири натпревари за однесувањето за време на скандалозното дерби со Марсеј во третото коло од Лига 1. Казната беше изречена за плукање кон дефанзивецот на Марсеј, Алваро ...

Анхел Ди Марија казнет со 4 натпревари за плукање

Курир - 24.09.2020

Аргентинскиот играч за врска на Пари Сен Жермен, Анхел ди Марија е казнет со четири натпревари за однесувањето за време на скандалозното дерби со Марсеј во третото коло од Лига 1. Казната беше изречена за плукање кон дефанзивецот на Марсеј, Алваро ...

Анхел Ди Марија казнет со 4 натпревари за плукање

Сител - 24.09.2020

Аргентинскиот играч за врска на Пари Сен Жермен, Анхел ди Марија е казнет со четири натпревари за однесувањето за време на скандалозното дерби со Марсеј во третото коло од Лига 1. Казната беше изречена за плукање кон дефанзивецот на Марсеј, Алваро ...

Анхел Ди Марија казнет со 4 натпревари за плукање

А1 On - 24.09.2020

Аргентинскиот играч за врска на Пари Сен Жермен, Анхел ди Марија е казнет со четири натпревари за однесувањето за време на скандалозното дерби со Марсеј во третото коло од Лига 1. Казната беше изречена за плукање кон дефанзивецот на Марсеј, Алваро ...

Анхел Ди Марија казнет со 4 натпревари за плукање

MakPress - 24.09.2020

Аргентинскиот играч за врска на Пари Сен Жермен, Анхел ди Марија е казнет со четири натпревари за однесувањето за време на скандалозното дерби со Марсеј во третото коло од Лига 1. Казната беше изречена за плукање кон дефанзивецот на Марсеј, Алваро ...

„Ја подмладуваат репрезентацијата, па тогаш зошто се тука Меси и Агуеро?“

Макфакс - 24.09.2020

Анхел Ди Марија е лут што не добил повик во репрезентацијата на Аргентина за претстојните квалификациски натпревари за пласман на Светското првенство. Играчот на ПСЖ полудел бидејќи му било кажано дека селекторот започнал со подмладувањето на ...

Ди Марија му пратил нацрт на Меси за тоа како ќе игра во ПСЖ: Кога дознав дека сака да си оди од Барса…

Точка - 24.09.2020

Анхел Ди Марија го крена гласот откако не беше повикан за аргентинскта репрезентација од страна на селекторот Скалони, нагласувајќи дека не може да се зборува за промена на генерации во тимот кога и натаму повици добиваат Лионел Меси и Серхио Агуеро.

Четири меча суспензија за Анхел Ди Марија

Екипа - 23.09.2020

Аргентинскиот интернационалец Анхел Ди Марија доби суспензија од четири натпревари поради непримерното однесување на натпреварот против Олимпик Марсеј кога плукна противнички фудбалер. Казната ќе има важност од следниот вторник, што значи дека Ди ...

Ди Марија доби казна за плукањето на дербито со Марсеј

Дерби - 23.09.2020

Дербито меѓу Пари Сен Жермен и Олимпик Марсеј беше одбележано од неколку инциденти за кои се уште се води истрага и треба да бидат изречени казни. Дел од играчите настрадаа поради своите постапки, а последниот на кој му е изречена санкција е Анхел ...

ФОТО: ПСЖ четири меча без Ди Марија, Аргентинецот казнет за плукање

Дриблинг - 23.09.2020

Францускиот првак ПСЖ ќе биде без услугите на Аргентинецот Анхел Ди Марија во следните четири прволигашки натпревари. Ова откако играчот за врска доби казна за инцидентот во големото дерби против Олимпик Марсеј на 13 септемцри.

Ди Марија суспендиран на четири натпревари!

Слободен Печат - 23.09.2020

Играчот за врска во нападот на ПСЖ, Анхел Ди Марија е казнет со четири натпревари суспензија во „Лига 1“ поради плукање кон фудбалерот на Олимпик од Марсеј, Алваро Гонзалез. Аргентинецот беше во групата луѓе кои учествуваа во тепачката меѓу ...