TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(АРХИВА) Шема на лажни и манипулативни реклами за лекари

Фокус - 25.11.2022

Микробиологот Никола Пановски се најде на листата на лекари, чие име на онлајн медиум беше злоупотребено за промоција на некој лек. Пановски најостро демантира дека рекламирал било каков чај за паразити или лек, тврдејќи дека „криминалци“ ...

Имиња и титули на доктори злоупотребени во промоција на сомнителни лекови и препарати

Телма - 25.11.2022

Познато медицинско лице со професорска титула. Ова стои на реклама за некаков чај кој убива паразити во телото. Докторот Никола Пановски е ликот зад овој препарат, но тоа е само дел од планот на оние кои се обидуваат да направат измама, со ...

Пановски: Не рекламирам чај за паразити ниту некогаш ќе рекламирам некој лек

360 степени - 25.11.2022

Тој е револтиран што ваквите лажни реклами се пласираат со години, а никој не реагира за тоа Не рекламирам ни чај за паразити ни некогаш ќе рекламирам некој лек или лековите средство, реагира на Фејсбук професорот епидемиолог Никола Пановски.

Д-р Никола Пановски жртва на интернет реклама: Не рекламирам чај за паразити, арам да ви е платата МВР, УЈП, МАЛМЕД

Република - 25.11.2022

Микробилогот проф. д-р Никола Пановски на својот профил на фејсбук објави дека е жртва на интернет реклама и демантира дека рекламира чај за паразити, лек или лековито средство. Тој е револтиран од институциите во држвата што со години не преземаат ...

Уапсете ги криминалците што не злоупотребуваат.Пановски демантира дека рекламира чај за паразити

Либертас - 25.11.2022

Не рекламирам ни чај за паразити ни некогаш ќе рекламирам некој лек или лековите средство, реагира на Фејсбук професорот епидемиолог Никола Пановски. „Драги пријатели, еве и мене ми дојде редот. Се видов со слика и текст.

Злоупотребено името на Пановски за лажна реклама: „Не рекламирам чај за паразити, ниту некаков лек“

Локално - 25.11.2022

Докторот Никола Пановски тврди дека бил жртва на интернет реклама. Тој се огласи нагласувајќи дека не рекламира чај за паразити, ниту некогаш ќе рекламира некој лек или лековито средство. -Драги пријатели, еве и мене ми дојде редот.

Името на Пановски злоупотребно во лажни објави за лекови: Арам да ви е платата на институциите што треба да не ...

Фокус - 25.11.2022

Микробиологот Никола Пановски се најде на листата на лекари, чие име на онлајн медиум беше злоупотребено за промоција на некој лек. Пановски најостро демантира дека рекламирал било каков чај за паразити или лек, тврдејќи дека „криминалци“ ...

Д-р Пановски револтиран: Неовластено се богатат злоупотребувајќи го нашиот углед стекнат со децении

Скопје инфо - 25.11.2022

Познатиот доктор микробиолог Никола Пановски, кој особено беше активен со совети и препораки во ковид пандемијата, се огласи на својот фејсбук профил. -Не рекламирам ни чај за паразити, ниту некогаш ќе рекламирам некој лек или лековито средство. .

Злоупотребено името на Пановски за лажна реклама: „Не рекламирам чај за паразити, ниту некаков лек“

24Инфо - 25.11.2022

Докторот Никола Пановски тврди дека бил жртва на интернет реклама. Тој се огласи нагласувајќи дека не рекламира чај за паразити, ниту некогаш ќе рекламира некој лек или лековито средство. -Драги пријатели, еве и мене ми дојде редот.

Д-р Пановски револтирано: Се видов со слика и текст, а никогаш не рекламирам лекови и чаеви

МКД - 25.11.2022

Ми дошол и мене редот хохштаплери и криминалци да ме злоупотребат за реклама и тоа со моја слика и со текст, иако ниогаш не сум рекламирал леови, чаеви, помагала, чаеви против паразити. Арам да им е на надлежните што не забележуваат злоупотреба на ...

Д-р Пановски жртва на интернет реклама: Криминалци неовластено се богатат злоупотребувајќи го нашиот углед стекнат со ...

Вечер Прес - 25.11.2022

Епидемиологот, доктор Никола Пановски тврди дека бил жртва на интернет реклама. Тој се огласи на Фејсбук, нагласувајќи дека не рекламира чај за паразити, ниту некогаш ќе рекламира некој лек или лековито средство.

Доктор Пановски: Не рекламирам ни чај за паразити, ниту некогаш ќе рекламирам некој лек

еМагазин - 25.11.2022

Доктор е најнова жртва на лажна интернет реклама. „Драги пријатели, еве и мене ми дојде редот. Се видов со слика и текст. И до сега сум реагирал за да ги заштитам моите колеги. Група хохштаплери и криминалци од најдолен вид, со години, преку ...

ЗЛОУПОТРЕБЕНО ИМЕТО НА ПРОФЕСОР ПАНОВСКИ: „Не рекламирам ни чај за паразити, ниту некогаш ќе рекламирам некој лек“

Фактор - 25.11.2022

Професорот Никола Пановски денеска преку пост на Фејсбук остро реагира дека неговото име е злоупотребено за рекламирање одреден лек. -Драги пријатели, еве и мене ми дојде редот. Се видов со слика и текст.