TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арбреша Реџепи нема да го носи македонското знаме на отворањето на Олимписките игри

Дерби - 22.07.2021

Од Македонскиот олимписки комитет (МОК) во текот на претпладневните часови објавија дека џудистката, Арбреша Реџепи нема да го носи македонското знаме на церемонијата за отварањето на Летните Олимписки игри во Токио.

Реџепи во делумна изолација, нема да го носи македонското знаме на ОИ во Токио

Кајгана

Џудистката Реџепи во изолација, нема да го носи знамето на отворањето

Кајгана

Поради контакт со позитивно лице, Арбреша Реџепи нема да го носи македонското знаме на ОИ во Токио

ТВ21

Се молам на Господ да излезам негативна и да го веам знамето – Џудистката Арбреша Реџепи и нејзиниот тренер во карантин во Токио

ММС

Реџепи нема да го носи македонското знаме на отворањето на Игрите во Токио!

Sport 1

Реџепи нема да го носи македонското знаме на церемонијата на ОИ

Спортманија

Екипа +инфо Н.Македонија Слободен Печат МКД Sport M Спортски SportMedia

Ја победи леукемијата, избори норма и сега целта ѝ е златен медал

Вечер Прес - 22.07.2021

Јапонската пливачка Рикако Ике стана хероина на Олимписките игри во Токио многу пред почетокот на ова планетарно шоу. Оваа Јапонка успеа да се квалификува на Олимписките игри во Токио, две години откако и беше дијагностицирана леукемија! Не го ...

Десет ѕвезди кои треба да ги одбележат игрите во Токио

Екипа

66-Годишна баба на тројца внуци ќе биде најстарата олимпијка во Токио

Сакам да кажам

Македонија ќе има претставник во стрелаштво на ЛОИ 2020, Борјан Бранковски: Настапот на Олимписките игри во Токио е остварување на сонот

Слободен Печат

Спортистите во Токио почнаа да се жалат поради креветите од рециклиран материјал (ВИДЕО)

Sport 1

Во Токио ќе има повеќе тестирања отколку натпреварувања

Вечер Прес

Токио ќе претрпи страшни загуби од ЛОИ – цели 16 милијарди долари!

Sport 1

Дерби Оff.net Sport M Независен ММС Курир Точка Мета

Ѓоковиќ: Знам дека сите од мене очекуваат злато во Токио

Спортски - 22.07.2021

Новак Ѓоковиќ е свесен дека во неговата Србија сите очекуваат да го освои златото на Олимписките игри, но тој знае како да се избори со притисокот. Ѓоковиќ во Токио отпатува како прв рекет во светот и актуелен шампион на Австралија Опен, Ролан Гарос ...

Ѓоковиќ расположен стигна во Токио и веднаш побара број од – Штефи Граф (ВИДЕО)

Sport 1

Ѓоковиќ: Знам дека сите очекуваат златен медал, подготвен сум за тоа!

СуперСпорт

Ѓоковиќ: Знам дека сите очекуваат злато од мене, ќе го употребам проверениот рецепт

Дерби

Ѓоковиќ: Сите очекуваат да го освојам златото, подготвен сум за тој притисок

Gol.mk

Ѓоковиќ: Знам дека сите очекуваат злато од мене, ќе го употребам проверениот рецепт

Курир

Ѓоковиќ: Знам дека сите очекуваат злато од мене, ќе го употребам проверениот рецепт

Нетпрес

Курир Дерби Gol.mk Sport 1 Спортманија Фактор СуперСпорт Точка

Мени од 700 јадења на олимписките игри, се јаде само во еден ресторан

ММС - 22.07.2021

Олимписките игри во Токио ќе почнат утре и ќе траат до 8 август, но најголемиот дел од спортистите, вклучувајќи ги и македонските, се пристигнати во олимпиското село во кое засега најмногу се зборува за картонските кревети.

Норвежанките се загреаја за Олимписките игри, ја прегазија Унгарија

24 Ракомет

ВИДЕО: Што јадат спортистите во Токио, погледнете како изгледа ресторанот во олимпиското село

Слободен Печат

Нови проблеми за организаторот, уште двајца спортисти од олимпиското село позитивни на корона

Слободен Печат

Охридски спортисти сведочат за учествата на Олимписките игри: Неверојатна еуфорија, чест и задоволство e да се биде со спортската елита

OhridNews

Мари е оптимист: Сакам да го освојам златото во Токио

Дерби

ЛОИ Токио: Дванаесет нови случаи на инфекција со коронавирус, двајца во Олимпиското село

Дриблинг

Бриф 24 Вести +инфо Н.Македонија Независен Нетпрес SportMedia Сител

Забрането е објавувавање на фотографии со спортисти кои клечат

Курир - 22.07.2021

Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) и организаторите на Олимписките игри во Токио забранија фотографии на социјалните платформи на спортисти кои клечат за поддршка на кампањата „Црните животи се важни“.

ИОК забрани објавувавње фотографии со спортисти кои клечат

Независен

ИОК забрани да се објавуваат фотографии со спортисти кои клечат

+инфо

ИОК забрани објавување фотографии со спортисти кои клечат

Сител

ИОК забрани да се објавуваат фотографии со спортисти кои клечат

Нетпрес

ИОК забрани објавувавње фотографии со спортисти кои клечат

Либертас

Организаторите на „Токио 2020“ се предомислија за забраната да се објавуваат фотографии од спортисти кои клечат во знак на протест

Мета

Опсервер Денешен Република MakPress Вечер Прес Нова ТВ

Гвинеја се повлече од ОИ поради влошената состојба со коронавирус

Курир - 22.07.2021

Гвинејскиот министер за спорт, Сануси Бантама Соу изјави дека олимпискиот тим на земјата одби да учествува на Игрите во Токио 2020 година, поради ситуацијата со коронавирусот. Зборовите на официјалното лице, упатени до претседателот на олимпискиот ...

Гвинеја се повлече од Олимписките игри поради влошената состојба со коронавирус

Опсервер

Гвинеја се повлече од Олимписките игри поради влошената состојба со коронавирус

24 Вести

Гвинеја се повлече од ОИ поради влошената состојба со коронавирус

Република

За да ги заштити спортистите од ковид-19, Гвинеја го откажа настапот на ОИ

+инфо

Гвинеја се повлече од Олимписките игри поради влошената состојба со коронавирус

Либертас

Гвинеја се повлече од Олимписките игри поради влошената состојба со коронавирус

Сител

OhridNews Денешен MakPress

Женскиот олимписки турнир во фудбал почна со сензација

Либертас - 21.07.2021

Шведска стави крај на серијата од 44 натпревари без пораз на САД, совладувајќи го денеска актуелниот светски првак со 3:0 во премиерниот натпревар од групата Г на женскиот турнир во фудбал на Олимписките игри во Токио.Сензационалната победа на ...

Токио 2020: Женскиот олимписки турнир во фудбал почна со сензација

Независен

Женски фудбал на ОИ: Шведска ја прекина низата на САД од 44 меча без пораз

Нова ТВ

Женскиот олимписки турнир во фудбал почна со сензација

MakPress

Шведска убедлива против САД, составот на Андоновски започна со пораз во Токио (Видео)

Дерби