TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Американски командоси скокаат на подморница на наркокартел во движење (ВИДЕО)

МКД - 12.07.2019

Американската крајбрежна стража вчера објави драматично видео од командос како се фрла на подморница во движење која пренесувала речиси 8.000 килограми кокаин. Пратката испратена со подморницата имала улична вредност од 232 милиони долари.

Како на филм: Американски командоси скокнаа и запленија подморница во движење (ВИДЕО)

365 - 12.07.2019

Американската Крајбрежна стража објави фасцинантно видео од успешна потepa по полуподморница на нapко-кapтел, во која биле пренесувани над 7.7 тона кoкaин, со улична вредност од околу 232 милиони долари.

Видео: Американските маринци запленија подморница полна со кокаин

Канал5 - 12.07.2019

Американските маринци и крајбрежната стража на САД фатија нарко подморница долга 12 метри во која се кријумчареле 8 тона кокаин. Фатениот кокаин во нарко подморницата на уличниот пазар вреди повеќе од половина милијарда долари или околу 569 милиони ...

Макрон ја претстави новата француска нуклеарна класа подморници „Баракуда“

Макфакс - 12.07.2019

Францускиот претседател Емануел Макрон во петокот ја претстави најновата француска нуклеарна класа подморници „Баракуда“, програма од 9 милијарди евра за која Париз вели дека е клучна за одржување на поморското присуство во наредните децении.

(Видео) Крајбрежни стражари при потера скокнаа на подморница полна со кокаин

Макфакс - 12.07.2019

Американската крајбрежна стража објави видео на кое се гледа како нејзини членови скокаат на подморница во движење која пренесувала речиси 8.000 килограми кокаин во вредност од 232 милиони долари.

Како на акционите филмови: Американски војници скокнаа на подморница на нарко картел – извлечени 7 тони кокаин

Точка - 12.07.2019

Американската Крајбрежна стража објави неверојатна снимка од „бркотницата“ која ја имаше со подморница на нарко картел во која се криумчареа 7 тони кокаин. Имено, на снимката може да се види како патролен чамец на Крајбрежната стража пресретнува ...

Како на филм: Командоси во рација на подморница од нарко-картел во движење (видео)

Таратур - 12.07.2019

Акција како на холивудски филм се случи во водите на Тихиот Океан, во која командоси од американската крајбрежна стража изведе рација на подморница на нарко-картел која беше во движење, при што беше запленета дрога „тешка“ еден милион долари.

Драматично видео: Специјалци скокаат на нарко-подморница полна кокаин

Независен - 12.07.2019

Американската крајбрежна стража во четвртокот објави драматично видео на еден службеник кој се фрла на подморница која превезува речиси 8.000 килограми кокаин. Пратката која се пренесувала со подморница, вреди 232 милиони долари.

Макрон ја претстави новата француска нуклеарна класа подморници „Баракуда“

24Инфо - 12.07.2019

Францускиот претседател Емануел Макрон во петокот ја претстави најновата француска нуклеарна класа подморници „Баракуда“, програма од 9 милијарди евра за која Париз вели дека е клучна за одржување на поморското присуство во наредните децении.

(Видео) Крајбрежни стражари при потера скокнаа на подморница полна со кокаин

24Инфо - 12.07.2019

Американската крајбрежна стража објави видео на кое се гледа како нејзини членови скокаат на подморница во движење која пренесувала речиси 8.000 килограми кокаин во вредност од 232 милиони долари.

Мала подморница, но многу дрога: Американски војници во акција - запленети 7 тони кокаин

Press24 - 12.07.2019

Американската Крајбрежна стража објави неверојатна снимка од „бркотницата“ која ја имаше со подморница на нарко картел во која се криумчареа 7 тони кокаин. Имено, на снимката може да се види како патролен чамец на Крајбрежната стража пресретнува ...

Видео: Американските командоси запленија подморница полна со кокаин

Канал5 - 12.07.2019

Американските маринци и крајбрежната стража на САД фатија нарко подморница долга 12 метри во која се кријумчареле 8 тона кокаин. Фатениот кокаин во нарко подморницата на уличниот пазар вреди повеќе од половина милијарда долари или околу 569 милиони ...

Макрон ја претстави новата француска нуклеарна класа подморници „Баракуда“

Н.Македонија - 12.07.2019

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ја претстави најновата француска нуклеарна класа подморници „Баракуда“, програма од 9 милијарди евра за која Париз вели дека е клучна за одржување на поморското присуство во наредните децении.

Макрон ја претстави новата француска нуклеарна класа подморници „Баракуда“

Точка - 12.07.2019

Францускиот претседател Емануел Макрон во петокот ја претстави најновата француска нуклеарна класа подморници „Баракуда“, програма од 9 милијарди евра за која Париз вели дека е клучна за одржување на поморското присуство во наредните децении.