TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шерон Стоун: По мозочниот удар три години не можев да си го напишам сопственото име

А1 On - 14.02.2018

Секс симболот на деведесеттите, актерката Шерон Стоун по неколку години пауза од Холивуд, минатата година се врати на работа и глумеше во неколку филмови. Стоун во 2001 година, на 43 години преживеала мозочен удар, од кој се опоравувала со години.

Шерон Стоун: Имав само 5 проценти шанса за преживување

Идивиди - 13.02.2018

Шерон Стоун претрпе шок на возраст од 43 години кога доживеа мозочен удар. Таа откри дека повторно морала да научи дел од основните човечки вештини како одење, зборување и пишување. Дискутирајќи за својот инцидент таа зборуваше и за нејзините ...

Шерон Стоун првпат проговори за последиците од мозочниот удар

Репортер - 13.02.2018

Актерката Шерон Стоун во 2001 година имала мозочен удар за кој сега проговори јавно. Таа имала 43 години и по ударот морала отпочеток да учи да оди, да зборува и да пишува. „Во 2001 година имав мозочен удар и деветдневна мозочна хеморагија што го ...

Шерон Стоун: Три години по ударот не можев да си го напишам името

+инфо - 14.02.2018

Еден од проблемите ѝ било што не можела да помни, поради што не можела ни да глуми. Секс симболот од деведесеттите, актерката Шерон Стоун по неколку години пауза, минатата година ѝ се врати на глумата и сними неколку филмови.

Стоун искрено и отворено: Цели три години не можев да си го напишам ни името

Таратур - 15.02.2018

Секс симболот кој жареше и палеше на ТВ екраните во деведесеттите години од минатиот век, славната актерка Шерон Стоун по неколку години пауза од Холивуд, минатата година се врати во актерските води и глумеше во неколку филмови.