TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рано е за пролетта, доаѓа уште постуден бран – ќе биде кочан ладно со температури под нулата

Sky - 13.03.2018

Доколку сметавте дека зимата заврши, се излажавте. Синоптичарите излегоа со најнова прогноза во која најавуваат значително намалување на температурите и нов уште постуден бран кон крајот на месецот.

НОВ СТУДЕН БРАН: Koга да го очекуваме?

Фактор - 13.03.2018

Значително намалување на температурите и нов студен бран се очекува месецот. До крајот на неделата се очекуваат и температури до 25 степени, по што студена воздушна маса ќе се спушти над Македонија.

Рано е за пролетта: Студен бран доаѓа кон Македонија – температури во минус

Маркукуле - 14.03.2018

Ако мислете дека заврши зимата, веројатно сте се излажале, посебно ако сте еден од оние зимурливите. Метеоролозите најавуваат значително намалување на температурите и нов студен бран кон крајот на месецот.

Рано е за пролет: Студен бран доаѓа кон Македонија со температури во минус

Сител - 14.03.2018

Ако мислете дека заврши зимата, веројатно сте се излажале, посебно ако сте еден од оние зимурливите. Метеоролозите најавуваат значително намалување на температурите и нов студен бран кон крајот на месецот.

УХМР со вонредна прогноза: попладне невреме, а од недела студен бран доаѓа кон Македонија

МК News - 14.03.2018

Метеоролозите најавуваат значително намалување на температурите и нов студен бран кон крајот на месецот. По прилично топлите денови до крајот на неделата кога се очекуваат и температури до 25 степени студена воздушна маса, ќе ја расипе забавата.