TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

15 лица од Неготино во изолација поради контакт со инфицирани од Ковид -19

Фокус - 26.05.2020

Решение за изолација им е издадено на 15 лица од Неготино, кои имале контакт со заболени од корона вирус, информираат од СВР Велес. Бројот на лица во изолација во градот се зголеми, откако пред четири дена беше регистриран позитивен случај.

Во Велес, Кавадарци и Неготино синоќа без прекршувања на полицискиот час

Опсервер - 26.05.2020

Велес 26 мај 2020 () – Во изминатите 24 часа во Велес, Кавадарци и Неготино сите граѓани го почитувале полицискиот час, во претходното деноноќие три лица го прекршиле (едно во Велес и две во Неготино), а во саботата не го почитувале двајца, по еден ...

Полицискиот час не го почитувале 176 лица, приведени 79

еМагазин - 25.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие (25/26.05) по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на целата држава 126 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 79 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат ...

Приведени 79 лица за непочитување на полицискиот час

Кајгана - 25.05.2020

МВР извести за статистиката во текот на изминатото деноноќие. Утрово во 05 часот заврши мерката за ограничување на движењето на граѓаните кое започна во неделата во 11 часот. Благодарност до граѓаните кои ги почитуваат мерките и со своето однесување ...

104 лица не ја почитувале забраната за движење, приведени се 76 лица

Сител - 25.05.2020

Вчера започна да се применува мерката за ограничување на движењето на граѓаните кое започна во 11 часот, а ќе трае до утре до 05 часот. Благодарност до граѓаните кои ги почитуваат мерките и со своето однесување придонесуваат да се спречи ширењето на ...

За време на карантинот приведени 79 лица, 126 не ја почитувале забраната

Курир - 25.05.2020

Утрово во 05 часот заврши мерката за ограничување на движењето на граѓаните кое започна во неделата во 11 часот. Благодарност до граѓаните кои ги почитуваат мерките и со своето однесување придонесуваат да се спречи ширењето на коронавирусот.

За време на карантинот приведени 79 лица, 126 не ја почитувале забраната

Скопје инфо - 25.05.2020

Утрово во 05 часот заврши мерката за ограничување на движењето на граѓаните кое започна во неделата во 11 часот. Благодарност до граѓаните кои ги почитуваат мерките и со своето однесување придонесуваат да се спречи ширењето на коронавирусот.

За време на карантинот приведени 79 лица

Локално - 25.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие од страна на министерството за внатрешни работи констатирано е дека: По однос на забраната за движење на ниво на целата држава 126 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 79 лица, а за ...

104 лица го прекршиле полицискиот час, 76 приведени

Р.С.Европа - 25.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие МВР регистрирало 104 лица кои не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 76 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Прекршувања на полицискиот час! Приведени 76 лица

Алсат-М - 25.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие МВР регистрирало 104 лица кои не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 76 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Вчера биле приведени 76 граѓани за непочитување на полицискиот час

Фокус - 25.05.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев изрази благодарност до граѓаните кои ги почитуваат мерките и со своето однесување придонесуваат да се спречи ширењето на коронавирусот, а ги сподели и најновите статистички податоци од постапувањето на МВР.

Приведени 76 лица поради непочитување на забраната за движење

OhridNews - 25.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие (24/25.05), евидентирано е дека на ниво на целата држава 104 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 76 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Приведени 76 лица кои не ја почитувале забраната за движење

Frontline - 25.05.2020

На територијата на државата, според евидентираните податоци, на 29 лица им се издадени решенија за изолација, а 13 лица потпишале изјави за самоизолација. Во текот на изминатото деноноќие МВР регистрирало 104 лица кои не ја почитувале забраната за ...

Приведени се 76 лица, не го почитувале полицискиот час

Вечер Прес - 25.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие од страна на министерството за внатрешни работи констатирано е дека: По однос на забраната за движење на ниво на целата држава 104 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 76 лица, а за ...

За време на карантинот приведени 79 лица, 126 не ја почитувале забраната

Нетпрес - 25.05.2020

Утрово во 05 часот заврши мерката за ограничување на движењето на граѓаните кое започна во неделата во 11 часот. Благодарност до граѓаните кои ги почитуваат мерките и со своето однесување придонесуваат да се спречи ширењето на коронавирусот.

МВР: 104 лица кои во текот на изминатото деноноќие не ја почитувале забрана за движење, при што приведени се 76 лица

Граѓански збор - 25.05.2020

Полицијата евидентирала вкупно 104 лица кои во текот на изминатото деноноќие не ја почитувале забрана за движење. Од нив, приведени се 76 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, соопшти Министерството за внатрешни ...

МВР: Заштитна маска не носеле 205 лица

МКД - 26.05.2020

Во текот на изминатите 24 часа на територијата на државата на 48 лица им се издадени решенија за изолација, а 17 лица потпишале изјави за самоизолација, а полициските службеници кои извршиле контроли кај лица во изолација и самоизолација не ...

126 лица не ја почитувале забраната за движење, приведени се 79 лица

Сител - 26.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие (25/26.05) по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на целата држава 126 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 79 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат ...

МВР: 126 лица не ја почитувале забраната за движење во полициски час

Слободен Печат - 26.05.2020

Исто така по однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 18 прекршоци. Во текот на изминатото деноноќие (25/26.05) по однос на забраната за движење, евидентирано е дека на ниво на целата држава 126 лица не ја почитувале ...

Вчера 68 лица отишле во изолација, а 19 во самоизолација

+инфо - 26.05.2020

Во последните 24 часа на територијата на Македонија на 68 лица им се издадени решенија за изолација, а 19 лица потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР. Полициски службеници извршиле контроли кај лица во изолација и самоизолација и не ...

МВР: 126 лица не ја почитувале забраната за движење, 79 се уапсени

Press24 - 26.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие (25/26.05) по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на целата држава 126 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 79 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат ...

Приведени 79 лица кои ја прекршиле забраната за движење

Макфакс - 26.05.2020

Во изминатото деноноќие, на ниво на целата држава, 126 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 79 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, информираат од МВР.

Приведени 79 лица кои ја прекршиле забраната за движење

Точка - 26.05.2020

Во изминатото деноноќие, на ниво на целата држава, 126 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 79 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, информираат од МВР.

79 лица приведени поради прекршување на полицискиот час

Кумановски м. - 26.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие (25/26.05) по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на целата држава 126 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 79 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат ...

126 лица не го почитувале полицискиот час, приведени се 79 лица

Република - 26.05.2020

Во последните 24 часа на територијата на Македонија на 68 лица им се издадени решенија за изолација, а 19 лица потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР. Полициски службеници извршиле контроли кај лица во изолација и самоизолација и не ...

126 лица не го почитувале полицискиот час

Тера - 26.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие (25/26.05) по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на целата држава 126 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 79 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат ...

Во Велес, Кавадарци и Неготино синоќа без прекршувања на полицискиот час

Press24 - 26.05.2020

Во изминатите 24 часа во Велес, Кавадарци и Неготино сите граѓани го почитувале полицискиот час, во претходното деноноќие три лица го прекршиле (едно во Велес и две во Неготино), а во саботата не го почитувале двајца, по еден во Кавадарци и ...

МВР: Приведени се 79, а 126 граѓани не ја почитувале забраната за движење

Фокус - 26.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие по однос на забраната за движење на ниво на целата држава 126 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 79 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

124 лица не го почитувале полицискиот час, приведени 79 лица

4NEWS - 26.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие (25/26.05) по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на целата држава 126 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 79 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат ...

Приведени 79 лица кои ја прекршиле забраната за движење

Centar - 26.05.2020

Во изминатото деноноќие, на ниво на целата држава, 126 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 79 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, информираат од МВР.

Во Велес, Кавадарци и Неготино синоќа без прекршувања на полицискиот час

MakPress - 26.05.2020

Во изминатите 24 часа во Велес, Кавадарци и Неготино сите граѓани го почитувале полицискиот час, во претходното деноноќие три лица го прекршиле (едно во Велес и две во Неготино), а во саботата не го почитувале двајца, по еден во Кавадарци и ...