TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неверојатен приход од домашните туристи во текот на кинеската нова година

Макфакс - 11.02.2019

Во Кина за време на годинашната прослава на Лунарната Нова Година биле реализирани 415 милиони патувања на домашни туристи, што е за 7,6 отсто повеќе во однос на истиот период минатата година, објави кинеската агенција „Ксинхуа“.

Заработка од над 76 милијарди долари за само седум дена – Кинезите растурија за Нова година

Таратур - 11.02.2019

Туристичкиот сектор во Кина, за период од седум дена, поточно од четврти до десетти февруари, периодот кога се слави кинеската Нова година, остварил приходи од 513,9 милијарди јуани (повеќе од 76 милијарди долари).

За само 7 дена, приходите од туризмот во Кина достигнаа 76 милијарди долари

Денар - 11.02.2019

Приходите на туристичкиот сектор во Кина за седумте дена празнувања за Кинеската нова година (од 4-ти до 10-ти февруари) достигнаа 513,9 милијарди јуани (над 76 милијарди долари), што е зголемување од 8,2 отсто на годишна основа.

Во Кина за Лунарната нова година остварен приход од 76 милијарди долари

А1 On - 10.02.2019

Во Кина за време на годинашната прослава за Лунарната нова година остварени се 415 милиони патувања на домашни туристи, што е за 7,6 отсто повеќе од истиот период минатата година, јави денеска кинеската новинска агенција Ксинхуа.

Неверојатен приход од домашните туристи во текот на кинеската нова година

24Инфо - 11.02.2019

Во Кина за време на годинашната прослава на лунарната Нова Година биле реализирани 415 милиони патувања на домашни туристи, што е за 7,6 отсто повеќе во однос на истиот период минатата година, објави кинеската агенција „Ксинхуа“.

Лунарната нова година ѝ донесе на Кина приход од 76 милијарди долари

+инфо - 10.02.2019

Во Кина за време на годинашната прослава за Лунарната нова година остварени се 415 милиони патувања на домашни туристи, што е за 7,6 отсто повеќе од истиот период минатата година, јави денеска кинеската новинска агенција Ксинхуа.

Во Кина за Лунарната нова година остварен приход од 76 милијарди долари

Нетпрес - 10.02.2019

Во Кина за време на годинашната прослава за Лунарната нова година остварени се 415 милиони патувања на домашни туристи, што е за 7,6 отсто повеќе од истиот период минатата година, јави денеска кинеската новинска агенција Ксинхуа.

Во Кина за Лунарната нова година остварен приход од 76 милијарди долари

Независен - 10.02.2019

Во Кина за време на годинашната прослава за Лунарната нова година остварени се 415 милиони патувања на домашни туристи, што е за 7,6 отсто повеќе од истиот период минатата година, јави кинеската новинска агенција Ксинхуа.

Во Кина за Лунарната нова година остварен приход од 76 милијарди долари

Локално - 10.02.2019

Во Кина за време на годинашната прослава за Лунарната нова година остварени се 415 милиони патувања на домашни туристи, што е за 7,6 отсто повеќе од истиот период минатата година, јави денеска кинеската новинска агенција Синхуа.

Приход од 76 милијарди долари во Кина за време на Лунарната нова година

Вечер - 10.02.2019

Во Кина за време на годинашната прослава за Лунарната нова година остварени се 415 милиони патувања на домашни туристи, што е за 7,6 отсто повеќе од истиот период минатата година, јави денеска кинеската новинска агенција Ксинхуа.

Во Кина за Лунарната нова година остварен приход од 76 милијарди долари

24Инфо - 10.02.2019

Во Кина за време на годинашната прослава за Лунарната нова година остварени се 415 милиони патувања на домашни туристи, што е за 7,6 отсто повеќе од истиот период минатата година, јави денеска кинеската новинска агенција Ксинхуа.

Во Кина за Лунарната нова година остварен приход од 76 милијарди долари

MTM - 11.02.2019

Во Кина за време на годинашната прослава за Лунарната нова година остварени се 415 милиони патувања на домашни туристи, што е за 7,6 отсто повеќе од истиот период минатата година, јави денеска кинеската новинска агенција Ксинхуа.