TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Принцезата Беатрикс позитивна на Ковид

Независен - 06.12.2021

Холандија – Принцезата Беатрикс, 83-годишната поранешна холандска кралица, беше позитивна на тестот за коронавирус, објави во саботата кралската куќа. Во соопштението, кралската куќа соопшти дека Беатрикс била тестирана откако почувствувала „благи ...

КРАЛИЦАТА ЌЕ ГО НАПУШТИ ПРЕСТОЛОТ? Ова се причините поради кои Елизабета би се откажала од титулата

Локално - 06.12.2021

КРАЛИЦАТА Елизабета Втора се уште е на тронот на британската монархија. Меѓутоа, во последно време, ако не често, а секако почесто од вообичаено, се случува да пропушти некој важен настан поради здравствени проблеми.

Поранешната холандска кралица Беатрикс позитивна на коронавирусот

Курир - 05.12.2021

Поранешната холандска кралица Беатрикс (83) е позитивна на Ковид-19, објави Кралската служба за односи со јавноста. Сега позната како принцезата Беатрикс, таа беше тестирана откако имаше благи симптоми на настинка, се вели во соопштението на ...