TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) И ПРИЗНАЛ НА МАЈКА СИ УЖАСНИ ДЕТАЛИ: Што раскажа мајката за убиецот на новинарката од Русе

Фактор - 11.10.2018

Мајката на 20 годишниот Бугарин, уапсен во Германија поради убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, рекла дека синот и признал дека е виновен. „Призна дека тоа го направил додека бил пијан и многу дрогиран“, му рекла Надежда ...

Во Германија уапсен убиецот на бугарската новинарка, тој го признал делото

ТВ21 - 11.10.2018

Во Германија денеска е уапсен 21-годишниот Северин Красимиров, кој што според бугарските власти, е главен осомничен за убиство на бугарската новинарка Викторија Маринова. Красимов е уапсен во куќата на својата мајка каде што побегнал по бруталното ...

УБИЕЦОТ НА НОВИНАРКАТА ПРИЗНАЛ: Бил пијан и дрогиран, плачеше пред мене кога ми призна

MTM - 11.10.2018

Мајката на 20-годишниот Бугарин, уапсен во Германија за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, рече дека нејзиниот син ја признал вината. "Тој призна дека го сторил тоа додека бил пијан и многу дрогиран", изјави Надежда Красимирова на ...

Бугарин и признал на мајка си дека ја убил новинарката Маринова

Денешен - 11.10.2018

Мајката на 20-годишниот Бугарин уапсен во Германија поради убиство на бугарската новинарка Викторија Маринова, рекла дека нејзиниот син признал дека е виновен, објави бугарската телевизија Нова.

Сведоштво на мајката на убиецот: Плачејќи призна се, бил многу пијан и дрогиран

Макфакс - 11.10.2018

Осомниченот за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова го признал убиството пред неговата мајка. Тој тврдел дека бил многу пијам и дрогиран кога ја нападнал Маринова, која брутално ја тепал и силувал пред да ја задави.

Ромите во Русе: На нож со роднините на убиецот на новинарката

Фактор - 11.10.2018

Мирно помина ноќта во ромската населба во градот Русе, откако вчера жителите се побунија по убиството на новинарката Викторија Маринова, пишува бугарски Днес . Тие беа загрижени да не дојде до етнички тензии, а, добиле и закани по телефон.

Ова е убиецот на бугарската новинарка, го уапсија во Германија: Побегнал кај мајката откако силувал и убил Маринова ...

Сител - 11.10.2018

Бугарските власти потврдија дека по нивно барање во Германија е уапсен маж осомничен за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30) и дека очекува негово испорачување. Осомничениот Северин Красимов (21) е уапсен во вторникот во куќата ...

ФОТО: Ова е убиецот на Викторија - избегал кај мајку му бидејќи ја силувал и убил новинарката додека џогирала

Press24 - 10.10.2018

Бугарските власти потврдиле дека по нивно барање во Германија е уапсен маж осомничен за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30) и дека очекуваат негово испорачување. Осомничениот Северина Красимиров (21) е уапсен во вторникот во ...

Во последната година и пол во Европа беа убиени четворица новинари

МКД - 10.10.2018

Европа е вџашена од најновиот случај со убиството на новинарката Викторија Маринова. 30-годишната новинарка од Бугарија беше најдена мртва минатиот викенд во парк во Русе, град на северот на земјата.

Втор осомничен уапсен за убиството на новинарката Маринова

24 Вести - 10.10.2018

Доцна синоќа во Германија е упасен 21-годишниот Северин Надеждов Красимиров, осомничен за убиството на новинарката Викторија Маринова. Премиерот, Бојко Борисов, министерот за внатрешни работи, Младен Маринов и главниот јавниот обвинител Сотир ...

Мотивот за морничавото и злобно убиство на новинарката Викторија е откриен - овој детаљ кажува се

Press24 - 10.10.2018

Локалниот бугарски портал Русе 24 пренел дека неколку метри од местото каде е пронајдено телото на убиената новинарка Викторија Маринова е пронајден дел од црвена блуза која ја носела тој ден.

Овој детаљ од убиството на бугарската новинарка открива сè: Не ја убиле поради истражувачка работа, мотивот е страшен и ...

Точка - 10.10.2018

Локалниот бугарски портал "Ruse24" пренесува дека на неколку метри од местото каде било пронајдено телото на убиената новинарка Викторија Маринова, пронајден бил и дел од црвена маица која ја носела тој ден.

(ФОТО) Ова е убиецот на бугарската новинарка кој е уапсен во Германија

MTM - 10.10.2018

Бугарските власти потврдиле дека на нивно барање во Германија е уапсен еден маж кој е осомничен за силување и убиство на новинарка Викторија Маринова (30) и ја очекуваат неговата екстрадиција.

Случајот „Викторија Маринова“- (зло)употребата на едно убиство

Deutsche Welle - 10.10.2018

Кому и зошто му одговара да ги искривоколчува фактите во врска со грозоморното убиство на бугарската новинарка Маринова? Злоупотребата на една смрт е исто толку опасна како и самото убиство, пишува Полина Паунова Ужасното убиство на 30-годишната ја ...

Студио 1 анализа на последните случувања околу убиството на новинарката Маринова

1tv - 10.10.2018

Во Студио 1 ги анализираме последните настани околу убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова. Уапсен е втор осомничен, во Германија, бугарски државјанин. Станува збор за на Северин Красимиров, лице со криминално досие поврзано со кражби ...

Новинарите одбиваат да веруваат дека Маринова била убиена случајно

Репортер - 10.10.2018

Бугарските новинари и главниот уредник каде работела бугарската истражувачка новинарка Викторија Маринова одбиваат да веруваат дека нивната колешка била убиена случајно. Велат дека ова убиство треба да претставува предупредување до сите нив, поради ...

Уапсен осомничен во Германија за убиството на бугарската новинарка

Р.С.Европа - 10.10.2018

Полицијата во Германија уапси едно лице во врска со силувањето и убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, соопштија властите во Бугарија. Министерот за внатрешни работи Младен Маринов денеска изјави дека лицето е уапсено доцна синоќа на ...

Бугаринот уапсен во Германија на мајка си ѝ признал дека ја убил новинарката

МКД - 11.10.2018

Мајката на 20-годишниот Бугарин уапсен во Германија поради убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова кажала дека син ѝ признал дека е виновен, објави денес бугарската телевизија НОВА, а пренесува Ројтерс .

Осомничен за убиството на новинарката Маринова уапсен во Германија

Радио МОФ - 10.10.2018

Доцна синоќа во Германија е уапсен Бугарин осомничен дека го извршил бруталното убиство на новинарката Викторија Маринова, потврди бугарскиот јавен обвинител. Телото на 30-годишната новинарка беше најдено во саботата во бугарскиот град Русе.

Мајката на убиецот на бугарската новинарка: Бил дрогиран и пијан, тој призна сè

А1 On - 11.10.2018

Осомниченот за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова го признал убиството пред неговата мајка. Тој тврдел дека бил многу пијан и дрогиран кога ја нападнал Маринова, која брутално ја тепал и силувал пред да ја задави.

Ова е уапсениот за убиството на бугарската новинарка: го признал делото?

Фактор - 10.10.2018

Уапсениот во Германија осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, признал се, објавија бугарските медиуми, повикувајќи се на неколку извори. Сведоци од ромската маало „Селеметја“ во Русе тврдат дека уапсениот се вика ...

Осомничен за убиството на Маринова уапсен во Германија

Deutsche Welle - 10.10.2018

Во врска со убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, доцна синоќа е уапсено осомничено лице во Германија. Претходно уапсениот осомничен маж во Бугарија е пуштен на слобода. Бугарскиот министер за внатрешни работи Младен Маринов денеска ...

Убиецот на бугарската новинарка Маринова уапсен во Германија

Сакам да кажам - 10.10.2018

Бугарски државјанин е уапсен во Германија во врска со силувањето и убиството на новинарката Викторија Маринова, која во саботата беше пронајдена мртва во парк во градот Русе. Полицијата го именуваше уапсениот како Северин Красимиров и министерот за ...

Втор осомничен уапсен во Германија за убиството на бугарската новинарка

МКД - 10.10.2018

Уште еден осомничен поврзан со убиството на бугарската истражувачка новинарка Викторија Маринова е уапсен во Германија. Првиот осомничен поврзан со убиството беше претходно уапсен во Бугарија.

Втор осомничен уапсен за убиството на бугарската новинарка

Алсат-М - 10.10.2018

Уште еден осомничен за убиството на новинарката Викторија Маринова денеска е приведен во Германија. Станува збор за 21 годишниот Северин Красимиров, кој живеел во близина на местото на злосторството, а чии ДНК материјали се пронајдени на телото на ...

Осомничениот за убиството на бугарската новинарка, на слобода

Р.С.Европа - 10.10.2018

Бугарските власти ќе го ослободат човекот уапсен вчера во врска со убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова и нема да бидат изречени обвиненија против него. Овој човек, чие име не е објавено, ќе биде пуштен „наскоро“, изјави шефот на ...

Осомничениот за убиството на бугарската новинарка пуштен на слобода

Канал5 - 09.10.2018

Романскиот државјанин , кој беше притворен како осомничен за бруталното убиство на новинарката Викторија Маринова , е пуштен на слобода. Осомничениот е пуштен од притвор и против него нема да биде покренато обвинение , соопшшти шефот на регионалната ...

Премиерот, главниот обвинител и министер со посебна изјава за убиството на новинарката Викторија Маринова

Локално - 10.10.2018

Две обвиненија за осомничениот убиец Северин Красимиров . Премиерот, министерот за внатрешни работи и јавниот обвинител дадоа информации за истрагата за убиството на Русенската телевизиска водителка Викторија Маринова, која беше силувана и убиена на ...

Уапсен нов осомничен за убиството на новинарката Маринова

Стандард - 10.10.2018

Во Германија е уапсено лице осомничено за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30), соопштија денеска бугарските власти. Бугарскиот државен обвинител Сотир Цацаров го потврди апсењето на Северин Красимиров, бугарски државјанин, но ...

Во Германија е притворено едно лице осомничено за убиството на бугарската новинарка

Точка - 10.10.2018

Притворено е ново лице осомничено во врска со убиството на бугарската телевизиска новинарка Викторија Маринова, маж на возраст од 20 до 30 години, објави магазинот 168 Часа, а пренесува германската агенција ДПА.

Бугарија: Осомничениот за убиството на новинарката ќе биде ослободен

iPortal - 09.10.2018

Романскиот државјанин, кој беше задржан во притвор во рамки на истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, ќе биде ослободен и против него нема да биде поднесено обвинение, изјави шефот на регионалната полиција во градот Русе, ...

Ромите во Русе преплашени од етнички тензии по убиството на бугарската новинарка

1tv - 11.10.2018

По протестите во Русе поради убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова ноќта поминала мирно, вели бугарски Днес. Грижата произлегла поради етнички тензии, а и закани биле упатувани по телефони.

Нов осомничен за убиството на бугарската новинарка притворен во Германија

Денешен - 10.10.2018

Маж помеѓу 20-30 години е уапсен поради можноста да бил побврзан со убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, објавен весникот „168 Часа“, објави во средата германската агенција ДПА.

Што го чека сега убиецот на бугарската новинарка Маринова?

Фактор - 11.10.2018

Ќе му се суди на убиецот на бугарската новинарка Викторија Маринова (30). Властите во Бугарија потврдија дека по нивно барање во Германија е уапсен маж осомничен за силување и убиство на новинарката и дека очекува негово испорачување во земјата.

Нов осомничен за убиството на бугарската новинарка притворен во Германија

Макфакс - 10.10.2018

Притворен е нов осомничен во врска со убиството на бугарската телевизиска новинарка, Викторија Маринова, маж на возраст меѓу 20 и 30 години, објави весникот 168 Часа, а пренесе германската агенција ДПА.

Еден детаљ од убиството на бугарската новинарка открива сè: Не ја убиле поради истражувачка работа, мотивот е страшен и ...

Локално - 11.10.2018

Локалниот бугарски портал “Ruse24” пренесува дека на неколку метри од местото каде било пронајдено телото на убиената новинарка Викторија Маринова, пронајден бил и дел од црвена маица која ја носела тој ден.

Случајот „Викторија Маринова“- (зло)употребата на едно убиство

Локално - 10.10.2018

Кому и зошто му одговара да ги искривоколчува фактите во врска со грозоморното убиство на бугарската новинарка Маринова? Злоупотребата на една смрт е исто толку опасна како и самото убиство, пишува Полина Паунова Ужасното убиство на 30-годишната ...

Убиецот на бугарската новинарка пред својата мајка го признал убиството (видео)

Република - 11.10.2018

Мајката на 20 годишниот Бугарин, уапсен во Германија поради убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, изјавила дека нејзиниот син и признал дека е виновен. „Призна дека тоа го направил додека бил пијан и многу дрогиран“, му рекла Надежда ...

Ова е уапсениот за убиството на бугарската новинарка: го признал делото?

iPortal - 10.10.2018

Уапсениот во Германија осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, признал се, објавија бугарските медиуми, повикувајќи се на неколку извори. Сведоци од ромската маало „Селеметја“ во Русе тврдат дека уапсениот се вика ...

Втор осомничен уапсен во Германија за убиството на бугарската новинарка Маринова

24 Вести - 10.10.2018

Втор осомничен поврзан со убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова е уапсен во Германија. Првиот поврзан со убиството беше уапсен во Бугарија. Вториот осомничен, момче на 20-тина години е уапсен откако ДНК-тестовите и другите докази ...

Убиецот на Маринова уапсен во Германија

Нетпрес - 10.10.2018

Бугаринот Северин Надеждов Красимиров е уапсен во Германија поради убиството на новинарката Викторија Маринова, потврди бугарскиот министер за внатрешни работи, Младен Маринов. Красимиров, роден во 1997 година во Русе, живеел во градот, но во ...

Уапсен нов осомничен за убиството на новинарката Маринова

Локално - 10.10.2018

Во Германија е уапсено лице осомничено за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30), соопштија денеска бугарските власти. Бугарскиот државен обвинител Сотир Цацаров го потврди апсењето на Северин Красимиров, бугарски државјанин, но ...

ФОТО Убиецот на бугарската новинарка, го уапсија во Германија

Нетпрес - 11.10.2018

Бугарските власти потврдија дека по нивно барање во Германија е уапсен маж осомничен за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30) и дека очекува негово испорачување. Осомничениот Северин Красимов (21) е уапсен во вторникот во куќата ...

И втор уапсен за убиството на бугарската новинарка Маринова

Нова ТВ - 10.10.2018

Притворен е нов осомничен во врска со убиството на бугарската телевизиска новинарка, Викторија Маринова, маж на возраст меѓу 20 и 30 години, објави весникот 168 Часа, а пренесе германската агенција ДПА, пренесуваат медиумите.

Случајот „Викторија Маринова“- (зло)употребата на едно убиство

Либертас - 10.10.2018

Ужасното убиство на 30-годишната новинарка Викторија Маринова ја потресе цела Бугарија. Во неколку градови во земјата беа одржани масовни бденија во нејзино сеќавање. Истовремено, тоа ѕверско убиство, чиј извршител сѐ уште се открива, повторно ...

Уапсен втор осомничен за убиството на Маринова

Независен - 10.10.2018

Уште еден осомничен поврзан со убиството на бугарската истражувачка новинарка Викторија Маринова е уапсен во Германија.Првиот осомничен поврзан со убиството беше ослободен без обвинение веќе вчера.

Ново апсење за убиството на новинарката Маринова

Вечер - 10.10.2018

Во Германија е уапсено лице осомничено за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30), соопштија денеска бугарските власти. Бугарскиот државен обвинител Сотир Цацаров го потврди апсењето на Северин Красимиров, бугарски државјанин, но ...

Ова е убиецот на бугарската новинарка, го уапсија во Германија: Побегнал кај мајката откако силувал и убил

МК News - 11.10.2018

„Собравме многу докази кои упатуваат дека тој е виновен. Красимиров е обвинет во отсуство за две злосторства – силување и исклучително сурово убиство со предумисла“, рече државниот обвинител Сотир Цацаров.

Случајот „Викторија Маринова“- (зло)употребата на едно убиство

iPortal - 11.10.2018

Ужасното убиство на 30-годишната новинарка Викторија Маринова ја потресе цела Бугарија. Во неколку градови во земјата беа одржани масовни бденија во нејзино сеќавање. Истовремено, тоа ѕверско убиство, чиј извршител сѐ уште се открива, повторно ...

Во Германија уапсено второ осомничено лице за убиството на новинарката Маринова

Таратур - 10.10.2018

Откако во Бугарија беше уапсено едно осомничено лице поврзано со убиството на бугарската истражувачка новинарка Викторија Маринова, втор осомничен е уапсен во Германија. Вториот осомничен, човек на рани 20-ти години, беше уапсен откако ДНК-тестовите ...