TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тони Крос фати сеир: Чија е статуата во Манчестер, сигурни ли сте дека тоа е Агуеро

Екипа - 14.05.2022

Манчестер Сити официјално ја промовираше статуата пред стадионот „Етихад“ што ја доби Серхио Агуеро, на десетгодишнината од легендарниот гол за титула што Аргентинецот го постигна во судиското продолжение од последното коло против Квинс Парк Ренџерс.

Крос за статуата на Агуеро: Сигурни ли сте дека е Серхио?

Спортски - 14.05.2022

Серхио Агуеро веќе кој е веќе неколку месеци во пензија се смета за најдобар играч во историјата на Манчестер Сити. Агуеро дресот на „граѓаните“ го носеше десет години. На крајот постигна 260 голови од кои 184 беа во Премиер лигата со што стана ...

(ФОТО) Сити му правеше статуа на Агуеро, излезе – Крос!

Спортклуб - 14.05.2022

По повод десетгодишнината од историскиот гол на Серхио Агуеро за титулата на Манчестер Сити во Премиер лигата, англискиот клуб ја претстави статуата на аргентинскиот ас кој е најдобар стрелец во историјата на клубот.

Сити ја претстави статуата на Агуеро, Крос ги посрамоти граѓаните

Sport M - 14.05.2022

Серхио Агуеро, кој веќе неколку месеци е во пензија, важи за најдобриот играч во историјата на Манчестер Сити. Агуеро десет години го носеше дресот на Граѓаните. На крајот постигна 260 гола, од кои 184 во Премиер лигата и е најдобар странски стрелец ...

Гвардиола: Лигата на шампионите не влијае на мојата иднина

Спортклуб - 13.05.2022

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, изјави денес дека се уште не е време за разговор со управата за нов договор и ги отфрли шпекулациите дека на неговата иднина во овој клуб ќе влијаат резултатите во Лигата на шампионите.

10 годишнина од епскиот гол вреден титула за Сити по 44 години, Агуеро доби статуа пред Етихад

Оff.net - 13.05.2022

„Тоа е момент кој мислам дека смени сè“, изјави претседателот на Манчестер Сити, Калдон Ал Мубарак. Датум: 13 мај 2012, време на семафорот 93:20. Како вчера да беше таа пеколно возбудлива завршница која подобро да ја следиш како неутрален навивач.

Агуеро доби статуа пред стадионот на Манчестер Сити (фото)

Екипа - 13.05.2022

Манчестер Сити ја обелодени пред јавноста статуата на Серхио Агуеро пред стадионот „Етихад“, одбележувајќи ја десетгодишнината од голот што Агуеро го постигна за победа над КПР и освојување на првата титула под водство на богатите арапски газди на ...

Парите на Јунајтед и Ливерпул не се исти како тие на Сити

Вечер Прес - 13.05.2022

Трофејниот стручњак, Пеп Гвардиола, изјави дека на Манчестер Сити се гледа сосема поинаку кога е во прашање финансиската моќ и спонзорските договори во споредба со Манчестер Јунајтед и Ливерпул.

На годишнината од незаборавниот гол со КПР, откриена статуата на Агуеро пред „Итихад“

Gol.mk - 13.05.2022

Фудбалскиот гигант Манчестер Сити ја откри статуата на легендата на клубот Серхио Агуеро. Статуата на аргентинскиот ас е откриена на десетгодишнината од епскиот гол на 13 мај 2012 година, кога Сити со победата над Квинс Парк Ренџерс го прекина ...

Агуеро доби статуа во Манчестер

Спортклуб - 13.05.2022

Фудбалскиот клуб Манчестер Сити ја откри статуата на својот поранешен фудбалер Серхио Агуеро. Статуата на Агуеро беше откриена на десетгодишнината од познатиот гол на 13 мај 2012 година, кога Граѓаните ја освоија третата титула во историјата ...

Манчестер Сити откри спектакуларна статуа од Агуеро во чест на неговиот легендарен гол (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.05.2022

По повод десетгодишнината од голот на Кун Агуеро кој навивачите на Манчестер Сити вечно ќе го паметат, клубот откри голема статуа од Аргентинецот пред стадионот „Етихад“. На 13. мај 2012 година во последното коло од Премиерлигата, Кун Агуеро во 94.

Агуеро доби статуа во Манчестер (ВИДЕО)

SportMedia - 13.05.2022

Серхио Кун Агуеро секако дека е еден од најмаркантните фудбалери кои некогаш го носел дресот на тимот на Манчестер Сити. Неговиот легендарен гол, кој донесе титула ќе остане запаметен засекогаш, а и начинот на кој тој се прости од фудбалот, го прави ...

На десетгодишнината од легендарниот гол – Агуеро доби статуа пред „Итихад“

МакФудбал - 13.05.2022

На десетгодишнината од голот за титула против Квинс Парк Ренџерс, аргентинскиот интернационалец Серхио Агуеро доби статуа во Манчестер, пред „Итихад“. На 13 мај 2012 година, во 94. минута, Агуеро постигна гол за победа од 3:2 против КПР и третата ...

Статуа во чест на Серхио Агуеро

Макфакс - 13.05.2022

Фудбалскиот клуб Манчестер сити денеска откри статуа пред стадионот во чест на својот поранешен играч Серхио Агуеро. Статуата е откриена на десетгодишнината од освоената шампионска титула со голот на аргентинскиот напаѓач во судиското надополнување ...

Серхио Агуеро доби споменик во Манчестер

Опсервер - 13.05.2022

Англискиот прволигаш Манчестер сити денеска откри споменик во чест на Серхио Агуеро, со што клубот го комплетираше тројството статуи посветено на клупската епоха која аргентинскиот фудбалер ја одбележа заедно со своите поранешни соиграчи Винсент ...

Гвардиола: Ако го обновам договорот, тоа ќе биде на крајот на следната сезона

Локално - 13.05.2022

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола зборуваше за неговиот нов договор со клубот. „Ако го обновам договорот, тоа ќе се случи на крајот на следната сезона. Тоа дефинитивно нема да се случи пред тоа.

10 години по решавачкиот гол за титулата, Сити откри статуа на Агуеро (ВИДЕО)

Локално - 13.05.2022

Манчестер Сити ја откри статуата на својот поранешен аргентински голгетер Серхио Агуеро пред стадионот „Етихад“, соопшти клубот. Споменикот беше откриен точно 10 години по решавачкиот гол на напаѓачот против Квинс Парк Ренџерс за победа од 3:2, која ...

Манчестер Сити откри спектакуларна статуа од Агуеро во чест на неговиот легендарен гол (ВИДЕО)

МКД - 13.05.2022

По повод десетгодишнината од голот на Кун Агуеро кој навивачите на Манчестер Сити вечно ќе го паметат, клубот откри голема статуа од Аргентинецот пред стадионот „Етихад“. На 13. мај 2012 година во последното коло од Премиерлигата, Кун Агуеро во 94.

Серхио Агуеро доби споменик во Манчестер

Курир - 13.05.2022

Англискиот прволигаш Манчестер сити денеска откри споменик во чест на Серхио Агуеро, со што клубот го комплетираше тројството статуи посветено на клупската епоха која аргентинскиот фудбалер ја одбележа заедно со своите поранешни соиграчи Винсент ...

Серхио Агуеро доби споменик во Манчестер

Н.Македонија - 13.05.2022

Англискиот прволигаш Манчестер сити денеска откри споменик во чест на Серхио Агуеро, со што клубот го комплетираше тројството статуи посветено на клупската епоха која аргентинскиот фудбалер ја одбележа заедно со своите поранешни соиграчи Винсент ...

Голема чест: Агуеро доби споменик во Манчестер (ФОТО)

PressingTV - 13.05.2022

Англискиот прволигаш Манчестер сити денеска откри споменик во чест на Серхио Агуеро , со што клубот го комплетираше тројството статуи посветено на клупската епоха која аргентинскиот фудбалер ја одбележа заедно со своите поранешни соиграчи Винсент ...

Голема чест: Агуеро доби споменик во Манчестер

Република - 13.05.2022

Англискиот прволигаш Манчестер сити денеска откри споменик во чест на , со што клубот го комплетираше тројството статуи посветено на клупската епоха која аргентинскиот фудбалер ја одбележа заедно со своите поранешни соиграчи Винсент Компани и Давид ...

Серхио Агуеро доби споменик во Манчестер, која повеќе личи на Тони Крос

MakPress - 14.05.2022

Англискиот прволигаш Манчестер сити денеска откри споменик во чест на Серхио Агуеро, со што клубот го комплетираше тројството статуи посветено на клупската епоха која аргентинскиот фудбалер ја одбележа заедно со своите поранешни соиграчи Винсент ...