TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утре во 10 часот примопредавање на премиерската функција во Влада

Телма - 23.06.2024

Примопредавањето на премиерската функција на новиот мандатар Христијан Мицкоски е најавено за утре во 10 часот. Настанот ќе се одвива во Владата на Република Северна Македонија помеѓу досегашниот претседател, Талат Џафери, и новоизбраниот ...

Мицкоски денеска ќе ја преземе премиерската функција

PressingTV

Северна Македонија доби нова влада на чело со Христијан Мицкоски

CivilMedia

Мицкоски ветува економски развој, за СДСМ владината програма е манипулативна

Р.С.Европа

Мицкоски: „Време е да се засукаат ракавите и решат проблемите“

Глас на Америка

(Видео) Економијата во фокусот на идната влада, грчките медиуми му броеја на Мицкоски колку пати кажал Македонија

еМагазин

Мицковски најавува економски развој

Алсат-М

+инфо CivilMedia Lider ТВ21 ТВ21 Алсат-М 4NEWS 4NEWS

Седницата за избор на новата влада продолжува по 21 часот

Независен - 23.06.2024

На барање на координаторот на пратеничката група на Европскиот фрон Блерим Беџети, собраниската седница за избор на новата влада е прекината до 21 и 15 часот. Претходно беше посочено дека првите луѓе на пратеничките групи не успеале да постигнат ...

ВМРО-ДПМНЕ ги повтори основните заложби на новата влада, СДСМ изрази сомнеж дека ветеното ќе се реализира

Бизнис Вести

За опозицијата во експозето на мандатарот нема реален четиригодишен план за иднината на нашата земја

Рацин

За опозицијата програмата на новата влада, е далеку од ветувањата што ВМРО-ДПМНЕ ги даде во предизборието

Алсат-М

ВМРО-ДПМНЕ ги повтори основните заложби на новата влада, СДСМ изрази сомнеж дека ветеното ќе се реализира

Zoom

ВМРО-ДПМНЕ ја фали реформската програма на владата, опозицијата се сомнева во реализацијата

Слободен Печат

ВМРО-ДПМНЕ ги повтори основните заложби на новата влада, СДСМ изрази сомнеж дека ветеното ќе се реализира

Сител

Либертас МКД Frontline Н.Македонија Фактор Бриф Независен MakPress

ВМРО-ДПМНЕ: Како држава мора да имаме силни и брзи резултати за да фатиме чекор со европските стандарди и вредности

Макфакс - 23.06.2024

Граѓаните на изборите јасно и недвосмислено дадоа поддршка на ВМРО-ДПМНЕ, на промените и на реформите. Сега е време идната Влада да направи нешто за народот. Сега е време на големи чекори напред, велат утрово од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение, во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Како држава мора да имаме силни и брзи резултати, за да фатиме чекор со европските стандарди и вредности

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ: Сега е време на големи чекори напред

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ: Нашата влада нуди концепт на работа, посветеност и резултати

Либертас

ВМРО-ДПМНЕ: Време е идната Влада да направи нешто за народот

24Инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе следи бескрупулозна битка со криминалот и корупцијата и никој нема да биде поштеден

Слободен Печат

ВМРО-ДПМНЕ: Како држава мора да имаме силни и брзи резултати за да фатиме чекор со европските стандарди и вредности

Точка

Локално Lider Press24 Вечер Прес Нетпрес Канал5 Денешен Zoom

Мицкоски трипати ја нарече неговата земја „Македонија“ пишуваат грчките медиуми

А1 On - 22.06.2024

На употребата на името Македонија и тоа како што пишуваат „трипати“, грчките медиуми го ставаат акцентот во текстовите за говорот во Собранието на мандатарот за нова Влада Христијан Мицкоски, а дел од информативните портали коментираат дека станува ...

Грчки медиуми: Мицкоски трипати ја нарече неговата земја „Македонија“

Либертас

Грчки медиуми: Мицкоски трипати ја нарече неговата земја „Македонија“

Канал5

Грчки медиуми: Мицкоски трипати ја нарече неговата земја Македонија

Н.Македонија

Грчки медиуми: Мицкоски трипати ја нарече неговата земја „Македонија“

Телма

Грчки медиуми: Мицкоски трипати ја нарече неговата земја „Македонија“

24Инфо

Грчки медиуми: Мицкоски трипати ја нарече неговата земја „Македонија“

Вечер Прес

+инфо Фактор Курир ТВ21 Бриф Нетпрес 24 Вести Денешен