TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тензично во законодавниот дом

24 Вести - 14.06.2018

Час и половина траеа обидите на собранискиот спикер Талат Џафери да обезбеди кворум за работа во законодавниот дом. Голем дел до пратениците на владејачкото мнозинство не беа во Собранието, додека тие од опозицијата иако беа во законодавниот дом, не ...

Тензична собраниска дебата

Телма - 14.06.2018

На работ на кворум во тензична атмосфера, со голем број паузи, процедурални интервенции и кординации функционираше Собранието. Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ не влегуваа во собрансиката седница, владејачкото мнозинство мака мачеше да ги собере ...

(ВИДЕО) Џафери до пратениците: Размислувате ли вие што правите

Нова ТВ - 14.06.2018

Речиси час и половина му требаше на претседателот на Собранието Талат Џафери да ги натера пратениците да влезат во собраниската сала за да може да почне Собранието со работа. Најпрво, Џафери на повисок тон ги потсети пратениците дека пред само три ...

ВИДЕО Џафери ги искара пратениците од мнозинството: Влегувате излегувате како сакате!

Фокус - 14.06.2018

Претседателот на Собранието Талат Џафери жестокото реагираше откако час и половина ги тераше пратениците од парламентарното мнозинство на СДСМ и ДУИ да влезат на седницата за да може да се обезбеди кворум за почеток на работата на седницата.

Џафери им се закани на пратениците дека ќе ги смени оти не прават кворум ВИДЕО

+инфо - 14.06.2018

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска им се закани на пратениците дека ќе ги смени ако не доаѓаат на пленарните седници. Џафери се налуту откако час и половина му требаше да ги натера пратениците да влезат во собраниската сала за да може ...

Собранието на раб на кворум избра комисионери на КХВ

1tv - 14.06.2018

Собранието на Република Македонија денеска го започна продолжението на 46. седница, откако успеа да собере доволен број пратеници за кворум. Владејачкото мнозинство ги изгласа новите членови на Комисијата за хартии од вредност – Лиле Делиџакова, ...

Џафери ги искара пратениците: Дали вие размислувате што правите?!

1tv - 14.06.2018

Претседателот на Собранието Талат Џафери се разгневи откако час и половина ги тераше пратениците да влезат на седницата за да може да почне Собранието со работа. -Дали вие размислувате што правите или не?! И должен сум вака по микрофон да ви ...

Пратениците го изнервираа Џафери: „Дали вие размислувате што правите“ (видео)

Таратур - 14.06.2018

Претседателот на Собранието Талат Џафери видно се изнервира откако скоро час и половина му требаше за да ги натера пратениците да влезат во собраниската сала за да може да почне Собранието со работа.

Џафери: Влегувате излегувате како сакате, ако не ви се седи дајте си оставка (видео)

Press24 - 14.06.2018

Претседателот на Собранието Талат Џафери жестокото реагираше откако час и половина ги тераше пратениците од парламентарното мнозинство на СДСМ и ДУИ да влезат на седницата за да може да се обезбеди кворум за почеток на работата на седницата.

Собранието на раб на кворум избра комисионери на АХВ

Канал5 - 14.06.2018

Собранието на Република Македонија денеска го започна продолжението на 46. седница, откако успеа да собере доволен број пратеници за кворум. Владејачкото мнозинство ги изгласа новите членови на Агенцијата за хартии од вредност - Лиле Делиџакова, ...

(Видео) Џафери им се налути на пратениците: Дали размислувате што правите?

Макфакс - 14.06.2018

Претседателот на Собранието Талат Џафери им се налути на пратениците што често излегуваат од салата, наместо да седат на своите места. Тој беше револтиран што едвај успеаа да обезбедат кворум за да почнат со работа.

(видео) Пратениците го изнервираа Џафери: „Дали вие размислувате што правите“

24Инфо - 14.06.2018

Пратениците го изнервираа Џафери: „Дали вие размислувате што правите“ Претседателот на Собранието Талат Џафери видно се изнервира откако скоро час и половина му требаше за да ги натера пратениците да влезат во собраниската сала за да може да почне ...

Собранието на раб на кворум избра комисионери на АХВ

Слободен Печат - 14.06.2018

Собранието на Република Македонија денеска го започна продолжението на 46. седница, откако успеа да собере доволен број пратеници за кворум. Владејачкото мнозинство ги изгласа новите членови на Агенцијата за хартии од вредност – Лиле Делиџакова, ...

(ВИДЕО) Џафери им се налути на пратениците: Дали размислувате што правите?

А1 On - 14.06.2018

Претседателот на Собранието Талат Џафери им се налути на пратениците што често излегуваат од салата, наместо да седат на своите места. Тој беше револтиран што едвај успеаа да обезбедат кворум за да почнат со работа.

Циркус во Собранието: Сестрата на Јанева од фризерка стана директорка (ВИДЕО)

Република - 14.06.2018

Претседателот на Собранието Талат Џафери жестокото реагираше откако час и половина ги тераше пратениците од парламентарното мнозинство на СДСМ и ДУИ да влезат на седницата за да може да се обезбеди кворум за почеток на работата на седницата.

Џафери им се налути на пратениците: Си влегувате и си излегувате како сакате! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 14.06.2018

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, им се налути на пратениците што често излегуваат од салата наместо да седат на своите места. Тој беше револтиран што едвај успеаја да обезбедат кворум за да почнат со работа.

Џафери им се налути на пратениците: Дали размислувате што правите?

Точка - 14.06.2018

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, им се налути на пратениците што често излегуваат од салата наместо да седат на своите места. Тој беше револтиран што едвај успеаја да обезбедат кворум за да почнат со работа.

(Видео) Џафери со неочекуван потег до пратениците: Дали размислувате што правите?

Sky - 14.06.2018

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, им се налути на пратениците што често излегуваат од салата наместо да седат на своите места. Тој беше револтиран што едвај успеаја да обезбедат кворум за да почнат со работа.