TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР потврди: Причина за смртта на Андонов е пад од покривна конструкција

Телма - 23.06.2024

Министерството за внатрешни работи потврди дека причина за смртта на поранешниот пратеник од СДСМ Миле Андонов е несреќа односно пад од покривната конструкција на неговата викендица на планината Осогово каде што извршувал градежени зафати.

По пад од кров почина поранешниот пратеник Миле Андонов

еМагазин

Поранешниот пратеник на СДСМ Миле Андонов почина при пад од кров на викендица

24 Вести

По бизарна несреќа почина Миле Андонов

Мастило

Поранешниот пратеник на СДСМ, Миле Андонов почина при пад од кров на викендица

Курир

Почина поранешниот пратеник Миле Андонов, паднал од кров на викендица

Нетпрес

Почина експратеник на СДСМ: додека работел на кровот од викендицата, паднал и починал

Скопје1

+инфо Либертас Lider 360 степени 365 Lider

МВР со детали за смртта на пратеникот од СДСМ: паднал од кровот на викендичката на Осогово и загинал

Макфакс - 23.06.2024

Полицијата објави детали за несреќата во која вчера животот го загуби пратеникот од редовите на СДСМ, Миле Андонов. Според информациите од МВР, тој загинал на лице место при пад од кровот на својата викенд куќа на планината Осогово, каде што ...

МВР со детали за смртта на пратеникот од СДСМ: паднал од викендичката на Осогово и загинал

Опсервер

Полицијата со детали за смртта на поранешниот пратеник Андонов

Локално

МВР со детали за смртта на пратеникот Андонов: паднал од кровот на викендичката на Осогово и загинал

Слободен Печат

МВР со детали за смртта на пратеникот од СДСМ: Паднал од кровот на викендичката на Осогово и загинал

Точка

Екс пратеникот од СДСМ паднал од кровот на викендичката на Осогово и починал

Фокус

Паднал од кров на викендицата – МВР потврди дека смртта на Андонов е несреќен случај

ММС

Кајгана

Почина поранешниот пратеник на СДСМ, Миле Андонов

Макфакс - 22.06.2024

На 62-годишна возраст, денес во Кочани, почина поранешниот пратеник од редовите на СДСМ, Миле Андонов. Неговите сопартијци се збогуваа со него на социјалните мрежи. „Сочувство до семејството, роднините и пријателите на трагично починатиот Миле ...

Почина поранешниот пратеник на СДСМ, Миле Андонов

Опсервер

Почина поранешниот пратеник на СДСМ, Миле Андонов

MTM

Почина поранешен пратеник на СДСМ

Скопје инфо