TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЛИГА ЕВРОПА: Ливерпул си поигра со ЛАСК, Леверкузен продолжува да „гази“ (ВИДЕО)

Екипа - 30.11.2023

Ливерпул убедливо со 4-0 го победи Ласк во 5. коло од Групата Е во Лигата на Европа. „Црвените“ на „Енфилд“ триумфираа со головите на Диаз и Гакпо во првото полувреме, и Мохамед Салах во 51. минута од пенал и Гакпо во 92.

Убедлива победа за Ливерпул, кикс на Рома

МКД - 30.11.2023

Ливерпул со убедливи 4-0 го победи ЛАСК и на коло пред крајот го завери првото место, Рома одигра само 1-1 на гостувањето кај Сервет и најверојатно ќе заврши како втора со оглед на тоа дека Славија Прага победи со 3-2 кај Шериф.

ВИДЕО: Ливерпул го демолира ЛАСК за нокаут-рунда во ЛЕ, слави и Чаби Алонсо

Gol.mk - 30.11.2023

Екипата на Баер Леверкузен продолжува со феноменалните партии под водство на Чаби Алонсо . „Фармацевтите“ славеа на гости кај Хакен (2-0) во Шведска и така како лидери во групата се пласираа во осминафиналето на Лига Европа.

ЛЕ: Ливерпул доминираше со ЛАСК, седум гола на „Велодром“ за победа на Марсеј (ВИДЕО)

SportSport - 30.11.2023

Без поголеми проблеми Ливерпул го совлада австриски ЛАСК со 4:0 во мечот од 5. коло во групата „Е“ од Лигата на Европа и успеа да си го потврди првото место со кое обезбедува пласман во нокаут-фазата во второто по ранг европско натпреварување.

ЛЕ: Ливерпул убедлив, Баер Леверкузен максимален (ВИДЕО)

МакФудбал - 30.11.2023

Ливерпул очекувано го победи ЛАСК со 4-0 и се пласира во осминафиналето на Лигата на Европа. Луис Дијаз го отвори резултатот во 12.минута, а Коди Гакпо три минути подоцна зголеми на 2-0. Мохамед Салах од пенал го постигна третиот гол за англискиот ...

Победа за Ливерпул, нов кикс на Рома (ВИДЕО)

24Фудбал - 30.11.2023

Ливерпул со убедливи 4-0 го победи ЛАСК и на коло пред крајот го завери првото место, Рома одигра само 1-1 на гостувањето кај Сервет и најверојатно ќе заврши како втора со оглед на тоа дека Славија Прага победи со 3-2 кај Шериф.