TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Идеја за десерт: Освежителен колач со бисквити и банани

Кајгана - 17.06.2021

Ако сакате да направите брз и лесен летен колач што не се пече, овој рецепт со бисквити, банани и пудинг е идеално летно освежување. Потребни состојки: -половина килограм бисквити -2 пудинзи од ванила, ќе го подготвите пудингот со 3 лажици шеќер и 9 ...

СОВРШЕН ЛЕТЕН ДЕСЕРТ, ГОТОВ ЗА ПОЛОВИНА ЧАС: Сочен колач со ананас и шлаг, брз и вкусен како од слаткарница

НМД - 17.06.2021

Ако барате лесен летен колач, тогаш пвпј рецепт со ананас и шлаг ќе ве воодушеви. Потребно е да направите пандишпан според овој лесен рецепт, па да го измешајте тестото и ананасот и кога ќе се испече, и на крај да го декорирате со шлаг.

ГРИЗ КОЦКИ КОИ НЕ СЕ ПЕЧАТ: Готови се за 15 минути, не знам дали има побрз и повкусен рецепт од овој

НМД - 17.06.2021

Не знам дали може побрзо илки подобро од ова? Колачот не се пече, а готов е за 15 минути…А колку е добар? Знам само јас…зошто целиот го изедов сама ха ха ха. Ова е уште еден рецепт кој го добив од колешка на работа.

СОЧЕН КОЛАЧ ОД ЈАБОЛКА: Брзо се прави, со мерки на чаша

НМД - 17.06.2021

Кога ќе го испечам овој колач би можела целиот одеднаш да го изедам…Комбинацијата е мирисниот рогач и сочните јаболка…ух, навистина е предобат. А толку е брз и едноставен за подготвка – Нина Ричи.

Најбрз и најлесен рецепт за торта без печење: Едноставен фил, кора од бисквити и чоколадна глазура

Gotvi.mk - 16.06.2021

Фантастичен спој од вкусови… Состојки: 200 гр бисквити Состојки за фил: 300 мл млеко 55 гр шеќер 55 гр путер 55 гр гриз 25 гр мед Состојки за глазура: 200 мл слатка павлака 160 гр црно чоколадо Начин на подготовка: На дно на калап наредете еден ред ...

Сладок грев на којшто нема да можете да му одолеете: Овој колач е кремасто свршенство од вкусови!

Убавина и Здравје - 16.06.2021

Брзо се приготвува, па одличен е за летните денови, кога не е баш најпријатно да се поминува време покрај шпорет… Стопете го чоколадото со масло и со млеко на пареа или во микробранова. Ако има поголем процент на какао во чоколадото, слободно ...

Најбрзиот рецепт за чоколадна торта без печење:Ќе барате парче повеќе

Женски магазин - 16.06.2021

Фантастична мешавина од вкусови што го гали непцето Рецепт за торта што може да го направат дури и почетниците. Потребни намирници: -200 гр бисквити За фил: -55 гр шеќер -55 гр путер -55 гр гриз -25 гр мед За глазура: -200 мл слатка павлака -160 гр ...

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Кокос рафаело коцки

Pedijatar.mk - 16.06.2021

Колач кој децата го обожаваат, но ни вие нема да му оддолеете. Сочен и лесен, што се топи во уста. Потребно: Подготовка: Кората – изматете ги белките со 200гр шеќер, 150гр брашно и 150гр кокос. Ставете ја смесата во тавче да се пече на 180 степени.