TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Кралевите“ ги дочекаа своите „пет минути“: Голем сеир на сметка на Артуро Видал

Спортски - 08.02.2023

Tимот на Ал Хилал приреди големо изненадување во полуфиналето на Светското клупско првенство и го елиминираше бразилскиот Фламенго. Ал Хилал во полуфиналната пресметка го победи Фламенго со 3:2, а овој триумф на клубот од Саудиска Арабија со големо ...

Фановите на Реал на големо ја прославија победата на Ал Хилал: Причина е Артуро Видал (Видео)

Дерби

Артуро Видал го исмејуваше Реал Мадрид, а сега подобро би му било да не вклучува интернет

Спортклуб

Шампионот на Азија, а не на Јужна Америка ќе го чека Реал во финалето на Светското клупско првенство (Видео)

Спортманија - 07.02.2023

Фудбалерите на Ал Хилал се првите финалисти на Светското клупско првенство откако во полуфиналето приредија изненадуње и го совладаа шампионот на Јужна Америка. Азискиот шампион со 3:2 го совлада Фламенго.

Ал Хилал приреди изненадување и се пласираше во финалето на светското клупско првенство (Видео)

Дерби

Ал Хилал преку Фламенго стигна до финалето на Светското клупско првенство (ВИДЕО)

МКД

ВИДЕО: Студен туш за Фламенго, историја и финале за Ал Хилал на СКП

Gol.mk

Фламенго во шок – Ал Хилал приреди изненадување и избори финале на клупското СП

Спортклуб

Ал Хилал го шокира Фламенго и ќе игра во финалето на Светското клупско првенство (видео)

SportMedia

Ал-Хилал го „уништи“ Фламенго за шокантно финале на Светското клупско првенство

TopSport

МакФудбал 24Фудбал Макфакс

Историја за С. Арабија: Ал Хилал ќе игра финале на СП за клубови! (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.02.2023

Ал Хилал испиша историја за фудбалот во Саудиска Арабија, откако обезбеди финале на Светското клупско првенство во Мароко со денешната победа во првото полуфинале против славниот бразилски Фламенго, триумфирајќи со 3-2, па утре ќе го дознае ривалот ...

Прво полуфинале на светското клупско првенство

Сител

Ал Хилал ќе игра финале на СП за клубови!

Пулс24