TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбалскиот свет во исчекување: Мурињо по една година се враќа на „Олд Трафорд“!

Gol.mk - 02.12.2019

Овој декември ќе помине една година откако Жозе Мурињо заработи отказ од Манчестер Јунајтед. За неколку дена, Португалецот ќе се врати на „Олд Трафорд“, овојпат како противник и како дел од таборот на Тотнехем. Во рамки од 15.

Гвардиола потврди, „граѓаните“ без Серхио Агуеро на дербито со Манчестер Јунајтед

Екипа - 02.12.2019

Актуелниот првак Манчестер Сити на саботната градска пресметка против Манчестер Јунајтед ќе биде без аргентинскиот интернационалец Серхио Агуеро. Тој нема навреме да се опорави од повредата на мускулот што ја заработи на дуелот со Челси.

Манчестер јунајтед не планира да му даде отказ на Солшер - засега!

Sport 1 - 02.12.2019

Манчестер јунајтед и натаму верува дека Оле Гунар Солшер е вистинскиот човек да го води клубот и покрај просечните резултати сезонава. „Ѓаволите“ иако беа големи фаворити на последните два натпревари против Шефилд и против Астон Вила, сепак освоија ...

Покетино може брзо да се врати на работа, и тоа повторно во Премиерлигата

24Фудбал - 02.12.2019

Маурисио Покетино веројатно нема да чека долго како Мурињо за да се врати на работа, ситуацијата во големите клубови, особено во Премиерлигата сега е поинаква. Мурињо долго време чекаше да се врати на работа по отказот од Манчестер јунајтед, но ...

Како Мурињо може да му спакува отказ на Солскјер наскоро

Спортклуб - 02.12.2019

По неуспесите на Манчестер Јунајтед против Шефилд (3:3) и против Астон Вила (2;2), навидум работата на Оле Гунар Солскјер е безбедна. Од клубот во Манчестер упорно тврдат дека работата на норвешкиот тренер е сигурна и не е доведена под знак прашање.

Покетино добива неодолива понуда – ќе седне на клупата на англиски гигант!?

СуперСпорт - 02.12.2019

Аргентинскиот тренер Маурицио Покетино неодамна доби отказ од Тотенхем по серијата на лоши резултати, а негов наследник во Лондон стана Жозе Мурињо. Покетино, сепак, не треба долго да одмора, зашто веќе има неколку интересни понуди.

За да си ја задржи работата ќе мора да го победи Ливерпул

TopSport - 02.12.2019

Марко Силва барем засега ќе остане на тренерската позиција во Евертон иако клубот од „Гудисон“ бележи катастрофални резултати оваа сезона. Екипата на која и предвидуваа пласман меѓу првите шест во Премиер лигата се наоѓа на 17 место на табелата.

Почетино, изненадувачки, се појави во аргентински Њувелс Олд Бојс

SportMedia - 02.12.2019

Поранешниот менаџер на Тотенхем, Маурисио Покетино се врати во Аргентина во посета на неговиот поранешен клуб Њувелс Олд Бојс. Почетино, кој беше отпуштен од Спарс минатиот месец, ја започна својата кариера во Њувелс Олд Бојс, минувајќи пет години ...

Почетино може да добие понуда што не опаѓа

Sport M - 02.12.2019

Аргентинскиот стручњак Маурисио Почетино неодамна беше отпуштен од клупата на Тотенхем. Покетино беше отпуштен по низата слаби резултати, а само еден ден подоцна Тотенхем објави дека нов тренер на овој тим е Жозе Мурињо.

Угледен спортски новинар: Тоа што Покетино е слободен воопшто не му помага на Оле, неговата позиција сега…

Дерби - 02.12.2019

Манчестер Јунајтед вчера доживеа уште еден неуспех откако Астон Вила успеа да извлече реми на „Олд Трафорд“. „Ѓаволите“ со победа против тимот од Бирмингем ќе дојдеа на „само“ шест бода до ТОП 4, но уште еднаш ја прокоцкаа таа прилика, и втора ...

Пеп Гвардиола е расположен за нов договор со Манчестер Сити, фановите негодуваат за резултатите

Екипа - 02.12.2019

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола е „отворен“ за идејата за нов договор со клубот. 48-годишниот Шпанец беше именуван во 2016 година, а минатата година потпиша продолжување на соработката до 2021 година.

„Имате тренер кој веројатно ќе постигнеше хет-трик на таков натпревар“

24Фудбал - 02.12.2019

„Црвените ѓаволи“ моментално се на деветтото место на табелата во Премиерлигата, по ремито кај Шефилд Јунајтед, изминатото 13 коло избраниците на Солшер ремизираа и против Астон Вила на домашен терен.

Солскјер не е загрижен за тоа што Манчестер Јунајтед е дури во средината од табелата

Екипа - 02.12.2019

Манчестер Јуанјтед е на деветтото место на премиерлигашката табела со 18 бода по 14 одиграни натпревари. Во викенд рундата во Англија, Јунајтед повторно не дојде до победа, ремизираше 2-2 со Астон Вила.

Кога дојде беше најдобар, сега е далеку зад другите

Спортклуб - 02.12.2019

Оле Гунар Солскјер ги освои срцата на навивачите на Манчестер Јунајтед кога го наследи Жозе Мурињо затоа што имаше серија од десет победи и го врати оптимизмот во тимот. Речиси една година подоцна, Норвежанецот е убедливо најјслабиот менаџер во ...

Покетино ќе мора да им плати на Тотенхем доколку сака да преземе клуб од Премиер лигата

TopSport - 02.12.2019

Поранешниот менаџер на Тотенхем Маурицио Покетино изминатите денови медиумите го поврзуваа со неколку екипи од Премиер лигата, меѓу кои е и Арсенал. Покетино пред две недели доби отказ, а Тотенхем за предвремениот раскин на соработката на ...

Солскјер брутално искрен по новиот кикс на Манчестер

Спортклуб - 02.12.2019

Екипата на Манчестер Jунајтед мораше да се „задоволи“ само со бод во мечот против Астон Вила кој се одигра вчера на „Олд Трафорд“ (2-2). „Црвените ѓаволи“ повторно губеа, па го свртеа резултатот, но на крај сепак останаа без победата.

Солскјер: Не заслуживме да победиме

Спортски - 02.12.2019

Манчестер Jунајтед не успеа да ja совлада Астон Вила на „Олд Трафорд“ и одигра само 2-2. Гостите поведоа веќе во 11. минута, а Јунајтед пред крајот на првиот дел стигна до израмување со автоголот на Хитон.

Гвардиола: Манчестер сити не е тим кој се предава

TopSport - 02.12.2019

Пеп Гвардиола инсистира дека на фудбалерите на Манчестер сити не им недостасува ниту самодоверба, ниту желба за игра, откако паднаа на 11 поени зад лидерите Ливерпул по 2:2 ремито со Њукасл јунајтед по 14 кола во Премиер лигата.

Солскјер: Требаше да бидеме многу подобри, овие момци имаат многу енергија, но…

Дерби - 01.12.2019

Манчестер Јунајтед уште еднаш не успеа да го освои целиот плен на меч од Премиер лигата и тоа во дуел на кој важеше како фаворит против Астон Вила. На „Олд Трафорд“ паднаа четири гола за конечни 2-2 и само бод за „црвените ѓаволи“ што секако е ...

Гвардиола го има најлошиот старт во својата тренерска кариера

Дерби - 01.12.2019

На Манчестер Сити не му оди во оваа натпреварувачка сезона во Премиер лигата и веќе по 14 кола има сериозен минус во однос на лидерот Ливерпул. „Граѓаните“ во текот на вчерашниот ден само ремизираа против Њукасл, па сега заостануваат дури 11 бода од ...

Манчестер јунајтед киксна и против Астон Вила, Ихеначо е херојот на Лестер (ВИДЕО)

24Фудбал - 01.12.2019

Манчестер јунајтед одигра само 2-2 против Астон Вила на Олд Трафорд, Ихеначо со гол во 94. минута му донесе победа на Лестер над Евертон. Солшер во четвртокот го одмараше првиот тим и со млади играчи настапи во Лига Европа, но тоа не му помогна на ...

До кога ќе го толерираат Солскјер? Јунајтед не победи ниту против Астон Вила (ВИДЕО)

Gol.mk - 01.12.2019

Екипата на Манчестер Јунајтед повторно ги разочара своите фанови и по ремито со Шефилд во претходното коло, како и поразот од Астана во ЛЕ, вечерва не победија ниту против новајлијата во лигата, Астон Вила (2-2).

Јунајтед не успеа да ја скрши Астон Вила, Ихеначо донесе херојска победа за Лестер (Видео)

Дерби - 01.12.2019

Манчестер Јунајтед повторно ги разочара своите навивачите, додека пак Лестер ја продолжи бајката и со драматична победа се зацврсти на второто место на табелата во Премиер лигата. Ова е епилогот од двете последните средби од 14.

Лестер се врати на второто место, ново разочарување на Јунајтед

Нетпрес - 01.12.2019

Фудбалерите на Лестер Сити по возбудливиот финиш и пресврт на резултатот се вратија во неделата на втората позиција во англиската Премиер лига, откако во рамките на 14-то коло на домашен терен го совладаа Евертон со 2:1.

Заврши ли ерата на Солшер во Манчестер? Астон Вила извади реми на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 01.12.2019

Манчестер јунајтед одигра уште еден разочарувачки натпревар во Премиерлигата, откако ремизираше 2-2 со Астон Вила пред своите гледачи во рамки на 14.коло. „Црвени ѓаволи“ исто како и на гостувањето кај Шефилд, така и денеска , најпрво губеа, па со ...

Премиер лига: „Тоне“ бродот на Солскјер?! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 01.12.2019

„Црвените ѓаволи“ го забележаа и второто реми по ред во најсилното англиско фудбалско првенство. Избраниците на менаџерот Оле Гунар Солскјер одиграа нерешено (2:2) во 14. коло на свој терен против Астон Вила.

Лестер со ВАР-препорака до триумф во последен час, реми за Јунајтед дома

Екипа - 01.12.2019

Лестер ја продолжи победничката низа откако го совлада Евертон со 2-1, со погодок во 94.минута што го постигна Кенечи Ихеаначо, а беше потврден и со ВАР-технологијата. Евертон поведе со голот на Ришарлисон во 23.минута, а израмни Џејми Варди во ...

Ново разочарување на Олд Трафорд, Љунберг авантурата во Арсенал ја почна со реми (видео)

OhridNews - 01.12.2019

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед и Арсенал освоија само по бод во 14-та рунда од Премиер лигата ремизирајќи со идентични 2-2 со Астон Вила односно Норвич. „Црвените ѓаволи“ одамна не личат на себе, но секое ново издание е разочарувачко без надеж за ...

Јунајтед освои само бод со Астон Вила, Лестер во финишот го сруши Евертон

SportMedia - 01.12.2019

Манчестер Јунајтед уште еднаш приреди „шок“ за своите навивачи откако одигра нерешено 2:2 против Астон Вила на домашен терен. Гостите од Биримингем стигнаа до водство со голот на Грелиш. Автоголот на Хитон донесе израмнување, а потоа Лиделоф донесе ...

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед се „расфрла“ со бодови и Астон Вила замина непоразена од „Олд Трафорд“

Sport M - 01.12.2019

Астон Вила е петтата екипа која сезонава заминува со бодови од „Олд Трафорд“. Претходно Кристал Палас победи, Арсенал и Ливерпул однесоа по еден бод. Астон Вила поведе по 11 минути игра преку Грелиш, резултат кој беше актуелен се до 42.минута кога ...

Драматична победа на Лестер, Вила зедоа бод кај Јунајтед (Видео)

TopSport - 01.12.2019

Лестер забележаа драматична победа над Евертон (2:1), додека Астон Вила освоија бод кај Манчестер Јунајтед (2:2) во 14 коло во Премиер лигата. Сензационалните шампиони од пред три сезони, фудбалерите на Лестер се зацвртстија на второто место на ...

(ВИДЕО) Астон Вила освои бод на „Олд Трафорд“, Лестер до пресврт во последните секунди

Спортклуб - 01.12.2019

Манчестер Јунајтед не успеа да ја совлада Астон Вила во рамките на 14. коло од Премиер лигата, откако мечот на „Олд Трафорд“ заврши со 2:2. „Црвените ѓаволи“ повторно се мачеа во својата игра, а Астон Вила на крајот успеа да однесе бод од „Театарот ...

Реал му нудел 14.000.000 евра на Мурињо за да го одбие Тотенхем, но…

Спортклуб - 01.12.2019

Во Северен Лондон брзо заборавија на Маурисио Покетино и кризата која во еден момент се закануваше целосно да ја уништи сезоната за Тотенхем. Жозе Мурињо со три последователни победи направи пресврт и ги врати Спарси на победничката патека и делува ...

Реал му понудил на Мурињо 14 милиони евра да го одбие Тотенхем

Нетпрес - 01.12.2019

Шпанскиот фудбаклски гигант Реал Мадрид наводно му понудил на португалскиот стратег Жозе Мурињо дури 14 милиони евра само да не ја прифати понудата на Тотенхем да го преземе водењето на лондонскиот тим, пишува британски The Sun.

Манчестер јунајтед не ја победи ни Астон Вила, Ихеначо е херојот на Лестер (ВИДЕО)

МКД - 01.12.2019

Манчестер јунајтед одигра само 2-2 против Астон Вила на Олд Трафорд, Ихеначо со гол во 94. минута му донесе победа на Лестер над Евертон. Солшер во четвртокот го одмараше првиот тим и со млади играчи настапи во Лига Европа, но тоа не му помогна на ...

Угледен спортски новинар: Тоа што Покетино е слободен воопшто не му помага на Оле, неговата позиција сега…

Точка - 02.12.2019

Манчестер Јунајтед вчера доживеа уште еден неуспех откако Астон Вила успеа да извлече реми на „Олд Трафорд“. „Ѓаволите“ со победа против тимот од Бирмингем ќе дојдеа на „само“ шест бода до ТОП 4, но уште еднаш ја прокоцкаа таа прилика, и втора ...

Покетино нема да чека долго како Мурињо, може веднаш да се врати на работа

МКД - 02.12.2019

Маурисио Покетино веројатно нема да чека долго како Мурињо за да се врати на работа, ситуацијата во големите клубови, особено во Премиерлигата сега е поинаква. Мурињо долго време чекаше да се врати на работа по отказот од Манчестер јунајтед, но ...