TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | Снуп Дог на аеродром во Шкотска го пречекаа со гајди

Слободен Печат - 20.03.2023

Американскиот рапер Снуп Дог неодамна слетал во Глазгов, Шкотска, а на аеродромот се погрижиле ова доаѓање да му остане во сеќавањето. Имено, во текот на излегувањето од авионот, еден музичар на гајда го отсвирел еден од најголемите хитови „Still ...

Снуп Дог на аеродром во Шкотска го пречекаа со гајди (ВИДЕО)

Канал5 - 20.03.2023

На интернет се шири видео од аеродромот во Глазгов каде Снуп Дог слета викендов пред неговиот концерт како дел од европската турнеја. Дог на аеродромот го пречекал гајдаџија, а видеото брзо станало вистински интернет хит.