TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тројца прилепчани приведени поради производство и продажба на наркотици

Маркукуле - 22.04.2018

Вчера за време на контрола во објект на улицата “Македонски гемиџии” во Битола, биле приведени три лица од Прилеп. Сите се приведени поради сомневање дека сториле кривично дело “Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Во Битола притворени тројца прилепчани за продажба на дрога

+инфо - 21.04.2018

Битолската полиција во соработка со инспектори од УЈП, синоќа во 3.30 часот при контрола во угостителски објект на улица “Македонски гемиџии” во Битола, легитимирале 15 лица и од слобода лишиле три лица поради сoмнение за кривично неовластено ...

Во Битола уапсени три лица поради производство и продажба на дрога

Стандард - 21.04.2018

Три лица се уапсени во Битола рано изутринава поради производсто и продажба на дрога, соопшти МВР. По претходно изготвен план од страна на полициски службеници од Одделот за недозволена трговија со дрога при СВР Битола и полициски службеници од ...

Во Битола уапсени три лица поради производство и продажба на дрога

А1 On - 21.04.2018

Три лица се уапсени во Битола рано изутринава поради производсто и продажба на дрога, соопшти МВР. По претходно изготвен план од страна на полициски службеници од Одделот за недозволена трговија со дрога при СВР Битола и полициски службеници од ...

Во Битола приведени тројца прилепчани за продажба на дрога

МКД - 21.04.2018

Три лица се приведени во кафеана во Битола под сомнение дека препродавале дрога. Кај нив полицијата нашла една најлонска паковка грутчеста материја која со потврда е одземена и дадена за вештачење.

Во Битола уапсени три лица поради производство и продажба на дрога

Локално - 21.04.2018

Три лица се уапсени во Битола рано изутринава поради производсто и продажба на дрога, соопшти МВР. По претходно изготвен план од страна на полициски службеници од Одделот за недозволена трговија со дрога при СВР Битола и полициски службеници од ...

Најнова: Апсења во Битола

Sky - 21.04.2018

Ноќеска (21.04.) во 03.30 часот по претходно изготвен план од страна на полициски службеници од Одделот за недозволена трговија со дрога при СВР Битола и полициски службеници од Полициска станица од општа надлежност Битола во содејство со инспектори ...

Македонската полиција упадна во битолски ресторан - уапсени тројца дилери

Сител - 21.04.2018

- Три лица се уапсени во Битола рано изутринава поради производсто и продажба на дрога, соопшти МВР. По претходно изготвен план од страна на полициски службеници од Одделот за недозволена трговија со дрога при СВР Битола и полициски службеници од ...

Приведени тројца Прилепчани поради производство и продажба на наркотици

Макфакс - 21.04.2018

Ноќеска за време на контрола во угостителски објект на улицата “Македонски гемиџии” во Битола, биле приведени три лица од Прилеп, поради сoмнение дека сториле кривично дело -“Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Приведени тројца прилепчани поради производство и продажба на наркотици

Точка - 21.04.2018

Ноќеска за време на контрола во угостителски објект на улицата “Македонски гемиџии” во Битола, биле приведени три лица од Прилеп, поради сoмнение дека сториле кривично дело -“Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Во Битола уапсени три лица поради производство и продажба на дрога

Либертас - 21.04.2018

Три лица се уапсени во Битола рано изутринава поради производсто и продажба на дрога, соопшти МВР. По претходно изготвен план од страна на полициски службеници од Одделот за недозволена трговија со дрога при СВР Битола и полициски службеници од ...

Во Битола притворени тројца прилепчани за продажба на дрога

Шеталиште - 21.04.2018

Битолската полиција во соработка со инспектори од УЈП, синоќа во 3.30 часот при контрола во угостителски објект на улица “Македонски гемиџии” во Битола, легитимирале 15 лица и од слобода лишиле три лица поради сoмнение за кривично неовластено ...

Во Битола уапсени три лица поради производство и продажба на дрога

Канал5 - 21.04.2018

Три лица се уапсени во Битола рано изутринава поради производсто и продажба на дрога, соопшти МВР. По претходно изготвен план од страна на полициски службеници од Одделот за недозволена трговија со дрога при СВР Битола и полициски службеници од ...

Во Битола уапсени три лица поради производство и продажба на дрога

ТВ21 - 21.04.2018

Три лица се уапсени во Битола рано изутринава поради производсто и продажба на дрога, соопшти МВР. По претходно изготвен план од страна на полициски службеници од Одделот за недозволена трговија со дрога при СВР Битола и полициски службеници од ...

Тројца прилепчани уапсени во Битола

Тера - 21.04.2018

Рано утрово по претходно изготвен план од страна на полициски службеници од Одделот за недозволена трговија со дрога при СВР Битола и полициски службеници од Полициска станица од општа надлежност Битола во содејство со инспектори од Управата за ...

Во Битола уапсени три лица поради производство и продажба на дрога

Бриф - 21.04.2018

Три лица се уапсени во Битола рано изутринава поради производсто и продажба на дрога, соопшти МВР. По претходно изготвен план од страна на полициски службеници од Одделот за недозволена трговија со дрога при СВР Битола и полициски службеници од ...

Македонската полиција упадна во битолски ресторан – уапсени тројца дилери

Орбис - 22.04.2018

Три лица се уапсени во Битола рано изутринава поради производсто и продажба на дрога, соопшти МВР. По претходно изготвен план од страна на полициски службеници од Одделот за недозволена трговија со дрога при СВР Битола и полициски службеници од ...