TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Охрид со достоинствен отпор загуби од Вардар

OhridNews - 19.09.2021

Ракометарите на Охрид пружија достоинствен отпор на актуелниот шампион Вардар, кој во ефикасен натпревар што се одигра во рамки на третото коло од Супер лигата, вечерва во спортската сала „Билјанини извори“ славеше 29:31.

Вардар минимално го победи Охрид со два разлика

Дриблинг - 19.09.2021

Ракометарите на Вардар ја запишаа и третата победа во домашното првенство. На гостувањето во Охрид го победија домашниот тим со 31-29. НаЈефикасни во составот на Вардар беа Тимур Дибиров 8 гола, Филип Талески 5, Куни Моралес, Анте Гаџа и Дарко Ѓукиќ ...

Вардар ептен се намачи за да дојде до бодовите кај Охрид!

Sport 1 - 19.09.2021

Ракометарите на Вардар далеку потешко од очекувањата ја продолжија победничката серија во домашното првенство, откако вечерва славеа на гостувањето кај Охрид (31-29). Црвено-црните мораа максимално да се испотат за да дојдат до бодовите против ...

„Вардарци“ добро се испотија за да го победат Охрид

Екипа - 19.09.2021

Ракометарите на Вардар останаа со максимален ефект и по третото коло во Супер-лигата, триумфирајќи на гостувањето против Охрид со резултат 29-31. Актуелниот шампион добро се испоти за да дојде до цел плен на ова гостување откако охриѓани со ...

Охрид повеќе од 50 минути го мачеше Вардар, ама бодовите заминаа за Скопје

Gol.mk - 19.09.2021

Македонскиот ракометен шампион Вардар забележа нова победа во Суперлигата, откако на гости кај Охрид славеше со , во натпревар во кој домаќините повеќе од 50 минути го мачеа големиот фаворит, но на крај бодовите заминаа за Скопје (29-31).

Охрид испушти сензација – Вардар се потеше 60 минути за победа во „Билјанини извори“

24 Ракомет - 19.09.2021

Ракометарите на Вардар продолжуваат со победите во Супер лигата и во 3. коло на гостувањето во Охрид забележаа нова со што освоија и нови три бода откако славеа со 31:29. Сепак, оваа победа не беше така лесна и ракометарите на шампионот мораа добро ...

Силен отпор на Охрид, но бодовите ги однесе Вардар

24 Ракомет - 19.09.2021

Ракометарите на Вардар продолжуваат перфектно во Супер лигата и во третото коло на гостувањето во Охрид забележаа нова победа и нови три бода откако славеа со 29:31. Натпреварот започна израмнето до 4:4, следуваше серија на Вардар за прво поголемо ...

Силен отпор на Охрид, бодовите за Вардар

SportMedia - 19.09.2021

Вардар 1961 дојде до третата победа во низа во Супер-лигата. Актуелниот македонски првак на гостувањето кај Охрид славеше со 29-31 (11-15). Домаќинот пружи силен отпор, што пак му оди во прилог на Вардар, особено пред дуелот со Мешков Брест во ...

Шампионот Вардар гостува на „Билјанини извори“

OhridNews - 19.09.2021

Шампионот Вардар гостува на „Билјанини извори“ Во рамки на третото коло од ракометната Супер лига, ГРК Охрид го пречекува актуелниот шампион Вардар и учесник во Лигата на шампиони Вардар. Средбата почнува во 18 часот.