TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дилема

+инфо - 23.02.2021

Минатата недела бев повикан на првичниот распит во Основното јавно обвинителство, каде што ми беше даден на увид обвинителниот акт, покренат против мене и останатите лица, чиишто имиња се обврзав пред Јавниот обвинител нема да ги објавувам.

Дилема

Либертас

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка: Уставниот суд да се апстрахира од политички влијанија

Независен - 23.02.2021

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандар банка,во пресрет на утрешната седница на Уставниот Суд, на којашто, како што наведуваат во соопштение, прва точка од дневниот ред e иницијативата за оценка за уставноста и законитоста на член 163 став 3 ...

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка: Уставниот суд да се апстрахира од политички влијанија

Бизнис Вести

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка: Уставниот суд да се апстрахира од политички влијанија

Фокус

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка: Уставниот суд да се апстрахира од политички влијанија

Курир

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка: Уставниот суд да се апстрахира од политички влијанија

ТВ21

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка: Уставниот суд да се апстрахира од политички влијанија

24 Вести

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка: Уставниот суд да се апстрахира од политички влијанија

24Инфо

Опсервер Нетпрес Либертас Денешен Канал5 +инфо Вечер Прес PressingTV

Оштетените штедачи на Еуростандард: Уставниот суд да одлучува само врз основа на Уставот и законите

Слободен Печат - 23.02.2021

Здружението на оштетени штедачи на Еуростандард банка бара од Уставниот суд при носење на одлуката за случајот со банката да одлучуваат само врз основа на Уставот и законите. „Во пресрет на утрешната седница на Уставниот Суд, на којашто како прва ...

Здружение на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка: Уставните судии да одлучуваат само по уставот и законите

24 Вести

Оштетени штедачи: Повик до Уставниот суд да одлучува само врз основа на уставот и законите

Локално

Оштетените штедачи од „Еуростандард“: Уставниот Суд да не потпаѓа под политички влијанија

Република

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка: Уставниот суд да се концентрира само на Уставот и законите

Акцент

Здружение на оштетени лица на Еуростандард банка: Уставните судии да одлучуваат само по уставот

Канал5 - 22.02.2021

​Стотици семејства се оставени без своите заштеди, а 2 илјади фирми се на раб на опстанок поради пропаѓањето на Еуростандард банка, велат од Здружението на оштетени штедачи. Бараат укинување на дел од Законот за банки, според кој Фондот за ...

Штедачите во Еуростандард бараат Уставен да ги спаси

Сител

Oштетените штедачи во Еуростандард:Уставните судии да одлучуваат само по Уставот и законите

Алфа

Оштетените штедачи по правда пред Уставниот суд

МКД

Штедачите во Еуростандард бараат Уставен да ги спаси

Република

Оштетени штедачи: Еднаш бевме покрадени од организираната кражба на нашите депозити, сега повторно сме покрадени во стечајната постапка

Локално

Оштетените штедачи за криминалот во Еуростандард банка: Нашите пари не беа вложени во кладилница, туку во лиценцирана банка

Слободен Печат

Здружение на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка: Уставните судии да одлучуваат само по Уставот и ...

Опсервер - 22.02.2021

– Во пресрет на седницата на Уставниот суд на која како прва точка од дневниот ред e ставена нивната иницијатива за оценка за уставноста и законитоста на член од Законот за банки, Здружението на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка ...

Здружение на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка: Уставните судии да одлучуваат само по Уставот и законите

24Инфо

Здружение на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка: Уставните судии да одлучуваат само по Уставот и законите

Независен

Здружение на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка апелираат уставните судии да одлучуваат само по Уставот и законите

Курир

Здружение на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка: Уставните судии да одлучуваат само по Уставот и законите

Слободен Печат

Oштетените штедачи во Еуростандард: Уставните судии да одлучуваат само по Уставот и законите

+инфо

Здружение на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка: Уставните судии да одлучуваат само по Уставот и законите

Либертас

Вечер Прес Фокус MakPress