TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавите луѓе на социјалните мрежи не се дотолку реални

ТВ21 - 19.01.2022

Фитнес-инструкторката Стефана Авара објави видео на Тик-ток во коешто покажува како изгледот на телото може да биде многу различен на социјалните мрежи. Зад нас е периодот на празници во кој некои, веројатно, се здебелиле, што е сосем нормално… Но ...

ВИДЕО | Фитнес инструкторка ја покажа искривена слика на социјалните мрежи: Има разлика?

Слободен Печат - 18.01.2022

Фитнес тренерката Стефана Авара објави видео на социјалната мрежа „ТикТок“ во кое покажа колку различно може да биде прикажан изгледот на телото на социјалните мрежи. Зад нас е празничниот период во кој сите уживавме во слатки и други деликатеси кои ...

Убавите фотографии на социјалните мрежи не се дотолку реални

4NEWS - 19.01.2022

Фитнес-инструкторката Стефана Авара објави видео на Тик-ток во кое што покажува како изгледот на телото може да биде многу поразличен во живо и на социјалните мрежи. Зад нас е периодот на празници во кој некои, веројатно, се здебелиле, што е сосем ...

Фитнес инструкторка покажала колку она што го гледаме на социјалните мрежи е искривена слика на реалноста

Точка - 18.01.2022

Фитнес инструкторката Стефана Авара објавила видео на ТикТок во кое покажала како изгледот на телото може да биде поинаков на социјалните мрежи. Секојдневно на Инстаграм и другите социјални мрежи гледаме објави од манекенки и инфлуенсерки кои ...

Авара докажа дека она што го гледаме на социјалните мрежи е искривена реалност

Кајгана - 17.01.2022

Фитнес тренерката Стефана Авара објави видео на TikTok во кое покажа како изгледот на телото може да изгледа различно на социјалните мрежи. Зад нас е периодот на празничен одмор во кој уживавме во слатки и други намирници кои се богати со нездрави ...