TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Снежна бура направи хаос на Хаваите

Независен - 11.02.2019

Снежна бура која ги погоди Хаваите направи хаос, затоа што голем број домаќинства остави без струја, кршеше гранки, поплави патишта, но донесе и снег. Снегот не е невообичаен во планинските делови на тој островски архипелаг, но надлежните наведуваат ...

Снег на Хаваи на надморска висина од 1900 метри

Канал5 - 11.02.2019

Силно снежно невреме ги погоди Хаваите и предизвика хаос бидејќи голем број домаќинства останале без струја , имало многу искршени дрвја и гранки а се поплавени и патиштата. Снегот не бил вообичаен во планинските делови на овој островски архипелаг ...

Снежно невреме на Хаваите

Н.Македонија - 11.02.2019

Хавајските Острови ги погоди невреме, проследено со врнежи од снег, што доведе до прекин на електричната енергија до голем број домаќинства и поплави, додека силниот ветер корнеше гранки, кои предизвика оштетувања на некои домови и објекти и ...

(Видео) Хаос на Хаваите поради снежната бура

Макфакс - 11.02.2019

Снежната бура што ги погоди Хаваите предизвика хаос бидејќи голем број домаќинства останаа без струја, а беа поплавени и голем број патишта. Националната метеоролошка служба соопшти дека ветрот во некои подрајча достигнал брзина од 110 километри на ...

Снег ги затвори плажите во Хаваи

Кумановски м. - 11.02.2019

На пацифичкиот северозапад падна снег, а жителите тоа го прославиле на локалните ридови „вооружени“ со скии и санки. Во некои области од Пацифичкиот северозапад, т.е. територии на западот на Северна Америка со Тихиот океан на запад и карпести ...

Снег на Хаваите, жителите го одбележаа со заминување на скијање

ТВ21 - 10.02.2019

Снег падна на пацифичкиот северозапад, а жителите го одбележаа со санкање и скијање на околните брда, јавија американските медиуми. Во некои области паднала голема количина снег, а метеоролозите најавуваат нови врнежи на почетокот од следната ...

Снежно невреме ги погоди Хаваите

MTM - 11.02.2019

Снежното невреме што ги погоди Хаваите предизвика хаос бидејќи голем број домаќинства останале без струја , имало многу искршени дрвја и гранки а се поплавени и патиштата. Светските агенции информираат дека снегот не бил вообичаен во планинските ...

(ВИДЕО) НЕВИДЕНО: Снег ги покри плажите на Хаваи

Фактор - 11.02.2019

Снежно невреме го погоди Хаваи. Тоа доведе до прекин на електричната енергија до многу домаќинства, но предизвика и поплави, додека силниот ветер корнеше гранки, кои предизвика оштетувања на некои домови, објекти и блокираа повеќе патни правци.

(ВИДЕО) Снежна бура на Хаваите

Скопје1 - 11.02.2019

Снежната бура ги погоди Хаваите. Бурата предизвика хаос бидејќи голем број домаќинства останаа без струја, а беа поплавени и голем број патишта. Невремето проследено со врнежи од снег, доведе до прекин на електричната енергија до голем број ...

Хаос на Хаваите поради снежната бура

24Инфо - 11.02.2019

Снежната бура што ги погоди Хаваите предизвика хаос бидејќи голем број домаќинства останаа без струја, а беа поплавени и голем број патишта. Националната метеоролошка служба соопшти дека ветрот во некои подрајча достигнал брзина од 110 километри на ...

Снег на Хаваите, жителите го одбележаа со заминување на скијање

4NEWS - 10.02.2019

Снег падна на пацифичкиот северозапад, а жителите го одбележаа со санкање и скијање на околните брда, јавија американските медиуми. Во некои области паднала голема количина снег, а метеоролозите најавуваат нови врнежи на почетокот од следната ...

Снег на Хаваите предизвика хаос

OhridNews - 11.02.2019

Снежната бура што ги погоди Хаваите предизвика хаос бидејќи голем број домаќинства останаа без струја, а беа поплавени и голем број патишта. Националната метеоролошка служба соопшти дека ветрот во некои подрајча достигнал брзина од 110 километри на ...

На Хаваите падна снег

Канал5 - 10.02.2019

Дека климата се менува, доказ е и веста дека на Хаваите паднал снег. Американските медиуми јавија дека на пацифичкиот северозапад падна снег, а жителите го одбележаа со заминување на санкање и скијање на околните брда.

На Хаваите падна снег

Република - 10.02.2019

Американските медиуми јавија дека на пацифичкиот северозапад падна снег, а жителите го одбележаа со заминување на санкање и скијање на околните брда. Во некои области паднала голема количина снег, а метеоролозите најавуваат нови врнежи на почетокот ...