TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се појави снимка од рускиот суперсоничен проектил: Ракетата „Кинжал“ патува десет пати побрзо од брзината на звукот...

Точка - 14.03.2018

Русија објави дека успешно е лансирана суперсоничната ракета „Кинжал“ - едно од моќните оружја способни да понесат нуклеарна боева глава кои што рускиот претседател ги најави неодамна. Руското министерство за одбрана објави снимка од лансирањето на ...

Се симнува превезот на тајната од новата руска ракета на нуклеарен погон

Руска реч - 13.03.2018

Заменик-министерот на рускиот воен ресор откри дел од тајната што ја покрива најновата и засега безимена ракета на нуклеарен погон. Во интервјуто за весникот „Краснаја звезда” Јуриј Борисов соопшти дека новата ракета може да се детектира единствено ...

Русија го тестираше „непобедливиот“ хиперсоничен проектил што го најави Путин (ВИДЕО)

МКД - 12.03.2018

Русија соопшти дека успешно го тестирала хиперсоничниот проектил кој рускиот претседател Владимир Путин неодамна го опиша како „непобедливо оружје“, пренесуваат агенциите. Проектилот наречен „кинжал“ (бодеж) беше лансиран од воен авион МиГ-31 кој ...

ВИДЕО: Руската војска успешно ја тестираше новата суперсонична ракета

А1 On - 12.03.2018

Руската војска соопшти дека извршиле успешна проба на суперсонична ракета која може да носи боева глава и незабележано да помине низ непријателската одбрана. Видеото објавено од руското министерство за одбрана покажува како воениот авион Миг-31 ...

Лансиран недофатливиот „Кинжал“: Како руската хиперсонична ракета ги ужасна Британците

Руска реч - 12.03.2018

Министерството за одбрана на РФ објави видеоснимка од маневарско лансирање на хиперсоничната ракета на високопрецизен авијациски ракетен систем „Кинжал“ од авион-ловец МиГ-31 на Воздушно-космичките сили на Русија.