TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шпанија пресилна, прв пораз на нашите ракометарки

Спортски - 29.02.2024

Женската ракометна репрезентација загуби убедливо од Шпанија со 31-19 во третиот меч од квалификациите за ЕП. Избраничките на селекторот Кристијан Грчевски на почетокот од мечот играа солидно и му парираа на фаворизираниот противник, кој во ...

Грчевски, селекторот на Македонија: Од Шпанија треба да учиме

Спортклуб

Грчевски: Без разлика на резултатот, вакви дуели со моќната Шпанија многу значат за нашите девојки

Екипа

ФОТОГАЛЕРИЈА: Шпанија е пресилна за најдобрите македонски ракометарки

Слободен Печат

Грчевски: И покрај резултатот, јас сум задоволен од играта!

SportSport

Прв пораз за ракометарките, Шпанија пресилна (ФОТО)

SportSport

📷Македонија со негатива на полувреме од Шпанија

24 Ракомет

24 Ракомет 24 Ракомет Слободен Печат 24 Ракомет Слободен Печат SportSport 24 Ракомет Курир

ФОТО галерија: Шпанија пресилна за македонските ракометарки

Телма - 29.02.2024

Македонската женска ракометна репрезентација го доживеа првиот пораз во овој циклус на квалификации за настап на Европското првенство. Нашиот состав вечерва беше совладан од Шпанија со 31:19, но и покрај поразот Македонија се уште има големи шанси ...

Ракомет: Шпанија убедлива против Македонија на гостувањето во Скопје

Спортклуб

Шпанија е друга димензија: Ракометарките го претрпеа првиот пораз во квалификациите за ЕП

Дерби

Ракометарките поразени од Шпанија во квалификациите за ЕП

Н.Македонија

Шпанија е пресилна за македонските ракометарки, убедлив пораз

МКД

Ракометарките парираа едно полувреме, па загубија убедливо од Шпанија

Sport 1

Прв пораз за ракометарките во квалификациите за ЕП

Спортманија

Екипа Спортманија Н.Македонија Во Центар Либертас MakPress

Искуство плус од мегданот со Шпанките, пласманот на ЕП се уште во мислите… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 29.02.2024

Женската ракометна репрезентација на Македонија доживеа убедлив пораз на домашен терен од силната Шпанија со 19-31 во натпревар од 3. коло во квалификациите за пласман на Европското првенство 2024 година.

Македонија со минус шест на полувреме против Шпанија

Екипа

Ракометарките имаа сила само за едно полувреме против силната Шпанија

Екипа

Македонските ракометарки убедливо поразени од Шпанија

TopSport - 29.02.2024

Foto/ EPA-EFE/Georgi Licovski Женската ракометна репрезентација на Македонија го доживеа првиот пораз во квалификациите за пласман на Европското првенство. Во третото коло, Македонија очекувано загуби од Шпанија со 19:31 (11:17).

Македонските ракометарки убедливо поразени од Шпанија

Макфакс

Македонските ракометарки убедливо поразени од Шпанија

Опсервер

Ракометарките убедливо поразени од Шпанија

Кајгана