TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утре почнува судењето за случајот „Рекет“, Боки 13 повторно во притвор

Сител - 02.12.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева не се чувствува виновна. Нејзината одбрана за Сител вели дека таа ги информирала оти на почетокот на утрешното судење, нема да признае вина за случајот „Рекет“.

Утре почнува рекет, само Боки 13 судењето го стартува од зад решетки

Телма - 02.12.2019

На ден пред стартот на судењето за случајот Рекет, се поизвесно е дека Боки 13 ќе го започне процесот донесен од затворот во Шутка. И денеска нема решение на неговата жалба за притвор. Скопскиот апелационен суд го доби мислењето од вишото ...

Јовановски, Јанева и Кичеец влегуваат во судница-утре почнува судењето за „Рекет“

360 степени - 02.12.2019

По четири дена поминати во градската болница „8-ми Септември“, Бојан Јовановски – Боки 13 добил отпусно писмо и е вратен во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари. За неговиот престој во затворската ќелија деновиве ќе одлучува Апелацискиот суд во Скопје ...

Афера „Рекет“- утре почнува судењето

Алфа - 02.12.2019

Повеќе од половина година откако беше отворена предистрагата за „Рекет“ обвинетите конечно ќе седнат во судските клупи. Иако во јавноста се појавија сомнежи дека во овој случај покрај Боки 3, Катица Јанева и Зоран Милески, има и други вмешани, меѓу ...

Боки 13 вратен во „Шутка“, апелација решава за притворот

Канал5 - 02.12.2019

Каде завршија милионите од Луј Витон торбата, како ќе се брани екс специјалната обвинителка Катица Јанева но и Зоран Милески Кичеец, и што тој кажал во истрага се прашањата на кои јавноста очекува одговори.

Утре стартува „Рекет“, можни се изненадувања во судница

Фокус - 02.12.2019

На обвинителна клупа, утре во Кривичниот суд, треба да седнат Бојан Јовановски, Зоран Милевски-Кичеец и екс шефицата на СЈО, Катица Јанева, како обвинети во случајот „Рекет“. Според обвинението, Кичеец и Боки 13 од бизнисменот Орце Камчев побарале 8 ...

Утре почнува на судењето за „Рекет“

Алсат-М - 02.12.2019

Утре почнува судењето за случајот „Рекет“. На обвинителна клупа седнуваат Боки 13, Катица Јанева и Зоран Кичеец. Според обвинението на Вилма Русковска, тројцата побарале 8 милиони евра од бизнисменот Орце Камчев за да го спасат од прогон за перење ...

„Рекет“ - многу прашања, малку одговори

Р.С.Европа - 02.12.2019

За еден ден стартува судењето за случајот „Рекет“. Најважното прашање на кое се уште нема одговор е каде завршиле парите кои осомничениот бизнисменот Орце Камчев ги платил да не биде гонет од СЈО, а за прв пат обвинителството ќе ги чуе исказите на ...

Боки 13 од вчера е во ќелија во Шутка, Апелацискиот суд одлучува за притворот

МКД - 02.12.2019

Апелацискиот суд Скопје на нејавна седница ќе го разгледува барањето за укинување на мерката притвор за обвинетиот Бојан Јовановски. Од второстепениот суд за МКД.мк потврдуваат дека адвокатот на Јовановски го повлекол предлогот за јавна седница, по ...

Јанева не пpизнaвa винa, oбвинитeлcтвото пред тешка задача во „Рекет“

365 - 02.12.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка, второобвинета во случајот „Рекет“, нема да признае вина во судската постапка која започнува утре. Одбраната на Јанева е децидна и ќе игра на картата и ќе докажува дека обвинителката Вилма Русковска од ...

Денеска од болницата ,,8-ми септември“ ќе биде пуштен Бојан Јовановски

Канал5 - 02.12.2019

Во пресрет на утрешното прво рочиште од судскиот случај ,,Рекет“ за денеска е најавено пуштање од болница на Боки 13 кој претходните неколку дена беше хоспитализиран поради неговата здравствена состојба.

Боки 13 излегува од болница пред судење

Фактор - 02.12.2019

Бојан Јовановски, првообвинет во случајот „Рекет“, денеска треба да излезе од болницата „8 Септември“ по неколкудневен престој пред утрешното прво рочиште во кое обвинети се уште и Катица Јанева и Зоран Милевски.

Денеска од болницата ,,8-ми септември“ ќе биде пуштен Бојан Јовановски

Вечер - 02.12.2019

Во пресрет на утрешното прво рочиште од судскиот случај ,,Рекет“ за денеска е најавено пуштање од болница на Боки 13 кој претходните неколку дена беше хоспитализиран поради неговата здравствена состојба.

Боки 13 излегува од болница – утре на судење

Скопје1 - 02.12.2019

Во пресрет на утрешното прво рочиште од судскиот случај ,,Рекет“ за денеска е најавено пуштање од болница на Боки 13 кој претходните неколку дена беше хоспитализиран поради неговата здравствена состојба.

Боки 13 денеска ќе биде пуштен од болница, за утре најавено првото судење

Press24 - 02.12.2019

Во пресрет на утрешното прво рочиште од судскиот случај ,,Рекет“ за денеска е најавено пуштање од болница на Боки 13 кој претходните неколку дена беше хоспитализиран поради неговата здравствена состојба.

Јанева ќе ја убедува Русковска дека нема докази

Вечер - 02.12.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева нема да признае вина за случајот „Рекет“. Одбраната на Јанева е децидна во ставот дека обвинителката за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска нема докази против Јанева, па поради ...

Утре почнува судењето за „Рекет“: Јанева нема да признае вина?

Република - 02.12.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева нема да признае вина за случајот „Рекет“. Одбраната на Јанева е децидна во ставот дека обвинителката за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска нема докази против Јанева, па поради ...

Утре почнува судењето за „Рекет“: Јанева нема да признае вина

Press24 - 02.12.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева нема да признае вина за случајот „Рекет“. Одбраната на Јанева е децидна во ставот дека обвинителката за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска нема докази против Јанева, па поради ...

Јанева нема намера да признае вина за случајот „Рекет“

Слободен Печат - 02.12.2019

Јанева од пред неколку дена е во куќен притвор, откако Апелацискиот суд донесе одлука дека мерката притвор во текот на постапката може да се замени со поблага мерка за обезбедување на присуство.

Утре почнува судењето за „Рекет“

А1 On - 02.12.2019

Во Кривичниот суд во Скопје утре треба да се одржи првото рочиште за случајот „Рекет“ во кој се обвинети Бојан Јовановски – Боки 13, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и Зоран Милевски – Кичееч.

Утре стартува судењето за „Рекет“

iPortal - 02.12.2019

Утре стартува првото рочиште за случајот „Рекет“ во кој се обвинети Бојан Јовановски – Боки 13, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и Зоран Милевски – Кичееч. Во домашен притвор се обвинети Катица Јанева и Зоран Милевски – Кичеец, ...

Рекет“ – многу прашања, малку одговори

Либертас - 02.12.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева нема да признае вина за случајот „Рекет“. Одбраната на Јанева е децидна во ставот дека обвинителката за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска нема докази против Јанева, па поради ...

Јанева, Боки и Кичеец утре на суд за „Рекет“

Expres - 02.12.2019

Првото рочиште за случајот „Рекет“ во кој се обвинети Бојан Јовановски – Боки 13, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и Зоран Милевски – Кичеец треба да се одржи утре во Кривичниот суд во Скопје.

Утре почнува рекет, само Боки 13 судењето го стартува од зад решетки

Курир - 02.12.2019

На ден пред стартот на судењето за случајот Рекет, се поизвесно е дека Боки 13 ќе го започне процесот донесен од затворот во Шутка. И денеска нема решение на неговата жалба за притвор. Скопскиот апелационен суд го доби мислењето од вишото ...

Јанева нема да признае вина, ќе се брани и ќе ги убедува сите дека нема докази

Скопје1 - 02.12.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева нема да признае вина за случајот „Рекет“. Одбраната на Јанева е децидна во ставот дека обвинителката за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска нема докази против Јанева, па поради ...

Утре почнува судењето за случајот „Рекет“, Боки 13 повторно во притвор

4NEWS - 02.12.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева не се чувствува виновна. Нејзината одбрана за Сител вели дека таа ги информирала оти на почетокот на утрешното судење, нема да признае вина за случајот „Рекет“.

Јанева не чувствувала вина - Утре судење за „Рекет"

Press24 - 02.12.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева не се чувствува виновна. Нејзината одбрана за Сител вели дека таа ги информирала оти на почетокот на утрешното судење, нема да признае вина за случајот „Рекет“.