TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Пластики“ ќе инвестира во Битола и ќе отвори нови 150 работни места

Република - 01.12.2016

Грчката компанија „Пластики“ од Атина, специјализирана во производство на изолирачки материјали во градежниот бизнис ќе инвестира во Битола. Oчекувањата се дека инвестицијата за околу две години да порасне до 2,5 милиони евра и да вработи 150 лица.

Најмалку 260 директни нови работни места

Вечер Прес - 01.12.2016

Две нови компании ќе инвестираат во Битола, најави Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа во ИЕ4, на митинг во Битола -Турска компанија која се занимава со метало-преработувачка индустрија одлучи да инвестира во ...

Сопственикот на компанијата „Пластики“ која ќе инвестира во Битола: Ќе отвориме нови 150 работни места/Видео

Lider - 01.12.2016

Грчката компанија „Пластики“ од Атина, специјализирана во производство на изолирачки материјали во градежниот бизнис ќе инвестира во Битола. Oчекувањата се дека инвестицијата за околу две години да порасне до 2,5 милиони евра и да вработи 150 лица.

Сопственикот на компанијата „Пластики“ која ќе инвестира во Битола: Ќе отвориме нови 150 работни места

Press24 - 01.12.2016

Грчката компанија „Пластики“ од Атина, специјализирана во производство на изолирачки материјали во градежниот бизнис ќе инвестира во Битола. Oчекувањата се дека инвестицијата за околу две години да порасне до 2,5 милиони евра и да вработи 150 лица.

„Пластики“: Ќе отвориме нови 150 работни места

Пулс24 - 01.12.2016

Грчката компанија „Пластики“ од Атина, специјализирана во производство на изолирачки материјали во градежниот бизнис ќе инвестира во Битола. Oчекувањата се дека инвестицијата за околу две години да порасне до 2,5 милиони евра и да вработи 150 лица.

ДВЕ НОВИ ИНВЕСТИЦИИ ВО БИТОЛА: Груевски најави 260 работни места

Телеграф - 01.12.2016

На оваа инвестиција, додаде Груевски, работеше министерот Џери Наумоф по потекло од битолско и двајца од кабинетот на претседателот на Владата, Данчо Николовски и Слободан Тодоровски, кои заслужуваат честитки Две нови компании ќе инвестираат во ...

Груевски најави 2 нови инвестиции во Битола

Press24 - 01.12.2016

Две нови компании ќе инвестираат во Битола, најави Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа во ИЕ4, на митинг во Битола. -Турска компанија која се занимава со метало-преработувачка индустрија одлучи да инвестира во ...

Груевски: Најмалку 260 директни нови работни места

Пулс24 - 01.12.2016

Две нови компании ќе инвестираат во Битола, најави Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа во ИЕ4, на митинг во Битола. -Турска компанија која се занимава со метало-преработувачка индустрија одлучи да инвестира во ...

Две нови инвестиции во Битола: Груевски најави 260 работни места

Вест - 01.12.2016

На оваа инвестиција, додаде Груевски, работеше министерот Џери Наумоф по потекло од битолско и двајца од кабинетот на претседателот на Владата, Данчо Николовски и Слободан Тодоровски, кои заслужуваат честитки Две нови компании ќе инвестираат во ...

Груевски од Битола: Заев е на власт во Струмица, ама не донесе инвестиции

+инфо - 01.12.2016

Тој најави две во Битола. Едната е на турска фирма, а другата на грчка компанија. Никола Груевски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ и на митингот во Битола најави нови инвесртиции и му порача на својот противник лидерот на СДСМ, Зоран Заев дека тој за 11 години ...

ВИДЕО: Масовен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Битола

МК News - 01.12.2016

Голем број луѓе се собраа во Битола на митингот организиран од страна на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ.Две нови компании ќе инвестираат во Битола, најави Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ...