TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој и зошто пукал во Идризи? -Осомничени нема

Алфа - 14.05.2021

Полицијата се уште не соопштува поконкретни детали за убиството кое се случи пред два дена во Скопје. Не кажуваат дали ја знаат причината, ниту пак дали имаат сознанија кој би можел да стои зад пукањето во скопски Бутел кое заврши фатално за 43 ...

Градоначалникот на Бутел за Идризи: Не знаев за неговиот бизнис и не сум видел лошо од него

Сител - 14.05.2021

Велимир Смилевски, градоначалникот на Бутел по информациите дека бил многу близок со Камер Идризи, кој завчера вечерта беше убиен, вели дека не знаел за неговиот бизнис, ниту разговарал за тоа. – Тој ми е комшија, којшто е две години помал од мене.

Oд албумот на Камбер Идризи: Фотографии со Пендаровски, Зекири, градоначалникот на Бутел…

Република - 14.05.2021

Убиениот Камбер Идризи имал блиски врски со членови и активисти на СДСМ. На социјалните мрежи се појавија негови фотографии со градоначалникот на Бутел Велимир Смилевски.Тој за Камбер вели дека биле како браќа но оти не знае дека се замивала со ...

Градоначалникот на Бутел за убиениот Идризи: Не знаев за неговиот бизнис и не сум видел лошо од него

Press24 - 14.05.2021

Велимир Смилевски, градоначалникот на Бутел по информациите дека бил многу близок со Камер Идризи, кој завчера вечерта беше убиен, вели дека не знаел за неговиот бизнис, ниту разговарал за тоа. – Тој ми е комшија, којшто е две години помал од мене.

Убиениот во Бутел во друштво на Пендаровски и Зекири (ФОТО)

PressingTV - 14.05.2021

Убиениот Камбер Идризи имал блиски врски со членови и активисти на СДСМ. На социјалните мрежи се појавија негови фотографии со градоначалникот на Бутел Велимир Смилевски.Тој за Камбер вели дека биле како браќа но оти не знае дека се замивала со ...

Смилевски за Идризи: Секој има своја приказна, јас не сум видел лошо од него

Локално - 13.05.2021

Градоначалникот на Бутел, Велимир Смилевски по информациите дека бил многу близок со Камер Идризи, кој вчера беше убиен, за „А1он“ вели дека не знаел за неговиот бизнис, ниту разговарал за тоа.

Убиениот Камбер Идризи со богат фото албум, се сликал и со Пендаровски (ФОТО)

+инфо - 13.05.2021

Од детство, од четири години, па се до вчера, бевме заедно. Јас го знам многу поразлично. Мене ми бил другар цел живот, помал е, сум го сакал, сум го дружел - вели градоначалникот на Бутел.

Градоначалникот на Бутел за убиениот Идризи: Ми беше другар цел живот, не сум видел лошо од него

Слободен Печат - 13.05.2021

Од детство, од четири години, па сѐ до вчера, бевме заедно. Јас го знам многу поразлично, изјави градоначалникот на Бутел, Велимир Смилевски за порталот А1он , во врска со бруталното убиство на неговиот пријател, Камер Идризи.

Смилевски за убиениот Идризи: Бевме соседи, ми беше другар цел живот

24Инфо - 13.05.2021

Од детство, од четири години, па се до вчера, бевме заедно. Мене ми бил другар цел живот, помал е, сум го сакал, сум го дружел, изјави градоначалникот на Бутел, Велимир Смилевски за убиениот Камер Идризи.