TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Момче во река пронашло заб од мамут , стар 10 000 години (ВИДЕО)

Канал5 - 16.08.2019

12- годишно момче од американската држава Охајо случајно наишло на огромен заб од мамут , стар 10 000 години. 12 годишниот Џексон Хапнер бил на излет во местото Хани ран , каде што работел негов роднина.

Ова момче во текот на летувањето пронашло нешто за восхит: Го видел како ѕирка од земјата - старо е 4.000 години!

Точка - 16.08.2019

Научниците биле воодушевени. Ова момче (12), минатиот месец пронашло катник од мамут во летувалиште североисточно од Охајо. „Дванаесетгодишниот Џексон забележал заб во близина на Хани Ран во текот на фамилијарното собирање за правење групна ...

МОМЧЕ НА ЛЕТУВАЊЕ НАИШЛО НА ГОЛЕМО ОТКРИТИЕ: Видел како нешто ѕирка од земјата, старо е 4.000 години! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 16.08.2019

Џексон Хапнер (12) бил на излет во местото Хани ран, каде што работел негов роднина. Тој се прошетал до реката, каде што наишол на чуден назабен фосил. Дванаесетгодишно момче од американската држава Охајо случајно наишло на огромен заб од мамут, ...

(ВИДЕО) МОМЧЕ НА ЛЕТУВАЊЕ НАИШОЛ НА ГОЛЕМО ОТКРИТИЕ: Видел дека нешто чудно ѕирка од земјата – старо 4.000 години!

Екран - 17.08.2019

За време на еден попладневен семеен излет, Џексон Харпер (12) шетал покрај потокот во Милерсвил, во Охајо, кога видел дека нешто ѕирка од земјата… Научниците биле воодушевени. Ова момче (12), минатиот месец пронашло катник од мамут во летувалиште ...