TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Верстапен: Да се бориш за седум или осум титули треба и малку среќа

Gol.mk - 27.01.2022

Макс Верстапен го детронизира Луис Хамилтон и ја прекина доминацијата на Мерцедес во Светскиот шампионат во Формула 1. Холанѓанецот имаше неверојатна сезона со Ред Бул, а таа кулминираше во последната трка која понуди неверојатна драма.

Раиконен не сфаќа зошто имал толку фанови во Ф1

Макфакс - 26.01.2022

Кими Раиконен вели дека не сфаќа зошто станал еден од најомилените Формула 1 возачи кај фановите, иако признава дека е можно тоа да се случи бидејќи бил „постојано чуден“. 42-годишниот светски шампион од 2007 година, стави крај на својата богата ...

Мерцедес ќе го тужи Хамилтон ако замине во пензија од Ф1?

Gol.mk - 26.01.2022

Британскиот Ф1-возач Луис Хамилтон се уште е незадоволен од одлуката околу последната трка во Абу Даби по која ја загуби титулата од Макс Верстапен и можно е да замине во пензија, но тоа нема да биде така лесно.

Мерцедес му подготвува одмазда на Хамилтон доколку се збогува со Формула 1

Sport M - 26.01.2022

Луис Хамилтон се уште не ја најавува својата иднина во Формула 1. Формула 1 објави дека конечниот извештај за контроверзната трка во Дуаби ќе биде направен дури на 18 март, два дена пред првата трка од новата сезона, која стартува во Бахреин.

Мерцедес ќе му се одмазди на Хамилтон ако реши да се повлече од Ф1

СуперСпорт - 26.01.2022

Луис Хамилтон сè уште не ја кажа конечната одлука за неговата иднина во Формула 1, односно дали ќе остане во шампионатот или ќе оди во пензија. Ф1 најави дека конечниот извештај од контроверзната трка во Дубаи ќе го објави на 18 март, два дена пред ...

Ферстапен: Среќата му помогна на Хамилтон да освои седум титули

Спортманија - 25.01.2022

Шампионот во Формула 1 за 2021 година, Макс Ферстапен, изјави дека за да се освојат седум-осум титули во овој спорт, потребно е да се има и многу среќа. Холанѓанецот верува дека и неговиот ривал Луис Хамилтон од Мерцедес, имал многу среќа на патот ...

Мерцедес: Хамилтон и Расел ќе добијат исти услови

Точка - 25.01.2022

Џорџ Расел, во новата сезона, ќе му биде колега на Луис Хамилтон во Мерцедес. Британецот во тимот го наследи Валтери Ботас. Финецот кариерата ќе ја продолжи во Алфа Ромео. Валтери Ботас, во ниту еден момент не му беше ривал на Хамилтон, туку му ...

Раиконен не сфаќа зошто имал толку фанови во Ф1

MTM - 27.01.2022

Кими Раиконен вели дека не сфаќа зошто станал еден од најомилените Формула 1-возачи кај фановите иако признава дека е можно тоа да се случи бидејќи бил постојано чуден. 42-годишниот светски шампион од 2007 година стави крај на својата богата кариера ...