TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Италијанските медиуми до Ферари – потпишете со Рикјардо

TopSport - 16.04.2018

По фантастичната победа на Даниел Рикјардо на Кинеското ГП, италијанските медиуми го повикаа Ферари да потпише договор со Австралиецот со италијанско потекло чиј договор со Ред бул завршува на крајот на сезоната.

Алонсо: Победата на Ред Бул е мотивација за Мекларен

Стандард - 16.04.2018

Пилотот на Мекларен, Фернандо Алонсо смета дека победата на Даниел Рикардо во Гран При на Кина треба да биде мотивација за неговиот тим. Причина е тоа што и двајцата пилоти ги користат моторите на Рено, а успехот на Австралиецот од Ред Бул значи ...

Рикиардо победува само во возбудливи и неизвесни трки

Н.Македонија - 16.04.2018

Австралиецот Даниел Рикиардо, возачот на Ред бул, забележа сензационална победа на трката Формула 1 (Ф1) за Големата награда (ГН) на Кина, во Шангај, шеста за него во кариерата. Рикиардо одлично ги извози последните дваесетина круга и успеа да мине ...

Окон: Околностите ме спречија да освојам поени

Точка - 16.04.2018

Естебан Окон заврши пред Серхио Перез, но трката на французинот не беше подобра од таа на неговиот тимски колега, според него, поради различни околности. „Бевме блиску до освојување на поени, но околностите во трката не ни помогнаа.

Саинз: Ми фалеше круг да го минам Фетел

Точка - 16.04.2018

Рено имаа одлично Кинеско Гранд При успевајќи да стигнат до двојни поени за екипата. И додека Нико Хулкенберг беше најдобар од останатите со 6то место, Карлос Саинз исто така имаше силен ден, заврши на 9то место и малку фалеше да го помине ...

ФИА го предупреди Верстапен да биде повнимателен

Стандард - 16.04.2018

Тркачкиот директор на Формула 1, Чарли Вајтинг очекува повеќе претпазливост од младиот пилот на Ред Бул – Макс Верстапен, кој по ударот со Фетел на кинеската патеката „Шангај“ вчера додаде уште два казнени поени кон тркачката лиценца.

Хамилтон тврди дека Мерцедес веќе е „втор, па дури и трет“ по брзина

Стандард - 16.04.2018

Луис Хамилтон направи проценка која до неодамна ќе изгледаше луда, односно дека Мерцедес веќе не е најбрз тим. Светскиот шампион ја започна трката во Шангај од четвртото место откако се претстави разочарувачки во квалификациите.

Коцкањето на Ред Бул се исплатеше, голема победа на Рикиардо во Кина, Фетел најголем губитник!

МКД - 15.04.2018

Даниел Рикиардо приреди изненадување во Шангај и забележа голема победа на ГН на Кина откако Ред Бул го искористи безбедносното возило за фантастичен финиш на трката По вчерашните квалификации во кои Ред Бул беше далеку зад Ферари и Мерцедес, на ...

Рикиардо најбрз во Шангај за прво славје на „Ред Бул“

Телма - 15.04.2018

Даниел Рикиардо го обезбеди првото славје за „Ред Бул“ сезонава со триумфот на третата трка од формула еден шампионатот што се возеше за Големата награда на Кина. Австралиецот во 46 круг ја реши драматичната трка во Шанагај кога го престигна Финецот ...

Рикардо од Ред бул победи на ф1-трката во Шангај

24 Вести - 15.04.2018

Иако стартуваше шести, Рикардо најдобро ги искористи бурните случувања на патеката, со помош на одличната стратегија од неговиот тим. Тој го држеше шестото место и во 32. Круг, кога на патеката мораше да се појави безбедносното возило.

Рикјардо и „бикот“ со фантастична кинеска победа

Макфакс - 15.04.2018

Даниел Рикјардо е победник за Ред бул на Кинеското ГП, по една од најинтересните трки во последните пет-шест години во Формула 1, во која конечно имавме израмнета борба на три тима со многу претекнувања, инциденти и пресврти.

Фетел откри што му порачал на Ферстапен по трката во Шангај

Дерби - 15.04.2018

Макс Ферстапен ја прифати вината за инцидентот кој го предизвика на патеката во Шангај и призна дека направил почетничка грешка во моментите кога го удри Себастијан Фетел кој беше пред него во тие моменти, но ако во минатото Германецот реагираше ...

Formula 1 Кина 2018: Прва сезонска победа за Рикиардо и Red Bull

Додај Гас - 15.04.2018

Австралискиот возач во 46-от круг го помина дотогаш водечкиот во трката Валтери Ботас и ја обезбеди првата победа за Red Bull во сезоната, a шеста во неговата кариера. Мора да се каже дека триумфот во Шангај покрај одличното возење се должи и на ...

Верстапен ја призна вината за судирот со Фетел

А1 On - 15.04.2018

Возачот на „Ред Бул“, Макс Верстапен призна дека е виновен за денешниот судир на трката за Големата награда на Кина во Шанагај со пилотот на „Ферари“, Себастијан Фетел, поради премногу амбициозниот обид за претекнување.

Верстапен призна дека е виновен за сударот, кое фајде е тоа за Фетел

SportMedia - 15.04.2018

Макс Верстапен призна дека е виновен за сударот кој го имаше со Себастијан Фетел на денешната трка за Големата награда на Кина. Фетел беше лидер на трката, кога на 13 круга до крајот, тогаш второпласираниот Верстапен се обиде да го претекне ...

Рикиардо: Се чини дека никогаш не победувам во досадни трки

Gol.mk - 15.04.2018

По вчерашните квалификации Даниел Рикиардо заврши на шестата позиција, а денес се избори за првата победа во новата сезона. На патеката во Шангај тој зад себе ги остави Валтери Ботас и Кими Раиконен.

Ферстапен го „неутрализираше“ Фетел, Рикиардо ја освои Кина (Видео)

Дерби - 15.04.2018

Даинеле Рикиардо од тимот на Ред Бул е победник на трката за Големата награда на Кина во Формула 1 шампионатот, што за Австралиецот е прва победа по три извозени трки во новата сезона. Двајцата возачи на Ред Бул го искористија менувањето на ...

„Големата награда на Кина“: Даниел Рикардо од Ред Бул до шестата победа во кариерата!

Спортски - 15.04.2018

Австралиецот Даниел Рикардо, возачот на Ред Бул ја однесе победата во денешната трка за Големата награда на Кина. Од првата позицијата на трката тргна Себастијан Фетел од Ферари, а друштво во првиот ред му правеше неговиот тимски колега Кими ...

Верстапен ја прифати вината по денешниот судир со Фетел

Gol.mk - 15.04.2018

Младиот пилот на Ред Бул, Макс Верстапен, ја прифати вината по денешната трка во Кина на која се судри со лидерот во генералниот пласман, Себастијан Фетел. Со новите гуми, 20-годишникот се обиде да го претекне Германецот во 43.

Одличниот Рикиардо прв на целта во Кина, Фетел најголем губитник

СуперСпорт - 15.04.2018

Даниел Рикиардо е победник на третата трка од шампионатот на Формула 1 возена во Кина. За Австралиецот ова е шеста победа во неговата кариера. Втор низ целта помина Валтери Ботас од Мерцедес, додека на третата позиција се пласираше Кими Раиконен од ...

Ферстапен: Моја е грешката, но не беше намерно

Sport 1 - 15.04.2018

Макс Ферстапен направи голема грешка и предизвика инцидент во кој најлошо помина возачот на Ферари, Себастијан Фетел. Во еден момент од трката дојде до контакт помеѓу болидите на Ферстапен и Фетел, а тоа на крајот му донесе казна од 10 секунди на ...

Рикиардо победи на лудата трка за ГН на Кина

Gol.mk - 15.04.2018

Даниел Рикиардо е победник на Големата награда на Кина во Формула 1 во потполно луда трка во која прв мина низ целта и по шести пат во кариерата се искачи на највисокото место на пиедесталот.

Рикардо триумфираше на трката за ГН на Кина

А1 On - 15.04.2018

Пилотот на Ред Бул, Даниел Рикардо ги изненади фаворитите и освои победа во Кина. Австралиецот имаше многу силна трка и ја забележа шестата победа во кариерата во Формула 1. Трката беше многу драматична, откако лидерот на табелата од почетокот на ...

Себ остана спокоен: Ова може да се случи дури и да имаш над 300 старта

Стандард - 15.04.2018

Себастијан Фетел реагира прилично мирно, иако остана едвај 8-ми во Гран При на Кина поради несмасниот напад од Макс Верстапен и ударот меѓу нив. Германецот загуби практично половина од предноста пред Луис Хамилтон, кој исто така имаше проблеми, но ...

Ферстапен: Виновен сум, но нема да бидам „мирен“ возач (видео)

TopSport - 15.04.2018

Макс Ферстапен признава дека згрешил и дека тој е виновен за судирот со Себастијан Фетел на Кинеското ГП кое го чинеше место на подиумот и казна од 10 места. Холанѓанецот во 43. круг имаше премногу оптимистички обид за претекнување на Фетел, и се ...

Хил: Хамилтон ќе го одбие договорот со Мерцедес?

TopSport - 15.04.2018

По првите три трки од Формула 1 сезоната станува јасно дека веќе ја нема доминацијата на Мерцедес од претходните четири сезони, и ова може да го натера шампионот Луис Хамилтон да си замине од „Сребрената стрела“, предупредува ексшампионот Дејмон Хил.

Даниел Рикардо победник во големата награда за Кина

Sport M - 15.04.2018

Австралијанскиот возач на Ред Бул,Даниел Рикардо е победник на големата награда за Кина на третата трка од шампионатот на Формула 1 оваа сезона. Рикардо го забележа својот прв триумф оваа сезона но и шести во кариерата откако ги искористи грешките и ...

Рикардо ги изненади фаворитите Ферари и Мерцедес со победа во ГП на Кина

Стандард - 15.04.2018

Пилотот на Ред Бул, Даниел Рикардо ја освои денешната возбудлива трка за ГП во Кина на патеката во Шангај. Австралиецот имаше проблеми за време на подготовките во викендот, откако стартуваше едвај шести, но го искористи на исклучителен начин ...

Ф-1: Изненадување во Кина

Сител - 15.04.2018

Даниел Рикјардо е победник за Ред бул на Кинеското ГП, по една од најинтересните трки во последните пет-шест години во Формула 1, во која конечно имавме израмнета борба на три тима со многу претекнувања, инциденти и пресврти.

Верстапен ја призна вината за судирот со Фетел

Алсат-М - 15.04.2018

Возачот на „Ред Бул“, Макс Верстапен призна дека е виновен за денешниот судир на трката за Големата награда на Кина во Шанагај со пилотот на „Ферари“, Себастијан Фетел, поради премногу амбициозниот обид за претекнување.

Рикардо триумфираше за ГП на Кина

Алсат-М - 15.04.2018

Пилотот на Ред Бул, Даниел Рикардо ги изненади фаворитите и освои победа во Гран При на Кина. Австралиецот имаше многу силна трка и ја забележа шестата победа во кариерата во Формула 1. Трката беше многу драматична, откако лидерот на табелата од ...

Верстапен ја призна вината за судирот со Фетел

24 Вести - 15.04.2018

Возачот на „Ред Бул“, Макс Верстапен призна дека е виновен за денешниот судир на трката за Големата награда на Кина во Шанагај со пилотот на „Ферари“, Себастијан Фетел, поради премногу амбициозниот обид за претекнување.

Рикардо триумфираше за ГП на Кина

ТВ21 - 15.04.2018

Пилотот на Ред Бул, Даниел Рикардо ги изненади фаворитите и освои победа во Гран При на Кина. Австралиецот имаше многу силна трка и ја забележа шестата победа во кариерата во Формула 1. Трката беше многу драматична, откако лидерот на табелата од ...

Верстапен ја призна вината за судирот со Фетел

Курир - 15.04.2018

Возачот на „Ред Бул“, Макс Верстапен призна дека е виновен за денешниот судир на трката за Големата награда на Кина во Шанагај со пилотот на „Ферари“, Себастијан Фетел, поради премногу амбициозниот обид за претекнување.

Рикардо триумфираше за ГП на Кина

Локално - 15.04.2018

Пилотот на Ред Бул, Даниел Рикардо ги изненади фаворитите и освои победа во Гран При на Кина. Австралиецот имаше многу силна трка и ја забележа шестата победа во кариерата во Формула 1. Трката беше многу драматична, откако лидерот на табелата од ...

Рикардо триумфираше за ГП на Кина

Sport M - 15.04.2018

Пилотот на Ред Бул, Даниел Рикардо ги изненади фаворитите и освои победа во Гран При на Кина. Австралиецот имаше многу силна трка и ја забележа шестата победа во кариерата во Формула 1. Трката беше многу драматична, откако лидерот на табелата од ...

Рикардо триумфираше за ГП на Кина

Слободен Печат - 15.04.2018

Пилотот на Ред Бул, Даниел Рикардо ги изненади фаворитите и освои победа во Гран При на Кина. Австралиецот имаше многу силна трка и ја забележа шестата победа во кариерата во Формула 1. Трката беше многу драматична, откако лидерот на табелата од ...

Рикардо триумфираше за ГП на Кина

Курир - 15.04.2018

Пилотот на Ред Бул, Даниел Рикардо ги изненади фаворитите и освои победа во Гран При на Кина. Австралиецот имаше многу силна трка и ја забележа шестата победа во кариерата во Формула 1. Трката беше многу драматична, откако лидерот на табелата од ...

Рикардо триумфираше за ГП на Кина

Либертас - 15.04.2018

Пилотот на Ред Бул, Даниел Рикардо ги изненади фаворитите и освои победа во Гран При на Кина. Австралиецот имаше многу силна трка и ја забележа шестата победа во кариерата во Формула 1. Трката беше многу драматична, откако лидерот на табелата од ...