TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведена тетовка која го нападнала сопругот со остар предмет

Макфакс - 22.11.2020

Четириесет и тригодишна жена од тетовското село Копанчин Дол вчера била приведена поради семејно насилство. Според информациите, жената по вербална расправија, со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг.

Приведена жена во Тетовско поради напад на својот сопруг

ТВ21 - 22.11.2020

На 21.11.2020 во 10.00 часот во с.Копанчин Дол, тетовско, од полициски службеници од СВР Тетово била лишена од слобода А.Ј.(43), поради постоење основи на сомнение дека по вербална расправија, со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг.

Приведена жена во тетовско поради напад на сопругот

Опсервер - 22.11.2020

– Во селото Копанчин Дол, тетовско, вчера од СВР Тетово била лишена од слобода А.Ј.(43), поради постоење основи на сомнение дека по вербална расправија, со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг.

Се скарале, па го нападнала сопругот со остар предмет- тетовка уапсена

Press24 - 22.11.2020

Тетовка уапсена откако по расправија го нападнала сопругот со остар предмет. „На 21.11.2020 во 10.00 часот во с.Копанчин Дол, тетовско, од полициски службеници од СВР Тетово била лишена од слобода А.Ј.

Приведена Тетовка поради напад на својот сопруг

24Инфо - 22.11.2020

На 21.11.2020 во 10.00 часот во с.Копанчин Дол, тетовско, од полициски службеници од СВР Тетово била лишена од слобода А.Ј.(43), поради постоење основи на сомнение дека по вербална расправија, со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг.

Приведена жена во тетовско поради напад на сопругот

MakPress - 22.11.2020

Во селото Копанчин Дол, тетовско, вчера од СВР Тетово била лишена од слобода А.Ј.(43), поради постоење основи на сомнение дека по вербална расправија, со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг.

Приведена тетовка која го нападнала сопругот со остар предмет

Опсервер - 22.11.2020

Четириесет и тригодишна жена од тетовското село Копанчин Дол вчера била приведена поради семејно насилство. Според информациите, жената по вербална расправија, со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг.

Приведена жена во тетовско поради напад на сопругот

Кајгана - 22.11.2020

Скопје, 22 ноември 2020 (МИА) – Во селото Копанчин Дол, тетовско, вчера од СВР Тетово била лишена од слобода А.Ј.(43), поради постоење основи на сомнение дека по вербална расправија, со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг.

Приведена тетовка која го нападнала сопругот со остар предмет

Вечер - 22.11.2020

Четириесет и тригодишна жена од тетовското село Копанчин Дол вчера била приведена поради семејно насилство. Според информациите, жената по вербална расправија, со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг.

Приведена жена во тетовско поради напад на сопругот

Вечер Прес - 22.11.2020

Во селото Копанчин Дол, тетовско, вчера од СВР Тетово била лишена од слобода А.Ј.(43), поради постоење основи на сомнение дека по вербална расправија, со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг.

Приведена тетовка која го нападнала сопругот со остар предмет

Н.Македонија - 22.11.2020

Четириесет и тригодишна жена од тетовското село Копанчин Дол вчера била приведена поради семејно насилство. Според информациите, жената по вербална расправија, со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг.

Уапсена тетовка: Со нож го нападнала сопругот по расправија

Република - 22.11.2020

Четириесет и тригодишна жена од тетовското село Копанчин Дол вчера била приведена поради семејно насилство. Според информациите од полицијата, по вербална расправија, жената со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг.

Приведена тетовка која го нападнала сопругот со остар предмет

Centar - 22.11.2020

Четириесет и тригодишна жена од тетовското село Копанчин Дол вчера била приведена поради семејно насилство. Според информациите, жената по вербална расправија, со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг.

Уапсена жена од тетовско Копанчин Дол, со остар предмет го нападнала својот сопруг

Курир - 22.11.2020

На 21.11.2020 во 10.00 часот во с.Копанчин Дол, тетовско, од полициски службеници од СВР Тетово била лишена од слобода А.Ј.(43), поради постоење основи на сомнение дека по вербална расправија, со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг.

Уапсена жена од Копанчин Дол тетовско, со остар предмет го нападнала својот сопруг

Нетпрес - 22.11.2020

На 21.11.2020 во 10.00 часот во с.Копанчин Дол, тетовско, од полициски службеници од СВР Тетово била лишена од слобода А.Ј.(43), поради постоење основи на сомнение дека по вербална расправија, со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг.

Приведена жена во тетовско, го нападнала сопругот со нож

МКД - 22.11.2020

Вчера во 10.00 часот во с.Копанчин Дол, тетовско, од полициски службеници од СВР Тетово била лишена од слобода А.Ј.(43), поради постоење основи на сомнение дека по вербална расправија, со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг.

Приведена тетовка која го нападнала сопругот со остар предмет

Скопје1 - 22.11.2020

Четириесет и тригодишна жена од тетовското село Копанчин Дол вчера била приведена поради семејно насилство. Според информациите, жената по вербална расправија, со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг.