TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бундеслигата продолжува во мај, но нема да има навивачи до 2021. година

СуперСпорт - 09.04.2020

Сите клубови во Бундеслигата се вратија на тренинзи и наскоро со нетрпение го очекуваме она што сите го посакувавме – продолжување на натпреварите! Бундеслигата е надвор од 11. март, но планот е да започне на почетокот на мај и да заврши до крајот ...

Бундеслигата без гледачи до 2021 година?

SportMedia - 08.04.2020

Бундеслигата ќе се игра без навивачи до 2021 година. Ова е став на извршниот директор на ДФЛ Кристијан Зајферт дадена за „Њујорк Тајмс“. Закрепнувањето на светот по пандемијата е неминовно, но за спортот е треба време.

Шефот на Бундеслигата најавува колапс на пазарот на фудбалери

TopSport - 08.04.2020

Додека трае принудната фудбалска пауза низ Европа поради корона вирусот, а медиумите шпекулираат кој би можел да купи кого во текот на летото, шефот на германската Бундеслига, Кристијан Зајферт предвидува „колапс“ на летниот преоден рок.

Германците се спремаат за враќање: Први ќе се вратат и ќе заврашат пред некои да започнат!

Спортски - 08.04.2020

Изгледа прва земја од посилните европски лиги која ќе го стартува фудбалот е Германија и тоа може да го направи многу порано во однос на остантите. Фудбал во Германија повторно може да се игра на почетокот на мај.

Натпреварите во Германија без публика до крајот на 2020 година

Кајгана - 08.04.2020

Натпреварите во Бундеслигата најверојатно ќе се играат без публика, не само до крајот на оваа сезона, туку и до крајот на 2020 година. Ова во интервју за New York Times го изјави главниот извршен директор на Лигата, Кристијан Зајферт.

Бундеслигата ќе продолжи прва, ама навивачите тагуваат

Gol.mk - 08.04.2020

Германската Бундеслига многу веројатно ќе биде првото натпреварување од најсилните лиги во Европа во кое ќе се продолжи со шампионатот, но навивачите добија една лоша вест поради која тагуваат.

Шефот на Бундеслигата најавува колапс на пазарот на фудбалери

Макфакс - 08.04.2020

Додека трае принудната фудбалска пауза низ Европа поради корона вирусот, а медиумите шпекулираат кој би можел да купи кого во текот на летото, шефот на германската Бундеслига, Кристијан Зајферт предвидува „колапс“ на летниот преоден рок.

Бундеслигата продолжува во мај, но нема да има навивачи до 2021 година

Sport M - 09.04.2020

Сите клубови во Бундеслигата се вратија на тренинзи и наскоро со нетрпение го очекуваме она што сите го посакувавме – продолжување на натпреварот! Бундес лигата беше прекината од 11 март, но планот е да започне на почетокот на мај и да заврши до ...