TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Охрид почна уривањето на дивоградбите

Алфа - 20.09.2019

-Ако ја известам роднината која има повеќе од 80 години дека ја рушат куќата која ја гради за нејзиното семејство, ќе ги умрам.На овој имот живеевме во куќа стара повеќе од 4 века. Дозвола за изградба на нова не ни даваа, а сега дојдоа да рушат- во ...

Општина Охрид почна да ги урива дивоградбите

Канал5 - 20.09.2019

Општина Охрид започна со уривањето на дивоградбите. Утринава, во присуство на полицијата, градежници вработени во скопска фирма, која го добила тендерот за рушење на бесправно изградените објекти, започнаа со уривање на првиот од вкупно 409-те ...

За да се руши бетонската база на Нефи Усеини и други објекти се молат пари од Министерството за финансии

IRL - 20.09.2019

Општината почна да руши. Стартот е од приватна куќа за која има сомнежи дека ангажиран да ја гради е Нефи Усеини. Но, што е со големите објекти и оние во рацете на моќни охриѓани? Денеска во општина Охрид се руши првата дивоградба.

Охрид почна со уривање на дивоградбите

Алсат-М - 20.09.2019

Општина Охрид денска ја започна акцијата за уривање на бесправно изградени објекти. Без каква и да е претходна информација до медиумите, утрово овластениот градежен општински инспекторат ја започна акцијата врз дивоизграден објект во напредна фаза ...

ВИДЕО Со градбата каде беа уапсени работници започна уривањето на дивоградбите во Охрид

Фокус - 20.09.2019

Утрово започна уривањето на дивоградбите во Охрид, кое претходно беше најавено од локалните власти. Прва за уривање е куќата на улица „Марко Нестороски“ каде претходно беа уапсени градежни работници, кои работеа на градбата и покрај жолтата лента за ...

(ФОТО) Општина Охрид почна да урива дивоградби

Алсат-М - 20.09.2019

Општина Охрид денска ја започна акцијата за уривање на бесправно изградени објекти. Без каква и да е претходна информација до медиумите, утрово овластениот градежен општински инспекторат ја започна акцијата врз дивоизграден објект во напредна фаза ...

Во охрид започна рушење на дивоградбите

Телма - 20.09.2019

Општина Охрид почна со отстранување на нелегално изградени објекти, на кои претходно им биле доставени решенија за уривање. Уривање на куќа на улицата „Марко Несторовски“ во месноста Горна Влашка Маала го извршуваат работници под контрола на ...

Општина Охрид денес започнува со уривање на дивоградбите

Press24 - 20.09.2019

Општина Охрид денес ја започна најавената акцијата за уривање на дивоизградени објекти на подрачјето на општината , во согласност со законските процедури и Акцискиот план за постапување по препораките од последниот состанок на Комитетот за заштита ...

Акција во Охрид: Се урива првата дивоградба

А1 On - 20.09.2019

Општина Охрид почна со отстранување на нелегално изградени објекти, за кои претходно издала решение за уривање. Работници придружувани со екипи на полицијата од утрово започнаа со активностите за уривање на куќа во месноста Горна Влашка маала.

Во Охрид почна уривањето на дивоградбите

+инфо - 20.09.2019

Во Охрид почна уривањето на првата дивоградба за која претходно било издадено решение за уривање. Таа се наоѓа на улицата „Марко Несторовски“ во месноста Горна Влашка ...

Охрид од денеска почна да се справува со дивоградбите, се руши станбена куќа

Нетпрес - 20.09.2019

„Најавената акција за уривање на дивоградбите во Охрид, што беше едно од барањата на УНЕСКО, почна утрово, пишува Охруд њуз. За спорната куќа било веќе издадено решение за уривање, а таа се наоѓа на улицата „Марко Несторовски“ во месноста Горна ...

Се урива куќата во Охрид каде градеше Нефи Усеини (ВИДЕО)

Локално - 20.09.2019

Утрово започна уривањето на дивоградбите во Охрид, кое претходно беше најавено од локалните власти. Прва за уривање е куќата на улица „Марко Нестороски“ која ја гради фирмата на Нефи Усеини, членот на Советот на Општина Охрид од редовите на ДУИ, а ...

Започна „чистењето“ на Охрид: Се урива првата дивоградба

Точка - 20.09.2019

Општина Охрид започна со уривањето на нелегално изградените објекти ширум градот. На улицата „Марко Несторовски“ во месноста Горна Влашка Маала во Охрид денес започна уривањето на првата дивоградба за која претходно било издадено решение за уривање.

Започна уривањето дивоградби во Охрид

Фактор - 20.09.2019

Фото: Само Прашај Во Охрид денеска започна уривањето на првата дивоградба, а според претходните најави на градоначалникот Константин Георгиевски и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, низата треба да продолжи и во останатите делови од ...

ФОТО: Се урива првата дивоградба во Охрид

Скопје1 - 20.09.2019

На улицата „Марко Несторовски“ во Охрид се урива првата дивоградба за која општината претходно издаде решение. Станува збор за куќа која се гради и покрај тоа што нема решение за градба. Пред десетина дена на истата локација беа уапсени неколку ...

ВИДЕО: „Летаат“ ќерамиди од дивоградбата која се руши во Охрид

Скопје1 - 20.09.2019

На улицата „Марко Несторовски“ во Охрид се урива првата дивоградба за која општината претходно издаде решение. Станува збор за куќа која се гради и покрај тоа што нема решение за градба. Пред десетина дена на истата локација беа уапсени неколку ...

Две години ќе трае отстранувањето на дивоградбите во Охрид

Сител - 18.09.2019

Отстранувањето на дивоградбите во Охрид е процес кој ќе трае и до две години најави охридскиот градоначалник Георгиески.Тој вели дека инспекторите секојдневно се на терен и прават записници,во општината постојано има 5 до 8 пријави за бесправно ...

Две години ќе трае отстранувањето на дивоградбите во Охрид

4NEWS - 18.09.2019

Отстранувањето на дивоградбите во Охрид е процес кој ќе трае и до две години најави охридскиот градоначалник Георгиески.Тој вели дека инспекторите секојдневно се на терен и прават записници,во општината постојано има 5 до 8 пријави за бесправно ...

Се урива првата дивоградба во Охрид

24Инфо - 20.09.2019

На улицата „Марко Несторовски“ во Охрид се урива првата дивоградба за која општината претходно издаде решение- објави Скопје 1 . Станува збор за куќа која се гради и покрај тоа што нема решение за градба.

Општина Охрид почна со отстранување на нелегално изградени објекти

Канал5 - 20.09.2019

Општина Охрид почна со отстранување на нелегално изградени објекти. На улицата „Марко Несторовски“ во Охрид се урива првата дивоградба за која општината претходно издаде решение. Станува збор за куќа која се гради и покрај тоа што нема решение за ...

Започна уривањето на првата дивоградба во Охрид (ФОТО)

Слободен Печат - 20.09.2019

Во Охрид се урива првата дивоградба за која општината претходно издаде решение. На улицата „Марко Несторовски“, се урива куќа која е во тек на изградба и покрај тоа што нема решение за градба.

Се урива првата дивоградба во Охрид

Бриф - 20.09.2019

На улицата „Марко Несторовски“ во Охрид се урива првата дивоградба за која општината претходно издаде решение. Станува збор за куќа која се гради и покрај тоа што нема решение за градба. Пред десетина дена на истата локација беа уапсени неколку ...

ВИДЕО: Започна уривањето на дивоградбите во Охрид

Курир - 20.09.2019

Општина Охрид почна со отстранување на нелегално изградени објекти, пишува Канал 5. На улицата „Марко Несторовски“ во Охрид се урива првата дивоградба за која општината претходно издаде решение.

Почна уривањето на дивоградбите во Охрид

Макфакс - 20.09.2019

Општина Охрид ја започна најавената акција за уривање на дивоизградени објекти на подрачјето на општината, во согласност со законските процедури и Акцискиот план за постапување по препораките од последниот состанок на Комитетот за заштита на ...

Во Охрид почна уривањето на дивоградбите

Република - 20.09.2019

Во Охрид почна уривањето на првата дивоградба за која претходно било издадено решение за уривање. Таа се наоѓа на улицата „Марко Несторовски“ во месноста Горна Влашка Маала. Инспекторатот пред извесно време поставил жолта лента, меѓутоа лентата била ...

Почна уривањето на дивоградбите во Охрид

Нова ТВ - 20.09.2019

Општина Охрид денеска започнува со уривање на дивоградбите во согласност со Акцискиот план за постапување по препораките од последниот состанок на Комитетот за заштита на светското културно и природно наследство на УНЕСКО.

ВИДЕО: Почна уривањето дивоградби во Охрид, полицијата асистира, сопственикот го нема

Либертас - 20.09.2019

На улицата „Марко Несторовски“ во Охрид се урива првата дивоградба за која општината претходно издаде решение, објави Охрид1 . Станува збор за куќа која се гради и покрај тоа што нема решение за градба.

Почна уривањето на дивоградбитe во Охрид

еМагазин - 20.09.2019

Општина Охрид денес ја започна најавената акцијата за уривање на дивоизградени објекти на подрачјето на општината, во согласност со законските процедури и Акцискиот план за постапување по препораките од последниот состанок на Комитетот за заштита на ...

Во Охрид почна уривањето на дивоградби

МКД - 20.09.2019

Општина Охрид денес ја започна најавената акцијата за уривање на дивоизградени објекти на подрачјето на општината, во согласност со законските процедури и Акцискиот план за постапување по препораките од последниот состанок на Комитетот за заштита на ...

Општина Охрид сруши куќа, најавува дека тоа е почеток на акцијата која ја побара УНЕСКО

Сакам да кажам - 20.09.2019

Општина Охрид денес ја започна најавената акцијата за уривање на дивоизградени објект, во согласност со законските процедури и Акцискиот план за постапување по препораките од последниот состанок на Комитетот за заштита на светското културно и ...

(ВИДЕО) Се урива куќата на Марко Нестороски каде градеше Нефи Усеини

iPortal - 20.09.2019

Утрово државата започна со уривање на дивоградбите во Охрид. Прва за уривање е куќата на улица Марко Нестороски која ја гради фирмата на Нефи Усеини, а каде претходно беа уапсени работниците.

Обновено: Почна акцијата за уривање на дивоградбите во Охрид

OhridNews - 20.09.2019

Најавената акција за уривање на дивоградбите во Охрид, што беше едно од барањата на УНЕСКО, почна утрово. Со полициска придружба се врши отстранување на нелегално граден објект на улицата „Марко Нестороски“ каде претходно беа и приведени неколку ...

Почна уривањето на дивоградбите во Охрид

Н.Македонија - 20.09.2019

Општина Охрид ја започна најавената акција за уривање на дивоизградени објекти на подрачјето на општината, во согласност со законските процедури и Акцискиот план за постапување по препораките од последниот состанок на Комитетот за заштита на ...

Почна уривањето на дивоградбите во Охрид

Порта 3 - 20.09.2019

Општина Охрид почна акцијата за уривање на бесправно изградени објекти. Oвластениот градежен општински инспекторат ја почна акцијата врз дивоизграден објект во напредна фаза на градба, на улицата Марко Несторовски во Охрид.

Во Охрид ќе се рушат сите дивоизградени објекти за кои има решенија за отстранување

Нетпрес - 20.09.2019

Најавената акција за уривање на дивоградбите во Охрид, што беше едно од барањата на УНЕСКО, почна утрово. Со полициска придружба се врши отстранување на нелегално граден објект на улицата „Марко Нестороски“ каде претходно беа и приведени неколку ...

Општина Охрид најави дека од денеска почнува да руши дивоградби

Радио МОФ - 20.09.2019

Општина Охрид најави дека од денес започнува акцијата за уривање на дивоизградени објекти на подрачјето на општината, а во согласност со законските процедури и Акцискиот план за постапување по препораките од последниот состанок на Комитетот за ...

Во Охрид почна најавеното уривање на дивоградбите

Р.С.Европа - 20.09.2019

Согласно акцискиот план, со уривање на објект на улицата „Марко Нестороски“ денеска Општина Охрид почна со најавуваното уривање на дивоизградените објекти низ градот и долж крајбрежјето. Според соопштението од Општина Охрид, се постапува согласново ...

Општина Охрид: Сериозно сме посветени на успешноста на целокупната акција за отстранување на дивоградбите

Локално - 20.09.2019

Општина Охрид денес ја започна најавената акцијата за уривање на дивоизградени објекти на подрачјето на општината, во согласност со законските процедури и Акцискиот план за постапување по препораките од последниот состанок на Комитетот за заштита на ...

ВИДЕО: Започна уривањето во Охрид, врие полиција, се урна првта дивоградба

Магазин - 20.09.2019

Денеска општина Охрид започна со рушење на дивоградбите односно нелегално изградените објекти, пишува Канал 5. Најпрво општината започна со уривање на дивоградбите на улицата „Марко Несторовски“ во Охрид , каде во моментот се урива првата дивоградба ...

Почна уривањето дивоградби во Охрид

Независен - 20.09.2019

Со активности на објект на улицата „Марко Нестороски“ денеска Општина Охрид почна со најавуваното уривање на дивоизградените објекти низ градот и покрај крајбрежјето. Според соопштението од Општина Охрид , се постапува согласно законските процедури ...

Охрид почна со уривање дивоградби

Expres - 20.09.2019

Со уривање на дивоизграден објект на ул. „Марко Несторовски“, општина Охрид денеска почна со акцијата за справување на дивоградбите. За овој објект уште пред десетина дена беше издадена забрана за градење, а неколкумина градежни работници беа ...

(ВИДЕО) Се урива дивоградба во Охрид

Вечер - 20.09.2019

Со активности на објект на улицата „Марко Нестороски“ денеска Општина Охрид почна со најавуваното уривање на дивоизградените објекти низ градот и долж крајбрежјето, објавија локалните медиуми.

Почна уривањето дивоградби во Охрид

1tv - 20.09.2019

Со активности на објект на улицата „Марко Нестороски“ денеска Општина Охрид почна со најавуваното уривање на дивоизградените објекти низ градот и покрај крајбрежјето. Според соопштението од Општина Охрид, се постапува согласно законските процедури и ...

Уривањето на дивоградбите во Охрид започна со приватна куќа

AKO - 20.09.2019

Најавената акција за уривање на дивоградбите во Охрид, што беше едно од барањата на УНЕСКО, почна утрината со отстранување на нелегално граден објект на улицата „Марко Нестороски“ каде претходно беа и приведени неколку работници.

Во Охрид денеска започна акцијата за уривање на дивоизградени објекти

Мета - 20.09.2019

Општина Охрид денеска ја започна најавената акцијата за уривање на дивоизградени објекти на подрачјето на општината во согласност со законските процедури и Акцискиот план за постапување по препораките на УНЕСКО.

Почна уривањето дивоградби во Охрид

Сител - 20.09.2019

Со активности на објект на улицата „Марко Нестороски“ денеска Општина Охрид почна со најавуваното уривање на дивоизградените објекти низ градот и долж крајбрежјето. Според соопштението од Општина Охрид, се постапува согласново законските процедури и ...

Со една куќа во Горна влашка маала: Почна уривањето дивоградби во Охрид

PressingTV - 20.09.2019

Со активности на објект на улицата „Марко Нестороски“ во Горна влашка маала денеска Општина Охрид почна со најавуваното уривање на дивоизградените објекти низ градот и долж крајбрежјето. Според соопштението од Општина Охрид, се постапува согласново ...

Во Охрид денес започна уривањето на дивоградбите

Пулс24 - 20.09.2019

Во согласност со акцискиот план, со уривање на објект на улицата „Марко Нестороски“ Општина Охрид денес започна со најавуваното уривање на дивоизградените објекти низ градот и долж крајбрежјето.

Почна уривањето дивоградби во Охрид

ММС - 20.09.2019

Со активности на објект на улицата „Марко Нестороски” денеска Општина Охрид почна со најавуваното уривање на дивоизградените објекти низ градот и долж крајбрежјето. Според соопштението од Општина Охрид, се постапува согласново законските процедури и ...